Eiko Kadono un Raganas piegādes dienests

Eiko Kadono (jap. 角野 栄子. Dzim. 1935. gada 1. janvārī) — japāņu rakstniece, stāstu, eseju un bērnu grāmatu autore

Nihon Fukusi universitātes uzaicinātā profesore. Dzimusi Tokijā. Viņas tēvs darīja visu iespējamo, lai no agriem gadiem piepildītu Eiko pasauli ar dažādiem stāstiem, īpaši ar tradicionālām pasakām. Kad Eiko iemācījās lasīt, viņa pārvarēja pēckara Japānas dzīves grūtības, lasot grāmatas. Viņas mīļākie darbi bija Edogavas Rampo mistiskie stāsti un ārzemju rakstnieku darbi: Frensisas Elīzes Bērnetas „Mazais lords Fauntlerojs”, Marka Tvena „Toma Soijera piedzīvojumi” un „Heklberija Fina piedzīvojumi”, R. L. Stīvensona „Bagātību sala” un Tolstoja grāmatas, tajā skaitā „Bērnība” un „Zēna gadi” japāņu tulkojumā. Apmeklēja Nihon Fukusi universitāti Aiti prefektūrā, bet pēc tam ieguva grādu angļu literatūrā Vasedas Universitātē. Pēc izlaiduma 1960. gadā, 25 gadus vecā Eiko emigrēja uz Brazīliju, kur pavadīja divus gadus. Viņa saraksta stāstu „Apmeklējot Brazīliju: zēns Luizinjo”, kas balstās uz viņas personīgiem iespaidiem, par brazīliešu zēnu, kurš mīlēja dejot sambu. Tas bija viņas pirmais darbs, ko publicēja tikai 1970. gadā. Vairums viņas grāmatu ir domātas bērniem. 1985. gadā viņa publicē romānu „Kiki piegādes dienests” (jap. 魔女の宅急便?), kas ir pamatā tāda paša nosaukuma animācijas filmai, ko uzņem Hajao Mijadzaki. Par šo grāmatu Eiko Kadono piešķir Nomas literāro prēmiju debitantiem, par darbu, kas domāts bērniem, tas ierosina viņu uzrakstīt vēl piecus turpinājumus. Grāmatā «Kiki Piegādes dienests» tiek stāstīts par jaunu raganiņu Kiki un viņas runājošo kaķi Dzi-dzi, kura aizlido no mājām uz nepazīstamu, piejūras pilsētu Koriko, lai sāktu patstāvīgu dzīvi, tā ir savdabīga prakse jaunām raganām. Tur viņa atver piegādes dienestu, kā transportu izmantojot savu slotu. Vēstījuma gaitā varone pārvar dažādas pieaugušā dzīves grūtības. Pašlaik Eiko ir profesionāla rakstniece un ir saņēmusi daudzas balvas, tajā skaitā, Bērnu literatūras prēmiju Obunsha, Nomas literatūras prēmiju, un vietu IBBY Goda sarakstā 2000. Tagad Eiko dzīvo senā Japānas pilsētā Kamakura.

https://www.livelib.ru/author/411580-ejko-kadono

Par jauno raganiņu Kiki.

Jaunajai raganai Kiki paliek trīspadsmit gadi, tas nozīmē, ka pienācis laiks sākt patstāvīgu dzīvi. Jāizvēlas pilsēta, kur nav citu raganu, jāatrod darbs, kas patīk un – jāiemācās pārvarēt grūtības. Bet trīspadsmit gadu vecai meitenei grūtību ir daudz pat tad, ja viņa nav ragana. Beidzot, gaišā pilnmēness naktī, Kiki aizlido pretī jaunai dzīvei. Viņa nolemj to sākt lielā piejūras pilsētā Koriko, kur par raganām nekas nav dzirdēts. Tagad viņai ir jāiekārtojas un jāsāk pelnīt dzīvei ar kaut kādu amatu, taču vienīgais, ko Kiki māk, ir labi lidot ar slotu un pļāpāt ar savu melno kaķi Dzidzi. Taču risinājums nāk ātri – cilvēkiem taču vienmēr būs vajadzīgs izveicīgs piegādes dienests. Kiki ķeras pie lietas. Eiko Kadono sarakstīja savus pirmos stāstus par Kiki 1985. gadā. Panākumu un daudzo Japānas literāro prēmiju iedvesmota, viņa turpina stāstīt par jauno raganiņu – pielūdzējiem par prieku, kuru vidū ir arī lielais Hajao Mijadzaki, kurš uz Kadako grāmatu bāzes 1989. gadā radīja savu multiplikācijas šedevru. Bet 2014. gadā iznāk pilnmetrāžas mākslas filma.

https://www.livelib.ru/book/1002802704-vedmina-sluzhba-dostavki-kniga-1-ejko-kadono

Raksts par autori.

https://www.japantimes.co.jp/culture/2019/08/17/books/lifelong-rebellion-eiko-kadono/#.XWDb-uMzaUk

Mijadzaki filma.

https://en.wikipedia.org/wiki/Kiki%27s_Delivery_Service

Filmas retroapskats.

https://thespool.net/features/2019/05/kikis-delivery-service-hayao-miyazaki-retro-review/

2014. gada filmas treileris.

https://www.youtube.com/watch?v=NUKOmo0OabA

Raksts par filmu.

https://www.japantimes.co.jp/culture/2014/03/06/films/live-action-ghibli-remake-delivers-a-new-kiki/#.XWDceuMzaUk

Kopējais romānu skaits.

Kiki's Delivery Service (1985)

Majo no Takkyûbin 2: Kiki to Atarashii Mahô (魔女の宅急便その2 キキと新しい魔法   Witch's Express Home Delivery 2: Kiki and Her New Magic) (1993)

Majo no Takkyūbin 3: Kiki to mō Hitori no Majo (魔女の宅急便その3 キキともうひとりの魔女   Witch's Express Home Delivery 3: Kiki and the Other Witch) (2000)

Majo no Takkyūbin 4: Kiki no Koi (魔女の宅急便その4 キキの恋   Witch's Express Home Delivery 4: Kiki's Love) (2004)

Majo no Takkyūbin 5: Mahō no Tomarigi (魔女の宅急便その5 魔法の止まり木   Witch's Express Home Delivery 5: Perch of Magic) (2007)

Majo no Takkyūbin 6: Sorezore no Tabidachi (魔女の宅急便その6 それぞれの旅立ち Witch's Express Home Delivery 6: Each and Every Departure) (2009)

Majo no Takkyūbin Tokubetsu-hen: Kiki ni Deatta Hitobito (魔女の宅急便 特別編 キキに出会った人びと Witch's Express Home Delivery Special Edition:People who met Kiki) 2016

Majo no Takkyūbin Tokubetsu-hen 2: Kiki to Jiji (魔女の宅急便 特別編その2 キキとジジ Witch's Express Home Delivery Special Edition2: Kiki and Jiji)2017

Grāmatu mākslinieki.

Akiko Hayashi ; Takao Hirono; Miho Satake.

Attēli.

Sākumā no grāmatām, tad autore, tad no Mijadzaki filmas (arī plakāti), no aktierfilmas un beigās kosplejs.