Pēdējo gadu paši asiņainākie anime.

Saraksts no kāda krievu videofaila par asiņainākajiem anime, liekas, pēdējā desmitgadē. Vairākus anime jau esmu apskatījis, taču no saraksta neizmetu. Saites nedodu. Jo teorētiski iespējams, ka citus, varbūt apskatīšu nākotnē. Kaut principā, man tādi anime nepatīk. Attēli tādā pašā secībā, kā te minētie 15 anime (video ir apskatīti tikai 13).

Uz nāvi notiesāto Brīnumzeme. Deadman Wonderland

Anime attēlotie notikumi risinās 2023. gadā, 10 gadus pēc spēcīgas zemestrīces, kas pilnībā nogremdē Tokiju zem ūdens. Ganta Igarasi ir parasts astotās klases skolēns, kurš ne ar ko neatšķiras no vienaudžiem. Viņš kļūst par liecinieku baisam noziegumam. Nezināms Sarkanais Cilvēks vienā mirklī nogalina visus viņa klasesbiedrus. Cieš arī pats Igarasi, taču paliek dzīvs. Taču viņu apvaino, kā vienīgo aizdomās turamo, un piespriež nāves sodu. Ganta nokļūst Nāvinieku Pasaulē, tā sauc īpašu privāto cietumu, kur notiesātajiem ir jāizklaidē publika ar nāvīgi bīstamām atrakcijām vai sacensībām, kas atgādina gladiatoru cīņas.

Cita. Anither.

Stāsts vēsta par japāņu jaunekli Koiti, kurš pārbrauc uz Tokiju no provinces pilsētiņas Jokijamas. Viņš agri ir palicis bez mātes, bet tēvs visu laiku pavada ekspedīcijās. Zēnam pakāpeniski sāk attīstīties plaušu slimība (dzīvojot gāzu pilnajā lielpilsētas gaisā). Tāpēc viņam atkal ir jāmaina dzīvesvieta. Viņš aizbrauc pie tantes, viņa mātes radinieces. Māte visu laiku ir lūgusi viņu, neizcelties klasesbiedru vidū, taču pēc kāda laika viņu sāk satraukt dīvainas lietas, kas notiek viņa klasē.

Vēlāk noskaidrojas, ka visas dīvainās lietas, kas notiek 9B klasē, ir saistītas ar senu stāstu. Pirms 25 gadiem noslēpumainā veidā iet bojā 9B klases skolēns Misaki. Klīst baumas, ka klasesbiedri ir redzējuši Misaki arī pēc viņa nāves un izlikušies, ka viņš joprojām ir viņu vidū. Skolas direktors pat izdala viņam īpašu vietu izlaiduma ballē. Ar to pašu viņi uzsūta sev lāstu, jo ir uzaicinājuši klasē mirušo.

Titānu iebrukums. Shingeki no Kyojin

Seriālā „Titānu iebrukums” runa ir par anime, kas stāsta par fantastiskiem gigantiem – slepkavām. Cilvēce cenšas radīt arvien ideālāku pasauli ar augstāku dzīves līmeni, taču pilnīgi aizmirst par briesmām, kas var draudēt. Tā, kāda neuzmanības dēļ Zemē iebrūk ārpus zemes civilizācija. Cilvēkiem nākas cīnīties ar milzīgiem supergigantiem, līdz pat piecpadsmit metriem gariem monstriem, kas ēd cilvēkus. Šie monstri ielaužas parastajā cilvēku dzīvē un sāk visu graut savā ceļā. Cilvēki viņiem kļūst par parastu barību, ko tie aprij kā čipsus.

Parazīts - mācības par dzīvi. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

Kāda būtu mūsu planēta bez cilvēkiem? Tīras upes un jūras, neskarti meži, kristāldzidrs gaiss, dzīvnieku un augu pasaule dzīvo pilnīgā harmonijā. Ar cilvēka rašanos parādījās kari, niknums, alkatība, nodevība. Lai kā tur arī nebūtu, arī cilvēks ir dabas sastāvdaļa un ir spējīgs dzīvot ar apkārtējo pasauli mierā un harmonijā, taču cilvēce vēl ir pārāk jauna, tai vēl ir jāiemācās sadzīvot ar citām sugām, kas apdzīvo planētu. Dabiski, cilvēce kļūdās. Taču izrādās, ka Visumā eksistē radikālāku mēru piekritēji, kas uzskata, ka, iznīcinot cilvēci, tie izglābs planētu. Taču varbūt, ka ar saviem labiem nodomiem viņi slēpj savu parazītu dabu? Lai kā tur arī nebūtu, kādā jaukā vakarā uz Zemes izsēžas iekarotāju desants. Piezemējas lodes, no tām izlien būtnes, kas atgādina tārpus. Tās iemiesojas cilvēkos un paverdzina saprātu, iekarotais cilvēks pārvēršas par pavisam citu būtni.

Slepkava Akame! Akame ga Kill!

Zobenvīrs Tacumi ne ar ko neatšķiras no citiem puišiem laukos. Galvenais varonis nolemj doties uz galvaspilsētu, lai nopelnītu pēc iespējas vairāk naudas, tā palīdzot dzimtajam ciemam, tur ar katru gadu ir arvien lielāks bads. Taču galvaspilsēta sagaida varoni vēsi. Izrādās, ka mīti par lielisko šejienes dzīvi patiešām ir izdoma. Galvaspilsēta nav tāda, kāda tā likās Tacumi, taču citur nav, kur dēties – jācīnās un jāpelna nauda. Pilsēta grimst cietsirdībā, korupcijā un te likumi nedarbojas, viss premjera varā, kurš baidās parādīties cilvēkos. Protams, ka ar tādu valdīšanu pats var dabūt pa ādu. Mēs visi zinām parunu, ka „viens nav karotājs”. Taču, ko lai dara, ka tu patiešām esi palicis viens? Tavs ienaidnieks ir valsts galva, drīzāk tas, kas par tādu izliekas un spriež savu tiesu. Vai Tacumi spēs atrast domubiedrus, vai arī viss paliks pa vecam?

Tokijas guls. Tokyo Ghoul

Students Kaneki Kens mācās universitātē. Viņš nelaimes gadījuma dēļ nokļūst slimnīcā, kur ārsti kļūdas dēļ, pārstāda viņam gula orgānus. Kas nezina, guli ir būtnes, kas ēd cilvēka miesu. Tagad puisis kļūst par vienu no asinskārajiem radījumiem un cilvēku pasaule padzen viņu. Parasti gulus iznīcina, tāpēc Kaneki nākas bēgt. Taču, uz kurieni? Pie jaunās ģimenes? Vai guli spēs pieņemt galveno varoni? Skatītājam jābūt gatavam uzzināt šos notikumus un Kaneki likteni. Kas ar viņu notiks tālāk? Kā viņas darbības atspoguļosies Tokijas nākotnē? Kens nolemj izbeigt bezjēdzīgo karu starp cilvēkiem un guliem.

Terraformēšana. Terra Formars

Komandai no dažiem cilvēkiem ir jāveic svarīga misija. No tās panākumiem ir atkarīgs, vai uz Marsa dzīvos cilvēki. Kosmonauti ierodas uz planētas ar mērķi to apdzīvot nākotnē. Viņiem ir viss nepieciešamais, lai to paveiktu. Varoņiem vajadzēs radīt uz planētas visus apstākļus, lai te varētu pilnvērtīgi dzīvot.

Trešā misija ir pati svarīgākā, jo visi sagatavošanas etapi ir norisinājušies sekmīgi. Palicis tikai to pabeigt, izpildot dažus uzdevumus. Lai galvenajiem varoņiem viss izdotos, ir jāpārvar dažas grūtības, kas rodas pēdējās misijas laikā uz Marsa. No viņu izvēles būs atkarīgs visa uzdevuma tālākais liktenis. Tagad viss atkarīgs vienīgi no visu misijas dalībnieku erudīcijas, kā arī no pašu vēlēšanās kļūt par vēstures daļu.

Dzelzs cietokšņu kabanēri. Koutetsujou no Kabaneri

«Kabane» – ir šausmīgi radījumi, kurus virza slepkavošanas instinkts. Viņi praktiski ir neiznīcināmi. Nogalināt tos var, vienīgi, caurdurot sirdi, ko aizsargā tērauds. Monstru populācija aug, jo, iekožot cilvēkam, tas tiek pārvērsts par monstru. Tādus cilvēkus sauc par «apgānītajiem». Kaut cik droša dzīve ir iespējama tikai aizsargātos cietokšņos.

Jauns ieročnesējs dzīvo vienā no šādiem cietokšņiem. Viņš ir spējis radīt jaunu ieroci cīņā ar šiem briesmoņiem, tas spēj caurdurt sirdi. Vienīgais transports starp pilsētām ir bruņotas lokomotīves  «Hajadziro», pateicoties tām, cilvēki var pārvietoties. Lai nodrošinātos, cilvēkus rūpīgi pārbauda. Nemitīgās bailes par paša dzīvību spiež cilvēkus atteikties no katra, uz kuru krīt aizdomas. Kādā no stacijām kabane uzbrūk vilcienam – viss personāžs un pasažieri ir inficēti. Tagad tas nes bojāeju visam savā ceļā. Vai nu to izdosies apturēt, lai izdzīvotu, tāds ir vienīgais ceļš, lai glābtos.

Berserks. Berserk (franšīze)

Nodevīgs un cietsirdīgs karalis ir sagrābis varu, tagad visā valstī valda haoss un bailes. Algotņi-dēmoni, karaļa palīgi dara, ko grib. Nav zināms, cik ilgi turpinātos šī visatļautība, taču no pilsētas uz pilsētu ceļo karavīrs vārdā Gatss, kas sevi sauc par Melno Zobenvīru. Viņa seju sedz rētas, viņš tērpies bruņās un ar viņu ir uzticamais draugs – milzīgs zobens Pūķu Slepkava. Aiz sevis viņš atstāj dēmonu līķus un viņa vienīgā vēlēšanās ir – atriebties karalim par izraisītām ciešanām. Gatss ir kā apmāts ar ideju, ka cilvēkam pašam ir jāizlemj «kā mums dzīvot, kā mums mirt». Vai viņš spēs palikt cilvēks, vai arī nogrims asinīs un atriebes kārē? Cik būs vērta izvēle, ko viņš izdarīs?

Radīts Bezdibenī. Made in Abyss

Milzīga alu sistēma, kas pazīstama - ar nosaukumu Bezdibenis, - ir vienīgā neizpētītā vieta uz Zemes. Neviens nezina, cik dziļi zem Zemes tā stiepjas, tas ir neticams karjers, ko apdzīvo dīvainas, apbrīnojamas būtnes, tas saglabājis noslēpumainas, senas relikvijas, kam tās domātas, to mūsdienu cilvēks nespēj uzminēt. Daudzas drosmīgu pētnieku un piedzīvojumu meklētāju paaudzes ir metušas izaicinājumu Bezdibens dzīlēm. Ar laiku tādus cilvēkus sāka saukt par Dzīļu pētniekiem.

Ousā, pilsētā Bezdibeņa malā dzīvo mazulīte vārdā Riko, kas sapņo kļūt pat lielu dzīļu pētnieci, tādu pašu, kāda bija viņas māte, un grib atminēt karjera lielos noslēpumus. Reiz, klīstot pa drūmām alām, viņa atrod zēnu, kurš izrādās nemaz nav zēns, bet ir robots...

Inujašiki. Inuyashiki Last Hero

Likās, ka Inujašiki Ičiro ir viss: māja, sieva, divi bērni. Tikai, nevienam no viņiem par vīrieti nav nekāda daļa. Taču tad viņš uzzina, ka viņam atlicis dzīvot ir tikai trīs mēneši. Ar šo skumjo ziņu viņam nāk apjausma, ka vienīgais, kas skums pēc viņa, būs viņa suns.

Drīz pēc tam viņš iet bojā atnācēju kuģa katastrofā. Viņi nolemj glābt vīrieti, pārveidojot viņu par automatizētu humanoīdu, kas ārēji nav atšķirams no iepriekšējā. Taču, kā mainās Inujašiki dzīve tagad, kad viņš vairs nav cilvēks?

Divpadsmit zodiaka zīmju karš. Juni Taisen: Zodiac War

Tas ir stāsts par lepnu karavīru savstarpējām, nežēlīgām cīņām. Zodiaka Divpadsmitajā karā, kas norisinās reizi divpadsmit gados, tiekas drosmīgi karotāji. Katram ir sava zīme – Žurka, Vērsis, Tīģeris, Trusis, Pūķis, Čūska, Zirgs, Kaza, Pērtiķis, Gailis, Suns un Mežacūka. Likme ir dvēseles un dzīvības. Uzvarētājs būs tikai viens un viņa balva – jebkādas vēlēšanās piepildījums... Kurš izturēs līdz pašām beigām?

Cilvēks-Dēmons Raudulīgais. DEVILMAN: crybaby

Akiro Fudo stāsta savam labākajam draugam Rjou Asukam par to, ka drīzumā dēmoni atdzims un iekaros pasauli. Cilvēkiem nav nekādu izredžu cīņā ar pārdabiskajiem spēkiem, taču Rjou redz glābiņu, apvienojoties ar dēmonu. Tā Akira kļūst par cilvēku-sātanu: būtni ar dēmoniskām spējām un cilvēka sirdi.

„Nākotnes dienasgrāmata” un „Elfu dziesma” video speciāli netiek minētas, jo ieņems pirmās vietas jebkādā asiņaināko anime topā. Tā domā autors.

Nākotnes dienasgrāmata. The Future Diary. Mirai Nikki

Jukiteru Amano ir parasts četrpadsmit gadus vecs pusaudzis. Viņš ir vientuļš, viņa vienīgais prieks – vērot visus, kas ir ap viņu. Dienasgrāmatas vietā viņš izmanto parastu mobilo telefonu. Skolā viņu uzskata par dīvaini. Vienīgais, ar ko saejas Jukiteru Amano, ir Deuss – iedomu draugs, pēc profesijas – Mūsu pasaules dievs. Deuss ļoti mīl mūsu varoni un bieži ar viņu sarunājas. Taču kādā dienā Jukiteru Amano žēlojas dievam, ka viņam ir garlaicīgi.

Meklējiet un atrodiet! Dieva nesaprotamu darbību rezultātā telefons kļūst par «nākotnes dienasgrāmatu», bet Jukitero Amano sāk piedalīties «karaliskajā kaujā». Pēc deusa plāna, kaujai jānotiek 90 dienas. Pa šo laiku katram no 12 dalībniekiem ir jāpacenšas nogalināt pārējos spēles dalībniekus, lai tas, kurš paliek pēdējais, kļūst par radītāju. Murgs, jūs teiksiet, taču slepkava, kurš atnāk pēc Amano, ir pat ļoti reāls. Pēdējā brīdī viņu glābj klasesbiedrene Juno, kura arī piedalās spēlē.

Elfu dziesma. Elfenlied.

Pēc sižeta, evolūcija uz Zemes rada jaunu saprātīgu būtņu sugu — «diklonijus», kuri esot jauna cilvēces attīstības stadija. Atšķirībā no cilvēkiem diklonijiem ir ragi, kas ļauj viņiem izmantot «vektorus», to darbība ir līdzīga telekinēzei. Dikloniji tos var izmantot, gan kā uzbrukuma ieročus, gan zināmā mērā tie var aizsargāt pret šaujamieročiem. Varbūtība, ka cilvēkiem nejaušu mutāciju rezultātā piedzims diklonijs, ir ļoti maza. Taču dikloniji pārnēsā īpašu vīrusu, kas izraisa to, ka cilvēkiem sāk dzimt vienīgi meitenes-silpelitas. Atšķirībā no pilnvērtīgiem diklonijiem, tās nav spējīgas vairoties, taču ātrāk attīstās un spēj nodot vīrusu tālāk. Kā gadījumā ar silpelitām, tā arī ar diklonijiem, ragu bojājums ved pie nespējas kontrolēt vektorus. Lai pētītu diklonijus, tika radīta slepena organizācija, ko vada kāds Kakudzava, kurš uzskata sevi par dikloniju pēcteci, kurš pagātnē ir sajaucis savas asinis ar cilvēka asinīm.

https://www.youtube.com/watch?v=4v51hb461to