Nikolass Imss. Baismie karaļi. Asiņainā roze

Stāsts par autoru un viņa daiļradi

Nicholas Eames

Nikolass Imss (Nicholas Eames) — kanādiešu rakstnieks-fantasts, kas raksta varoņfantāzijas žanrā. Dzimis vingemā, Ontario, Kanādā. Beidzis Teatrālās mākslas koledžu. Pašlaik strādā restorānu biznesā. Arī dzīvo Ontario, Kanādā.

2017. gadā iznāca autora debijas romāns - "Baismie karaļi" («Kings of the Wyld») — cikla "Sāga" («The Band») pirmais romāns. Tas ir stāsts par to, kā pieci bijušie algotņi apvienojas pēc dažiem gadiem, lai glābtu sava barveža meitu. Tas ir stāsts par to, uz ko cilvēki ir gatavi mīlestības un draudzības vārdā. Pēc autora vārdiem, grāmatas rakstīšana no viņa ir prasījusi divus gadus. Faktiski, tā nav pirmā Nikolasa grāmata. 2000. gadu sākumā viņš sāka darbu pie liela, vēsturiska romāna par Romas impēriju un Kartāgu  — «The Fireborn», kas aizņēma viņam septiņus gadus, un, ko viņš vairākkārt laboja. taču publicēt to viņam tā arī nav sanācis. Romānu "Baismie karaļi" varēja piemeklēt tāds pat liktenis, ja ne laimīga nejaušība. Reiz restorānā, kur strādā nikolass, ienāca Sebastians de Kastells ar sievu. Uzzinājis, ka Nikolass ir iesācējs rakstnieks un viņam ir pabeigts romāns, de Kastells nolemj viņam palīdzēt un nosūta viņu pie sava literatūras aģentei Hizerai Adamsai. 2017. gada februārī izdevniecība «Orbit» publicē jaunā rakstnieka-iesācēja romānu un noslēdz ar viņu kontraktu uz trīs romāniem. Otrais cikla romāns «Bloody Rose» iznāk 2018. gada augustā.

Romāns «Baismie karaļi» iegūst Dēvida Gemmela prēmiju par labāko debiju un Fantasy Stabby prēmiju nominācijā «Labākais debijas romāns 2017. gadā». Pašlaik romāns ir tulkots vairākās valodās: krievu, vācu, itāļu, poļu, ungāru, čehu un franču.

Autors par savu daiļradi: «Ja Džo Aberkrombija grāmata un Terija Pračeta grāmata Ziemassvētku ballītē piedzērtos un pārgulētu, tad pēc deviņiem mēnešiem piedzimtu «Baismie karaļi»»

Starp Nikolasa mīļākajiem rakstniekiem ir; Gajs Gevriels Kejs, Skots linčs, Džo Aberkrombijs, Patriks Rotfuss un Ernests Klains.

1. grāmatas apraksts.  Kings of the Wyld

Pirms divdesmit gadiem 'Sāga" grandēja pa visu apdzīvoto pasauli, no Nomales rietumos līdz Lielajai Zaļajai dzīlei austrumos. Klejs Vēderkasis (ar vairogu Melnā Sirds no staigājošā koka koksnes), Zelta Gebriels (ar druīnu zobenu Velenkoru, kas pēc teiksmas kādreiz esot izcirtis eju starp pasaulēm), Matriks Galvkāvis (ar iemīļotajiem kinžāliem Roksiju un Greisiju), ideālais slepkava Ganelons (kuram pat pašā vajadzīgā brīdī palīgā neieradās līdzbiedri, uzskatot, ka viņš savu likteni ir pelnījis) un mags Arkandijs Mugs («lielais vārda meistars, aizraitīgais cīnītājs ar melnpuvekļiem, izklaidīgais Oksfordas universitātes Pirotehnisko zinātņu biedrības priekšsēdētājs un vienīgais cilvēks pasaulē, kurš saglabāja ticību pūčmedēdājiem pēc savas astotās dzimšanas dienas») – par varoņdarbiem un bezbailību viņus iesauca par Baismajiem karaļiem, jo pat Biezā Baisma, kurā mudžēja briesmoņi, viņiem nebija nekas. taču pagāja gadi, un leģendārā banda izjuka. Tā neapvienotos atkal, ja ne Roze - Gebriela meita, kura bija nolēmusi iet tēva pēdās - taču iekļuva ķezā tālajā Kastijā, ko lenc Baismā orda Lapkriša vadībā, kurš ir viens no pēdējiem druīniem pasaulē...

Pirmo reiz krievu valodā - krāšņākā debija varoņfantāzijas žanrā daudzu gadu laikā. «It kā būtu paņēmuši un sakrustojuši Džordžu Mārtinu un Teriju Pračetu» (Buzzfeed Books).

2. grāmatas apraksts. Bloody Rose

Jūau priekšā ir otrais varoņfantāzijas cikla «Sāga» romāns, ko sarakstījis kanādiešu fantasts Nikolass Imss.

Tema Hašforda visu dzīvi ir klausījies stāstus par klejojošu algotņu bandām. Viņas vecāki bija vienas tādas bandas locekļi, taču pēc mātes bojā ejas Temas tēvs nolēma meitas dēļ dzīvot mierīgu dzīvi. Taču vai tad iespējams noturēt rāmjos jaunatni, kas sapņo par piedzīvojumiem?

Kad ciematā, kur Tema strādā vietējā traktierī par izsniedzēju, parādās pazīstamā banda : "Teiksma", meitene pievienojas tai kā bards un dodas pretī nezināmajam...

"Teiksma" ir bagāta ar košām personībām: te ir gan druīns, gan satīrs, gan šamanis... Taču ķirsis uz tortes ir - bandas vadonis, Asiņainā Roze, leģendārā algotņa Gebriela meita. Mēģinot izkļūt no lielā varoņa ēnas, Roze ir gatava izvēlēties visbīstamākās dēkas. «Dzīvo ātri, mirsti jauns» –  ir viņas devīze. Taču vai tāda būs pa prātam Temai? Vai viņa spēs adaptēties jaunajā komandā, vai nevilsies savos sapņos par piedzīvojumu pilnu dzīvi?

https://www.litres.ru/nikolas-ims/

Sērijas "Sāga" jeb "Banda" trešā grāmata "Outlaw Empire" iznāks 2020. gadā.

https://www.livelib.ru/author/1077443-nikolas-ims

Autora mājaslapa.

https://nicholaseames.com/