Džefs Bezoss par plāniem Mēness apgūšanā

Kompāniju "Amazon"un "Blue Origin" galva Džefs Bezoss (Vikipēdijā arī Beizoss), kurš ir pats bagātākais cilvēks uz Zemes, uzskata, ka tuvākā nākotnē uz Mēness tiks izveidotas cilvēku apmetnes, bet tālākā perspektīvā uz kosmosu tiks pārvietota smagā rūpniecība. Sarunā ar žurnālistiem kalifornijas zinātniskās konferences laikā, tā bija veltīta kosmosa apgūšanai, Bezoss pastāstīja par plāniem radīt nolaižamo moduli, kas varētu nosēsties uz Mēness.

Tuvākā laikā miljardieris cer samazināt suborbitālo lidojumu cenas un tagad viņa kompānija "Blue Origin" aktīvi veic sava suborbitālā kuģa "New Shepard" izmēģinājumus. Pēdējais, sekmīgais lidojums ar nosēšanos notika 30. aprīlī. 2020. gadā "Blue Origin" plāno orbītā palaist savu daudzkārt izmantojamo raķeti "New Glenn".

Pēc Bezosa domām tālākā perspektīvā viņš redz miljoniem cilvēku, kas strādā kosmosā, kā arī smagās rūpniecības objektu pārvietošanu kosmosā, tajā skaitā uz mēnesi. Pēc viņa domām tā ir vienīgā izeja Zemes iedzīvotājiem, ņemot vērā augošās enerģētikas prasības un slodzi uz mūsu planētas apkārtējo vidi, kas tikai pieaugs, pieaugoyt iedzīvotāju skaitam. Viņš paskaidroja, ka rūpnīcas kosmosā spēs strādāt cauru diennakti, izmantojot Saules enerģiju. "Mums nāksies atstāt Zemi, - miljardieris uzskata. - Mēs atstāsim šo planētu, un mēs padarīsim to labāku. Mēs vienkārši to atstāsim, bet tie, kuri gribēs palikt, paliks".

"Zeme nav labākā vieta smagajai rūpniecībai. Varbūt tagad tas mums ir ērti, taču pavisam netālā nākotnē - es runāju par desmit līdz simt gadiem - kosmosā taisīt lietas būs vienkāršāk, mēs esam tās pieraduši taisīt uz Zemes, taču kosmosā mūms būs kolosāls enerģijas daudzums", - viņš paskaidro.

Kas attiecas uz to, kā tiks organizētas apmetnes uz Mēness, Bezoss sākumā piedāvā izstrādāt kosmisko aparātu, lai nosēstos uz Zemes pavadoņa. Konferences laikā viņš parādīja tāda agregāta trīsdimensinu modeli, tam vajadzētu spēt nogādāt uz Mēness ap piecām tonnām kravas, kā arī transportēt uz turieni cilvēkus. Pēc miljardiera vārdiem , ja būs pietiekams atbalsts, tādu projektu būs reāli attīstīt 2020. gadu vidū. Šim mērķim viņš piedāvāja noslēgt partnerības līgumu starp viņa privātuzņēmumu un NASA. "Taču mēs to izdarīsim agri vai vēlu, ja izdosies noslēgt partnerattiecību līgumu, tad mēs mērķi varētu sasniegt ātrāk".

http://novosti-kosmonavtiki.ru/news/36283/

Video par to.

https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/amazon-jeff-bezos-moon-space-blue-origin-latest-resources-a8373151.html

Arī te.

https://gizmodo.com/jeff-bezos-details-plan-to-make-blue-origin-the-amazon-1826375233