Tade Tompsons. Rouzvotera

Autors un vina daiļrade

No cikla "Wormwood".  Tade Thompson.

2016. gada romāns, otrais - The Rosewater Insurrection (2019), trešais vēl neesot publicēts - The Rosewater Redemption. Par romānu britu rakstnieks ir saņēmis Artūra Klārka balvu.

2066. gads, Nigērija. Rouzvotera ir pilsēta, kas uzbūvēta ap Vērmeļu Zvaigzni. Tādu iesauku ir ieguvis milzīgs citplanētiešu objekts, pieeju pie tā sedz biokupols, kam cauri netiek cilvēku tehnoloģijas. Tā ierašanās ir izmainījusi Zemi; gaisā tagad lidinās ksenosporas, cilvēce sāk mainīties, ASv ir kļuvušas par slēgtu zonu, aizgājusi pilnīgā izolācijā. Rouzvoterā pulcējas zinātnieki, armijnieki un gandrīz visu pasaules valstu pārstāvji, kā arī izmisuši un nāvīgi slimi cilvēki. Kāds no viņiem grib ielūkoties aiz nepieejamās sienas. Kāds vēlas izārstēties, Jo Vērmele spēj izārstēt jebkuru slimību uz Zemes un pat atdzīvināt mirušos. Visi gaida, ka cita dzīve beidzot atbildēs uz daudzajiem cilvēku jautājumiem. Taču tā klusē.

kaaro ir valdības aģents ar kriminālu pagātni. Viņš ir pēdējais cilvēks, kurš ir bijis biokupola iekšpusē un atgriezties tur nevēlas. Taču, kad kāds sāk slepkavot tādus pat aģentus, kā viņš, Kaaro nāksies tiešā veidā sastpt paša drūmo vēsturi, un saprast, ka kontakts ar ārpus Zemes saprātu var notikt neatkarīgi no tā, gribam mēs to vai negribam.

https://fantlab.ru/work859252

Tade Thompson - autors.

https://www.livelib.ru/author/683717-tade-tompson

Fragments.

https://snob.ru/entry/183026/

Tade Tompsons ir britu rakstnieks, kurš pazīstams ar saviem zinātniski-fantastiskajiem romāniem. Artūra Klārka un Nommo prēmiju laureāts. Ir bijis nominēts vēl vairākām žanra prēmijām, ieskaitot Britu Zinātniskās fantastikas asociācijas prēmiju, Memoriālo Džons Kempbela prēmiju. Pēc izglītības - psihiatrs.

https://ast.ru/authors/tompson-tade-7e485f/

Te, laikam, var arī lasīt krieviski.

https://oz.by/books/more10882556.html

2 recenzijas, otrā par "Rouzvoteru".

https://pikabu.ru/story/dva_fyenteziromana_6902572

Tompsons ir dzimis Londonā, viņa vecāki ir no jorubas tautības, audzis viņš Nigērijā. Viņa ģimene pameta Apvienoto Karalisti ap 1976. gadu. Viņš studēja medicīnu un sociālo antropoloģiju. Specializējās psihiatrijā. Viņš raksta romānus un īsos stāstus, ko kritika vērtē atzinīgi. Tompsons iegūst a Nommo Award un a Kitschies Golden Tentacle Award. Viņš ir John W. Campbell Award finālists, kā arī nominēts the Shirley Jackson Award, the British Science Fiction Award un the Nommo Award gados, kad viņš šīs balvas nav ieguvis. Tompsons ir arī ilustrators un mākslinieks.  Viņa romāns The Murders of Molly Southbourne tiek adaptēts skatuvei. Viņa romāns Rosewater iegūst  the Arthur C. Clarke award 2019. gadā, tā ir prestižākā AK balva zinātniskajā fantastikā.

Tompsons atgriežas AK 1998. gadā, pamet to, lai gadu strādātu Samoa. Pašreiz viņš strādā un dzīvo Anglijas dienvidu piekrastē.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tade_Thompson