Megija Stīvotera. Trīsas

Apraksts par rakstnieci un viņas darbu

Rakstniece.

Megija Stīvotera (Maggie Stiefvater) - ir amerikāņu pusaudžu romānu autore. Viņas pirmais romāns - "Lament", iznāca visai mazā izdevniecībā "Flux" 2008. gadā un ieguva daudzas pozitīvas atsauksmes. 2009. gada augustā jau izdevniecībā "Scholastic Press" iznāca Megijas otrais romāns  - Shiver (triloģijas "The Wolves of Mercy Falls" pirmā daļa), kas (biogrāfijas rakstīšanas brīdī) jau 17 nedēļas atrodas "The New York Times" bestselleru sarakstā. Bez tam, "Shiver" ieguva otro vietu 2009. gada desmit labāko pusaudžiem domāto grāmatu sarakstā pēc Amazon.com versijas un iekļuva labāko pusaudžu romānu 2009. gada sarakstā PublishersWeekly.com.

Megija ir dzimusi Virdžīnijā, 1981. gada 18. novembrī un par rakstnieci sapņoja kļūt jau no bērnības. 16 gadu vecumā viņa jau sāka sūtīt savus sacerējumus izdevniecībām, taču pirms iestāšanās koledžā viņai bija nopietnas grūtības ar finālu izdomāšanas. Mary Washington universitātē Megija studēja vēsturi, taču zinātnes vietā tomēr izvēlējās rakstniecību. Neskaitot rakstīšanu, Megija Stīvotera aizraujas ar mūziku un zīmēšanu. Viņa spēlē dūdas, arfu un pianino, un pat ir sarakstījusi vairākas kompozīcijas saviem romāniem (tās var atrast rakstnieces oficiālajā mājaslapā, grāmatu lapaspusēs). Megijas zīmējumiem ir veltīta atsevišķa lapa un vairāki albūmi viņas Flikrā. Viņa kaislīgi mīl automašīnas, pašai viņai pieder  '73 Chevrolet Camaro, vārdā Loki. Var saprast, cik tā ir ideāla, paskatoties foto. Megija Stīvotera ir precējusies, joprojām dzīvo Virdžīnijā, viņai ir divi bērni, pāris nervozu suņu un pilnīgi traks kaķis.

https://www.livelib.ru/author/234023-meggi-stivoter

Par "Trīsām" krieviski.

Viss sākās ar brīnumainu notikumu mežā. Mazo Greisu, ko nozog vilki un, kura ir zaudējuši visas cerības uz glābiņu, no neatvairāmās nāves izglābj dīvains vilks, kas nelīdzinās citiem, asinskārajiem meža tautas pārstāvjiem. Paiet gadi, taču atmiņas par šo notikumu neatstāj meiteni. Kādā reizē meitene iemīlas jauneklī, kas ar kaut ko netveramu atgādina viņas toreizējo glābēju. Viņa nezina, ka Sems, jauneklis, kurā viņa ir iemīlējusies, arī ir tas pats vilks, kas izglāba viņu bērnībā - vilks-vilkatis, kas spēj mainīt savu izskatu...

https://www.livelib.ru/book/1000455869-drozh-meggi-stivoter

"Trīsas".

Megija Stīvotera (Maggie Stiefvater, dz. 1981) ir amerikāņu rakstniece, kuras fantastikas romāni ierindojas pārdotāko grāmatu sarakstos visā pasaulē. Lai gan autores stils tiek vērtēts kā maģisks un romantisks, viņas darbus ar aizrautību lasa visdažādākā vecuma cilvēki.

AUKSTUMS

Greisa gadiem ilgi lūkojusies uz vilkiem mežā aiz savām mājām. Kāds vilks ar dzeltenām acīm – viņas vilks – savukārt vēro Greisu. Viņai šis vilks šķiet ļoti tuvs, lai gan meitene nezina, kāpēc tā.

KARSTUMS

Semam ir divas dzīves. Būdams vilks, viņš klusi uzturas tuvumā meitenei, kuru mīl. Tomēr katru gadu uz neilgu laiku viņš pārvēršas par cilvēku, bet neuzdrošinās runāt ar Greisu, līdz...

TRĪSAS

Greisa un Sems allaž sargājušies runāt par mīlestību. Taču, kad abi beidzot atzīstas viens otram, noliegt to vairs nav iespējams. Semam jāpūlas palikt cilvēka veidolā, un Greisai jācenšas viņam palīdzēt, lai arī tādēļ jāuzplēš pagātnes rētas, jāuzņemas atbildība par trauslo tagadni un nākotnes neiespējamību.

No angļu valodas tulkojusi Ieva Kalnciema.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/64346-trisas.html

"Svārstības".

Megija Stīvotera (Maggie Stiefvater, dz. 1981) ir amerikāņu rakstniece, kuras fantastikas romāni ierindojas pārdotāko grāmatu sarakstos visā pasaulē. Lai gan autores stils tiek vērtēts kā maģisks un romantisks, viņas darbus ar aizrautību lasa visdažādākā vecuma cilvēki.

ILGAS

Kad Greisa un Sems ir atraduši viens otru, viņi zina, ka jācīnās, lai paliktu kopā. Semam tas nozīmē noslēgt rēķinus ar vilkača pagātni. Savukārt Greisai jāraugās nākotnē, kas kļūst arvien neskaidrāka.

ZAUDĒJUMS

Viņu pasaulē ienāk jauns vilkacis Kols, kuram pagātnē ir daudz sāpīgu pārdzīvojumu un briesmu pilnu notikumu. Viņš cīnās pats ar saviem dēmoniem, pieņemot dzīvi vilka ādā un noliedzot saites ar savu cilvēcisko esību.

KAS PALIEK?

Greisai, Semam un Kolam dzīve ir pastāvīga cīņa starp diviem spēkiem – vilka un cilvēka būtību, un vienlaikus abas savas puses atsedz mīlestība. Tā ierobežo un pacilā, atbrīvo un savažo, vilina un rada nemieru. Kad dzīve sabrūk, paliek vēl tieši mīlestība. Taču – vai ar to pietiks?

Viņu acis – cilvēku acis vilka galvā – atgādināja ūdeni: dzidru ūdens zilgmi, kas atspoguļo pavasara debesis, lietū uzplūduša strauta brūnumu, zaļganu ezeru vasaras vidū, kad sāk ziedēt aļģes, ledus aizsprostotas upes pelēcību. Agrāk vienīgi Sema dzeltenās acis vēroja mani starp lietū izmirkušo bērzu stumbriem, bet nu es jutu visa bara skatienu smagumu. Labi zināmu, bet vārdos neizteiktu patiesību smagumu.

No angļu valodas tulkojusi Ieva Kalnciema.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/67328-svarstibas.html

"Mūžam".

OREIZ

Kad Sems satika Greisu, viņš bija vilks, bet viņa – meitene. Vēlāk Semam izdevās pārtapt par zēnu, un viņu attiecības no attālas vērošanas attīstījās par kvēlu mīlestību.

TAGAD

Tā viņu stāsts varētu beigties, tomēr Greisai nav lemts palikt cilvēka veidolā. Tagad viņa ir vilks. Un Mērsifolas vilkiem draud briesmas, jo viņus var nogalināt izšķirošajās medībās, kas tuvojas.

MŪŽAM

Sems darīs visu Greisas labā. Bet vai viens zēns un viņa mīlestība tiešām spēs mainīt nežēlīgo un ļauno pasauli? Pagātne, tagadne un nākotne var pēkšņi saplūst vienā nejaušā mirklī – toreiz, tagad vai mūžam.

Sems allaž mīlējis Greisu. Būdams vilks, viņš vērojis meiteni no attāluma. Būdams zēns, viņš turējis Greisu savās rokās. Sems darīs visu, lai aizsargātu Greisu. Pat tad, ja jāstājas pretī saviem dēmoniem. Pat tad, ja jāriskē ar visu, kas viņam pieder. Visu, lai tikai pasargātu mīlestību...

No angļu valodas tulkojusi Ieva Kalnciema.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/79798-muzam.html

Visu trīs grāmatu apraksts.

http://burtniica.wordpress.lv/2014/01/24/megija-stivotera-trisas-svarstibas-muzam/

Balāde. Feju miriāde.

Megija Stīvotera no jauna uzbur mītus un leģendas, ievedot Feju valstību pasaulē.

Džeimsam Morganam piemīt gandrīz pārpasaulīgs muzikālais talants. Tas ir pievilinājis Nualu, dvēseli laupošu feju mūzu, kura izauklē un tad pārtiek no neparastu cilvēku radošās enerģijas, līdz tie iet bojā. Džeimsam ir pietiekami daudz iemeslu, lai baidītos no fejām, bet, kamēr viņi ar Nualu kopīgi veido smeldzīgi skaistu muzikālu meistardarbu, Džeimss apjauš, ka viņa jūtas pret Nualu kļūst dziļākas. Taču pārējās fejas nav tik nekaitīgas. Tuvojoties Visu svēto vakaram — mirušo dienai—Džeimsam nāksies pievarēt Feju karalieni un ragaino Mirušo valdnieku, lai glābtu Nualas dzīvību un savu dvēseli.

https://gramata24.lv/products/balade-feju-miriade/

Par autores "Kraukļu ciklu".

https://livalives.wordpress.com/2017/01/14/megija-stivotera-the-raven-cycle/

Mājaslapa.

https://maggiestiefvater.com/