Divas govis un politekonomika

Tradicionālais kapitālisms. Jums ir divas govis. Jūs pārdodat vienu govi un nopērkat bulli. Jūsu ganāmpulks vairojas un ekonomika aug. Jūs to pārdodat un dzīvojat kā pensionārs no saviem ienākumiem.

Spekulāciju kapitālisms. Jums ir divas govis. Jūs pārdodat tās kā trīs paša publiskai kompānijai, izmantojot bankas kredītu, ko atvēris jūsu pusbrālis. Pēc tam jūs izmantojat šo pašu iegūto summu, lai nopirktu četras govis, pēc tam jūs paziņojat, ka pādodat piecas govis, apsolot piekto atvest vēlāk. Noglabājiet naudu ofšorā un aizlaižaties uz ārzemēm, kur stāstiet, ka jums dzimtenē ir govju pārdošanas bizness un piedāvā uzsākt govju importu uz šo valsti. Jūs atdodat kredītu un jums tik un tā ir kaudze naudas ofšora bankā.

Libertārisms. Jums ir divas govis. Tās ganās un slauc pašas sevi.

Lauku kopiena. Jums ir divas govis. Jūsu kaimiņi palīdz rūpēties par tām, bet jūs dalaties ar kaimiņiem ar pienu.

Klanu sabiedrība. Cilts vecākais paņem visu, bet govis jums nekad nav bijušas.

Feodālisms. Jums ir divas govis. Jūsu saimnieks-feodālis atņem jums 3/4 piena.

Kristīgā demokrātija. Jums ir divas govis. Jūs atstājat sev vienu, bet otru atdodat tuvākajam.

Ideālais sociālisms. Jums ir divas govis. Valdība tās paņem un ievieto kūtī kopā ar citu biedru govīm. Jums jārūpējas par visām govīm. Valdība dod jums tikdaudz piena, cik jums vajag.

Birokrātiskais sociālisms. Jums ir divas govis. Valdība tās paņem un ievieto kūtī kopā ar citu biedru govīm. Par tām rūpējas bijušie vistu kūtu īpašnieki. Jums jārūpējas par vistām, kas atņemtas bijušajiem īpašniekiem. Valsts piegādā jums tikdaudz piena un olu, cik saskaņā ar normām jums ir nepieciešams.

Ideālais komunisms. Jums ir divas govis, valdība tās atņem un dod jums tik daudz piena, cik jums vajadzīgs.

Reālais komunisms. Jums ir divas govis. Valsts atņem abas govis un iedod jums nedaudz piena.

Staļina komunisms. Jums ir divas govis. Jūs aprūpējāt tās, bet valdība paņem visu pienu sev. Dažreiz jums paliek mazliet piena.

Diktatūra. Jums ir divas govis. Valdība paņam tās abas, bet jūs nošauj. Piens tiek aizliegts.

Totalitārisms. Jums ir divas govis. Valdība paņem abas, noliedz to eksistences faktu, bet jūs iesauc armijā. Piens ir aizliegts.

Fašisms. Jums ir divas govis. Valsts paņem tās abas un pārdod jums zināmu piena daudzumu.

Nacisms. Jums ir divas govis. Valsts paņem tās abas, bet jūs nošauj.

Birokrātija. Jums ir divas govis. Valdība norāda jums, ar ko jums ir tiesības tās barot, kad un kādā veidā tās ir jāslauc. Pienu pārdot jums aizliedz. Pēc kāda laika valsts atņem abas govis, vienu nogalina, otru slauc un lej pienu upē. Pēc tam no jums prasa 16, pie notāra apliecinātu, uzskaites izziņu par katru neesošo govi.

 Demokrātija. Jums ir divas govis. Jūsu kaimiņi lemj, kas saņems pienu, visi dod padomus, kā tās slaukt. Ja jums ienāk prātā slaukt savādāk, jūs notiesā par cietsirdīgu apiešanos ar dzīvniekiem.

Vēlēta demokrātija. Jums ir divas govis. Jūsu kaimiņi izvēl kādu, kurš atnāks pie jums, lai pateiktu, kas dabūs pienu.

 Amerikāņu demokrātija. Valdība apsola jums divas govis, ja jūs par viņu balsosiet. Pēc vēlēšanām prezidents saņem impīčmentu par spekulācijām ar nākošām govīm. Prese sāk "Govju skandālu". Jūs govis tā arī nesaņemat.

 Liberālisms. Jums ir divas govis. Valsti neuztrac, kā jums klājas, nemaz jau nerunājot par jūsu govīm.

Amerikāņu korporācijas. Jums ir divas govis, vienu jūs pārdodat, bet otru piespiežat dot tik daudz piena kā no četrām. Vēlāk nolīgstat analītiķi, kuram jānosaka, kāpēc govs nosprāga.

Franču korporācijas. Jums ir divas govis. Jūs ejat demonstrācijā un slēdzat ceļus, pieprasot, lai jums iedod trešo govi par brīvu.

Itāļu korporācijas. Jums ir divas govis, taču jūs nezināt, kur tās atrodas, tāpēc, ka jums visu laiku ir lenči.

Indijas sabiedrība. Jums ir divas govis, jūs pielūdzat tās.

Britu sabiedrība. Jums ir divas govis - abas trakas.

Irākas sabiedrība. Visi uzskata, ka jums ir daudz govju, lai gan īstenībā nav nevienas. Neviens jums netic, tāpēc sāk mest uz jums bumbas un iekaro jūsu zemi. Jums joprojām nav govju, toties tagad ir demokrātija.

Austrālijas sabiedrība. Jums ir divas govis. Jums ir labi, jūs pārceļaties uz laukiem, sēžat fermā un dzerat alu.

Jaunzēlandes sabiedrība. Jums ir divas govis un viena liekas ļoti pievilcīga.

Grieķu sabiedrība. Jums ir divas govis, ko jūs esat paņēmis uz parāda no Vācijas un Šveices bankām. Bankas visu laiku zvana un interesējas par parādu, govīm un pienu, taču govju sen vairs nav, jo nokautas, un arī piena nav. Atbildēt nesanāk, jo jūs sēžat frizētavā, kur jums matos pin lauru vainagu.

Šveices korporācijas. Jums ir 5000 govju, taču neviena no tām nepieder jums. Vienkārši, īapašnieki maksā jums, ka jūs pieskatāt govis.

Īru sabiedrība. Jums ir divas govis. Viena no tām ir zirgs.

Ķīniešu korporācija. Jums ir divas govis un 300 cilvēku, kas dzer to pienu. Jūs zvērat, ka ar barību jums viss ir kārtībā - nekādu piedevu - un govju produktivitāte ir augsta. Jūs arestējat žurnālistu, kas pastāsta par jums patiesību.