Keita Mortone. Uz robežas ar fantastiku

Kate Morton

Keita Mortone (Kate Morton) — Austrāliešu rakstniece, kas raksta par ģimenes noslēpumiem un vecām savrupmājām, kurās glabājas seni noslēpumi un tradīcijas.

Keita ir vecākā no trim māsām. Viņa dzimusi Kvīnslendā Austrālijas dienvidos, viņas ģimene daudzkārt pārcēlās, līdz apmetās Tamborīnas kalnā. Tur Kate iestājās nelielā lauku skolā un lielāko savas bērnības daļu pavadīja, izgudrojot spēles un spēlējot tās kopā ar māsām. Keita ļoti agri iemīlēja grāmatas. Viņas mīļākā rakstniece kā bērnam bija Enida Bltone un viņas brīnišķīgais piecinieks.

Pēc vidusskolas beigšanas Keita iestājās Trinity College Londonā, kur apguva oratoriju un drāmu, pabeidza to ar speciālista grādu. Pēc tam notika Šekspīra vasaras kursi Londonas Karaliskajā dramatiskās mākslas akadēmijā, un Keita sāka ticēt, ka viņas nākotne pieder teātrim. Līdz pat dienai, kad viņa skaidri saprata, ka patiesībā viņa mīl nevis tēlojumu, bet vārdus. Lai gan viņa lasīja un rakstīja skices kopš sevi atcerējās, līdz tam brīdim viņa nesaprata, ka "īstas grāmatas raksta īsti cilvēki".

Viņa sāka nopietni rakstīt un pabeidza divus rokrakstus (kas šobrīd atrodas zemākajā rakstāmgalda atvilktnē), pirms beidzot 2006. gadā uzrakstīja romānu ar nosaukumu The Shifting Fog, citā versijā The House at Riverton, kas kļūst par bestselleru.

Tikmēr Kate pabeidza Kvīnslendas universitāti ar angļu literatūras grādu un nopelnīja stipendiju, lai iegūtu maģistra grādu ar specializāciju Viktorijas laika literatūrā. Vēlāk, lai iegūtu doktora grādu, Kate uzsāka moderno romānu tēmas izpēti, apvienojot gotikas un misticisma elementus.

Keita Mortona ir precējusies, viņai ir divi dēli, ģimene dzīvo Londonā mājā, kas celta 19. gadsimtā.

Mortona grāmatas tiek izdotas 42 valstīs un tulkotas 34 valodās, un to kopējais tirāža ir vairāk nekā 10 miljoni eksemplāru. "Kad migla izzūd" bija lielākais bestsellers Apvienotajā Karalistē 2007. gadā saskaņā ar Sunday Times un 2008. gadā saskaņā ar New York Times. Viņas otrā grāmata “Aizmirstais dārzs” 2008. gadā bija lielākais bestsellers Austrālijā un Lielbritānijā, raksta The Sunday Times. Rakstnieces piektais romāns “Ezera nams” 2015. gadā ieguva “Goodreads Choice Award” vēsturiskā romāna kategorijā un “Sievietes un mājas lasītāju izvēles balva” par labāko 2016. gadā. vēsturiskais trilleris.

Keita Mortona raksta sava veida pusdetektīvu ģimenes sāgu, kas savijas ar veciem noslēpumiem: viņas stāstos vienmēr ir veca, drūma savrupmāja, kurā dzīvoja vairāk nekā viena ģimenes paaudze, savukārt savrupmāja ir viens no stāsta varoņiem. Autore lielu uzmanību pievērš ēku aprakstam, piešķirot tām dvēseli. Turklāt rakstnieka romānu stāsti ir veidoti ap sava veida senu ģimenes noslēpumu, ko mājas iedzīvotāji rūpīgi glabā. Šis noslēpums nonāk virspusē pēc daudziem gadiem un nonāk noteiktas jaunietes skatījumā, kura atklāj saikni ar savu ģimeni un mājām, kas viņai izrādījās pilnīgs pārsteigums, un kurš liek izdomāt sarežģītu stāstu.

Keita strādā žanru krustojumā: viņas darbos ir ģimenes sāgas, detektīvu stāsta, ģimenes un mīlas dēku elementi.

Bibliogrāfija.

  2006  Kad izklīdīs migla  / The House at Riverton  [= The Shifting Fog] 

  2008  Aizmirstais dārzs / The Forgotten Garden 

  2010  Tālās stundas / The Distant Hours 

  2012  Noslēpumu glabātāja / The Secret Keeper  

  2015  Māja pie ezera / The Lake House 

  2018  Pulksteņmeistara meita / The Clockmaker's Daughter 

https://fantlab.ru/autor51891

Pirmais romāns.

Pat vairāk kā septiņdesmit gadus vēlāk Grace Reeves nevar aizmirst briesmīgo traģēdiju, kas notika Rivertonas muižā vasaras saulgriežos. Tajā vakarā slavenais dzejnieks savu nāvi atrada ezerā. Tikai trīs zināja visu patiesību par toreiz notikušo: divas aristokrātiskās māsas un viņu kalpone Grace. Un tagad, kad Greisai jau ir deviņdesmit seši, slavenā kinorežisore Ursula Ryan, kura nolēma izveidot filmu par šiem notikumiem, vēršas pēc viņas pēc palīdzības. Vecais stāsts atkal atdzīvojas, un nedaudz sāk atvērties slepenības plīvurs ...

https://fantlab.ru/work680541