"Komisārs Reksis"

«Komisārs Reksis» (vāc. Kommissar Rex, it. Il commissario Rex, angl. Inspector Rex) — seriāls: Vācijas, Austrijas, vēlāk arī itālijas kopražojums par vācu aitu suņa Rekša piedzīvojumiem, stāsts par viņa dienestu policijā. Pirmo reizi uz ekrāniem parādījies 1994. gada novembrī. Seriāls kļuvis pazīstams gandrīz 50 valstīs, ieguvis vairākas balvas. Pilns suņa-komisāra vārds ir Redžinalds fon Ravenhorsts.

Sākumā seriālu filmēja Austrijā, kur pēc 10 gadiem to slēdza. Pēc trīs gadiem seriālu atjaunoja Itālijā, pārnesot darbību no Vīnes uz Romu. 2015. gadā pēc 18 sezonām seriālu atkal slēdza. Taču 2017. gadā to no jauna palaida Slovākijā.

Suns vārdā Reksis kalpo taisnīgumam, strādājot Vīnes kriminālajā policijā, Slepkavību izmeklēšanas nodaļā. Viņš palīdz glābt cilvēkus, ķer noziedzniekus, kā arī palīdz saviem kolēģiem grūtās situācijās un uzticīgi mīl savu saimnieku. Regulāri atdzīvina seriālu ar dažādiem trikiem - atver durvis, čiep desu no desmaizēm, pret kurām ir ļoti kārs. Ļoti bieži triki ir noderīgi dažādu problēmu risināšanā, kas rodas filmu gaitā.

Rekša lomā ir filmējušies seši suņi: Santo fon Hauss Cīgelmaiers, Sokko fon Hauss Cīgelmaiers, Rets Batlers, Henrijs, Niks un Aki.

Seriāla galvenajam varonim ir arī pilnmetrāžas filma"Mazais Reksis". Mazo Reksi tēlo Rets Batlers.

Rekša tēvs ir suns-čempions Atoss, kas dzīvo Antoniusu ģimenē - tā ir pazīstama suņu audzētāju un talantīgu dresētāju ģimene. Antoniusiem tūlīt seko daudz piedāvājumu pirkt kucēnu, taču viņi negrib šķirties no Rekša. Taču kādā reizēzē viņu mājā iekļūst bandīts, noķer maisā kucēnu un aizved nezināmā virzienā. Rekis ir vajadzīgs bagātniekam un arī pārliecinātam noziedzniekam Kaincam. Taču Reksim izdodas izbēgt.

Pēc kāda laika Reksis nokļūst kāda veca cilvēka mājās, pie kura ciemojas meita Kristīne ar mazdēlui Beniju. Zēnam ir ļoti slikti, miris viņa tēvs, tāpēc vectēvs ir ar mieru, lai mazdēls parūpējas par jauko kucēnu. Antoniusi tomēr atrod Redžinaldu un vēlas viņu paņemt mājās. Tikai patiesā Rekša pieķeršanās puisēnam pārliecina Antoniusus, ka kucēns pats ir izvēlējies sev saimnieku - labāko no visiem iespējamiem. 

Pēc kāda laika uzrodas arī Kaincs. Tikmēr Benijs un Reksis jau atklāj kādu no viņa noziegumiem, tad Kaincs cenšas nogalināt abus draugus un puisēna vectētiņu. Taču, pateicoties Reksim viss beidzas labi. Reksim izdodas baseinā notvert noziedznieku.

Pieaugušā Rekša saimnieki.

Rihards Mozers.

Seriāls sākas ar to, ka Reksim iet bojā saimnieks  - policists Mihaels. Reksis smagi pārdzīvo mīļotā saimnieka nāvi. Komisārs Mozers ķeras pie Mihaela nāves izmeklēšanas, tad pamana Reksi un izrāda līdzjūtību. Policijas suņus, kas nespēj atrast jaunu saimnieku, nogalina. Mozers ar Reksi atrod kopīgu valodu un, neskatoties uz kjnologa iebildumiem, paņem suni pie sevis.

Reksis uzreiz ieņem svarīgu vietu Mozera dzīvē, mājās un starp viņa kolēģiem. Taču 4. sezonas vidū, sērijā "Mozera nāve" Rihards Mozers krīt no maniaka lodes.

Aleksandrs Brantners.

Pēc Mozera nāves viņa vietā atnāk jauns policists Aleksis Brantners. Viņš strādājis specdienestā ar savu suni, taču tas iet bojā sprādzienā, pats brantners pāriet darbā citus, nozvērējies, ka viņam vairāk suņu nebūs. Taču sācis strādāt kriminālpolicijā, viņš satiek Reksi un viss mainās.

Marks Hofmans.

Marks Hofmans nomaina Aleksi Brantneru, kurš "pazūd" no seriāla. Viņam ir tuvas attiecības ar savu pārinieci Nikiju Hercogu.

Lorenco Fabrī.

Seriālu uz laiku slēdz 2004. gadā. 2008. gadā sākas jauna sezona. taču darbību pārceļ uz Itāliju.

Par jauno Rekša saimnieku kļūst Lorenco Fabrī. Viņš sen strādā policijā, kaut arī mācījies par psihologu. Viņa tēvs ir itālis, māte - austriete, tāpēc viņš runā itāļu un vācu valodās. Kaut visu dzīvi praktiski nodzīvojis Itālijā. Tikai studējis Vīnē.

Otrās sezonas 14. sērijā Fabrī arestē mafijas bosu, kas vēlāk viņam atriebjas. Fabrī uzsprākst mašīnā, Rekša acu priekšā.

Davide Rivera.

Bojā gājušā Lorenco vietā nāk Davide Rivera, sākumā Rivera nepamana Reksi. Suns no viņa bēg, jo baidās, ka Davide nodarīs viņam pāri. Taču vēlāk abi sadraudzējas. Davide suns ir dārgs, jo tas daudzas reizes ir izglābis viņam dzīvību.

Marko Tercani.

Pēc Riveras pazušanas viņa vietā nāk jauns komisārs Marko Tercani. Ātri atrod ar reksi kopīgu valodu.

Kopā, neskaitot Slovākiju, "Komisāram Reksim" ir bijušas 18 sezonas.

Pirmais seriāls "Komisārs Reksis" 10 sezonas: 1994-2004. 1997. gadā iznāk TV filma "Mazais Reksis - Mazais komisārs". 2004. gadā "Inspektors Maksis" - līdzīgs, portugāļu seriāls. 2 sezonas - 2004., 2005. gads. No 2008. gada seriāls "Komisāra Rekša atgriešanās".  2011. "Komisārs Aleksis" - līdzīgs poļu seriāls. 12 sezonas, līdz mūsu laikam. 2017. gadā portugāļu seriāls "Inspektors Maksis". Turpinājums pēc 10 gadiem, 2 sezonas, līdz mūsu laikiem.

Šī gada kanādiešu seriāls "Hudson & Rex", ko pašlaik, trešdienu vakaros rāda Latvijas TV. Suns Diesel vom Burgimwald.

https://www.csfd.cz/film/90311-komisar-rex/prehled/

2017. gada slovāku seriālā Rekša saimnieks ir kapteinis Ričards Maiers. Reksi tēlo trīs, poļu izcelsmes suņi:  Odins, Reksis un Joši. komentāros raksta, ka tas vairs nav tas.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%81%D0%B0%D1%80_%D0%A0%D0%B5%D0%BA%D1%81

Kinologi atzīmē, ka Rekša tēls filmās ir mākslinieciska izdoma: dienesta suņi nespēj patstāvīgi pieņemt lēmumus, izdarīt loģiskus secinājumus - viņi tikai izpilda saimnieku pavēles. Seriālā Reksis izpilda visdažādākos uzdevumus, reālie, dienesta suņi, kā likums, ir trenēti tikai vienai darbībai. Kā jau teikts, īstenībā Reksi "tēloja" seši dažādi suņi.

Attēli:

1. Reksis ar Mozeru.

2. Mazais Reksis.

3. Reksis Itālijā.

5. Hadsons un Reksis.