Enna Perija

Enna Perija (angļ. Anne Perry, dzimusi Džuljeta Meriona Hjūma, angļ. Juliet Marion Hulme; dzimusi 1938. gada 29. oktobrī, Londonā, Lielbritānijā) — britu rakstniece, kas debitēja 1979. gadā. 16 gadu vecumā viņa noslepkavoja savas draudzenes māti, par to viņai piesprieda cietumsodu. Pēc atbrīvošanas Hjūma nomainīja vārdu un sāka nodarboties ar rakstniecību.

Džuljeta Meriona Hjūma piedzima Londonas Blekhitas rajonā. Viņas tēvs bija doktors Henrijs Hjūms. Jau bērnībā Džuljetai diagnosticēja tuberkulozi. Tāpēc viņa bieži mainīja dzīves vietas, cerot, ka Rietumindijas un DĀR klimats uzlabos viņas veselību. 13 gadu vecumā Džuljeta ar savu ģimeni pārcēlās uz Kraistčērču, Jaunzēlandē.

Kraistčērčā Hjūma iestājās skolā meitenēm. Tur viņa iepazinās ar Polīnu Pārkeri. Abas bija atbrīvotas no sporta nodarbībām veselības stāvokļa dēļ un aizrāvās ar fantāzijas lasīšanu. Drīz abas arī sadraudzējās. Visu laiku bija kopā un sauca viena otru izdomātos vārdos. Pēc psihiatru domām ar laiku viņu attiecības esot kļuvušas neveselīgas. Vēlāk MIL izplatīja baumas, ka abas esot bijušas lesbietes, taču Hjūma un Pārkere to noliedza.

1954. gadā Hjūmas māte paziņoja meitai, ka viņa ir nolēmusi šķirties no vīra, un sūtīs Džuljetu atpakaļ uz DĀR ar tanti. Pārkere nolēma braukt līdzi draudzenei, taču viņas māte Honora Ripere atteica meitai. Abas pusaudzes tāpēc ieplānoja slepkavību.

2954. gada 22. jūnijā visas trīs devās uz parku. Tur Džuljeta un Polīna vērsa Riperas uzmanību skaistam akmenim uz ceļa, ko pašas agrāk bija tur nolikušas. Kad sieviete noliecās, lai to paceltu, draudzenes daudzas reizes iesita sievietei pa galvu ar ķieģeli, ko bija ietinušas zeķē. Pēc pataloganatoma Kolina Pīrsona vārdiem, uz sievietes ķermeņa tika atrasti 45 bojājumi.

Hjūmas un Pārkeres stāsts izsauca plašu rezonansi visā pasaulē. Abas nonāca tiesas priekšā. Kā nepilngadīgām, nāves sodu viņām nevarēja piespriest, tāpēc viņas saņēma tikai cietumsodu un aizliegumu tikties pēc soda izciešanas.

Pēc atbrīvošanas 1959. gadā Hjūma nomainīja vārdu uz Ennu Periju, paņemot sev izdomātu vārdu un patēva uzvārdu. Kādu laiku viņa dzīvoja ASV, kur 1968. gadā pievienojās Jēzus Krista Pēdējo dienu svēto baznīcai. Vēlāk viņa atgriezās Lielbritānijā.

1979. gadā Perija publicēja savu pirmo romānu "Spoks no Keiterstrītas". No tā laika rakstniece ir izdevusi ap 50 darbus vēsturiskā detektīva žanrā. Perija dzīvo Skotijā. 1994. gadā viņa atklāja savu īsto personību.

Tajā pašā laikā tika uzņemta arī filma par viņas noziegumu ar nosaukumu "Debesu radījumi". Galveno lomu tēloja Keita Vinsleta.

(Tas no Vikipēdijas.)

Fantāzijas darbi.

https://www.fantasticfiction.com/p/anne-perry/

Tathea (1999)

Izsūtīta trimdā pēc vīra slepkavības, karaliene Tathea klejo pa zudušām zemēm, cenšoties atrast dzīves jēgu pēc tam, kad viņai tika nozagta ģimene, mājas un valsts.

Come Armageddon (2001)

Tathea, reiz bijusi Šinabaras karaliene, ir gaidījusi piecsimt gadu Sadokhara dzimšanu, kurš radīs zelta laikmetu, pirms ar pārliecību un drosmi dosies baismajā, beidzamajā - gara un ķermeņa - kaujā.

P. S. Rakstā, protams, ir kļūda, jo 50. gados tādas DĀR vēl nebija, bija Dienvidāfrikas Savienība.