Kāpēc kaķu meitenes ir tik populāras un kas viņas vispār ir?

Daniils Elms

15:01, 29. Maijā, 2020

Kaķu meitenes ir visizplatītākais meiteņu-dzīvnieku apakštips. Sievietes dzimums, savukārt, kultūrā aizņem vairāk nekā deviņdesmit procentus no visiem dzīvniekcilvēkiem. Kaķu meitenes atnāca pie mums no japāņu anime un mangas. Viņas izraisa mīļas emocijas, vilina un mīl, kad viņas glāsta.

Viņi bieži saka “ņa”, kas ir kaķu meow (“meow”) onomatopeja (onomatopoeia – līdzīgas skaņas izteikšana). Šajā brīdī viņas dažreizpaceļ kulaciņus, lai attēlotu priekšķepiņas. Oficiālais nosaukums ir 猫 娘 (neko-musume), ja to tulko burtiski, tad kaķa meita (kaķa meitiņa). Tautas amatnieki tās iekristīja Neko-chan, kas var nozīmēt kaķenīti vai kaķentiņu ļoti samazināmā un mīlīgā formā, atsaucoties uz dzīvnieku. Japāņu valodā vārdam “kaķis” nav dzimuma, bet pasaules kultūrā ir iesakņojies piedēkļa "chan" kā piederošs meitenei, lai gan patiesībā tas vairāk ir vecuma apzīmējums (tuvākais analogs ir "baby" vai “mazulīte”).

Šīs parādības pirmsākumi ir dziļi Japānas mitoloģijā, runājot par vilkačiem. Sākumā tie bija baisi radījumi. Viņi meta lodveida zibeņus, izraisīja ugunsgrēkus un medīja cilvēkus. Tika uzskatīts, ka noteiktos apstākļos parastie kaķi var kļūt par monstriem, tāpēc viņiem pat saīsināja astes. Bet tāpat kā Rietumu kultūrā laika gaitā pasakas ievērojami pārveidojās, pateicoties tam, ka auditorija kļuva bērnišķīgāka, un tikai tad no turienes tēli, kuriem atņēma nežēlību, atgriezās pieaugušo pasaulē, kur viņi ieguva tagadējo izskatu.

Pašlaik jau ir milzīgs dzīvnieku antropomorfisma slānis (cilvēka tēla pārnešana uz citiem objektiem):

Cilvēkdzīvnieku tipi.

0. Šajā grupā ietilpst parasti runājoši dzīvnieki. Viņi ir inteliģenti un vairāk pārstāvēti kā kompanjoni. {Tipiski atrodami dzīvnieku pasakās, dzīvnieku fantastikas apakšžanrā – t.p.}

1. Tīrie vilkači. Radības, kurām ir divas formas. Parasti tas noved pie divu personību klātbūtnes iekšpusē. Visbiežāk ļaunās radības, kas ienīst cilvēkus. Tā joprojām ir vistrūcīgāk ar humānismu apveltīta kategorija.

2. Furriji (kažokiem pārklātas humanoīdas būtnes). Viņi diezgan bieži tiek atrasti kā neatkarīga civilizācija kādā fantāzijas pasaulē, kā citplanētiešu rases kosmosā vai kā satīrisks cilvēka sabiedrības attēls. Viņi atšķiras ar vertikālu pozu un runu artikulē ar akcentu. Ārēji tie var līdzināties cilvēkiem, bet sejas vienmēr ir dzīvnieka, apgrūtinot emocionālo nokrāsu demonstrēšanu. Visbiežāk nepieciešami kolorītam, groteskai vai fantastiska pieņēmuma skaidrošanai. Gandrīz nekad neatklāj viņu evolucionāro izcelsmi. Dod priekšroku arhaiskām pārvaldības formām.

3. Pūkainīši (jauktasiņi). Viņiem ir cilvēka seja un mati. Tie ir ļoti līdzīgi cilvēka ķermenim, bet tiem ir modificētas dzīvnieku ekstremitātes. Visbiežāk kāju vietā ir lielas ķepas, un uz rokām ir dzīvnieka nagi un tās ir pārklātas ar matiem līdz elkoņiem. Astes un ausu obligāta klātbūtne (cilvēkam dabiski nav). Spēcīgas un veiklas. Ir vairāki dzīvnieku paradumi, tas var iekost un saskrāpēt. Viņi var būt gan labi, gan briesmīgi ļauni. Nekļūst par mājdzīvniekiem. Viņi ir kulturāli slikti saderīgi ar cilvēkiem un rada neērtības, lietojot cilvēku lietas, kas bieži noved pie komiskām situācijām. Vāji izplatīti viņu absurduma dēļ.

4. Cilvēki-zvēriņi (tas ietver arī kaķu meitenes). Pilnīgi cilvēka ķermenis, ieskaitot ekstremitātes. Obligāti ausis izvietotas galvas augšdaļā (dīvainā kārtā tās var papildināt cilvēku - divi ausu pāri) un aste (iespējams, ka pat ne viena). Gandrīz visur viņi ir jauki un laipni radījumi, viņi ir priecīgi kļūt par inteliģentiem mājdzīvniekiem. Tie var būt mīlestības objekti, draugi vai pat ģimenes locekļi. Savietojams ar cilvēkiem gandrīz visā vai ir pilnīgi analogi. Starp pēdējiem ir pilntiesīgi indivīdi ar neatkarīgu raksturu. Dažām radībām var būt mistiskas spējas, tās var kontrolēt elementus, visbiežāk uguni un būt nemirstīgas vai pat dievi. Mītos un leģendās ir varoņi vai gudri padomdevēji. Populārākais tips mākslā, jo ir augsts identifikācijas līmenis ar cilvēku. Ir skaidrs, ko viņi domā un ko viņi jūt.


5. Cosplay. Slēpts cilvēks ar visām no tā izrietošajām sekām. Sākot no vienkāršiem aksesuāriem un apģērba priekšmetiem (cepurītes vai galvassegu ar ausīm, dūraiņiem ķepu formā, kuloniem utt.) Līdz pilnīgai pārveidošanai un darbībai lomas ietvarā.

 

Vēstījums.

«Некот и кошка»
https://litmarket.ru/books/nekot-i-koshka

Vēstījums tika sadalīts trīs līmeņos. Viss notiek japāņu mākslas labākajās tradīcijās, kur, šķiet, bērnu darbā katra vecuma grupa var atrast sev interesantas tēmas un alegorijas.

Pirmajā līmenī šie ir klasiskā Eiropas skolnieka piedzīvojumi pasaulē ar kaķu meitenēm, stilizēti kā anime un japāņu fantāzija, ar cīņām, vienkāršām intrigām un kultūras konfliktiem. Piemērots visiem un atstās labu iespaidu.

Otrais līmenis jau ir globāls sižets un daudz sasaistes ar seriālu ar raksturu un priekšvēstures atklāšanu, skeletiem skapī un izvēli starp labo un pareizo. Turklāt nāk klajā daudzas pusaudža vecuma problēmas, kuras biežāk ir redzamas pēc tam, kad pats lasītājs tās ir pārvarējis. Kāds varēs redzēt viņu pārdomas vai pat strīdēties ar varoni. Skolēns nav sinonīms muļķim. Vecums nav ciparos, bet galvā.

Trešais līmenis, visticamāk, nebūs pieejams pirmajā lasījumā vai bez zināšanām par austrumu kultūras sarežģītību, taču viss stāstījums tiek papildināts ar šāda veida garšvielām, sākot no vārdiem un beidzot ar iekšējo mitoloģiju. Daži mazi notikumi vai frāzes būtiski maina uztveri par notiekošo. Dievu stihijas nav nejaušas, un viņu lomas pasaulē ir līdzsvarotas. Ir zemteksts un daudz alegoriju. Cienītājiem, kas mīl domāt, smalki izpētot visu un tā jēgu, tādiem varētu patikt.

https://litmarket.ru/blogs/pochemu-tak-populyarny-koshkodevushki-i-kto-oni-takie