Debora Harknesa. Asins un laika leģendas

Stāsts par autori un viņas grāmatām

Deborah Harkness

Debora Harknesa (Deborah Harkness, dz. 1965) — amerikāņu vēsturniece, vēstures zinātņu speciāliste, rakstniece.

Mācījusies Mt. Holyoke College, 1994. gadā ieguvusi Kalifornijas Universitātes diplomu, studējusi arī Oksfordas Universitātē. Specializējas zinātnes vēsturē, alķīmijā, Elizabetes laika kultūrā. Divu monogrāfiju autore. Pēdējais zinātniskais darbs "The Jewel House: Elizabethan London and the Scientific Revolution". 2011. gadā publicējusi romānu "Raganu atklājums", kas kļūst pirmais triloģijā; pēc tam seko divi turpinājumi - "Nakts ēna" (2012) un "Dzīves grāmata" (2014). "Raganu atklājums" un "Nakts ēna" kļūst par "New York Times" bestselleriem. Pēc pirmā romāna 2018. gadā tiek uzņemts tāda paša nosaukuma teleseriāls. V;el var minēt, ka Harknesa ir arī vīnu speciāliste, blogere. Tagad strādā par vēstures profesori Dienvidkalifornijas Universitātē. Interesējas par visu vēsturi, taču lielākā speciāliste ir par XV-XVII gadsimtiem. Ieguvusi History of Science Society’s Pfizer Award, kā arī Derek Price Prize, North American Conference on British Studies’ John Ben Snow Prize.

https://www.livelib.ru/author/330578-debora-harkness

Romāni.

1. A Discovery of Witches. — New York : Viking, 2011.

Krievu valodā tulkots 2 reizes: vispirms 2013. gadā ar nosaukumu "Visvaras manuskripts", bet 2018. gadā - Raganu atklājums".

2. Shadow of Night. — New York : Viking, 2012.

Krievu valodā tulkots 2018. gadā.

3. The Book of Life. — New York : Viking, 2014.

4. Time’s Convert. New York: Viking. 2018.

Raganu atklājums.

Diāna ir ragana no Bišopu dzimtas. Taču jau bērnībā, pēc vecāku traģiskās nāves, viņa aizliedza sev izmantot maģiju un dzīvoja kā parasts cilvēks. Gatavojoties kārtējam vēsturiskam ziņojumam, doktore Bišopa atrod bibliotēkā neparastu manuskriptu, kas ir apburts. Pēc tam ar viņu notiek dīvainas lietas: viņa bibliotēkā saduras ar vampīru, par viņu interesi sāk izrādīt burvji un dēmoni. Komentāros teikts, ka patiks "Krēslas" sāgas faniem, laikam arī te ir mīlas stāsts ar vampīru.

https://www.livelib.ru/book/1000503570-spovid-vidom-debora-garkness

Asins un laiku leģendas.

XVIII gadsimts. ASV. Notiek karš par neatkarību. Kādas cīņas laikā Metjū de Klermons satiek jaunu armijas ķirurgu Markusu Maknīlu. Pēc dažiem gadiem viņi tiekas atkal, Markuss mirst no tīfa, Metjū piedāvā viņam uzsākt jaunu dzīvi, brīvu no slimībām un gandrīz nemirstīgu. Markuss pieķeras šai izdevībai un kļūst par vampīru. Taču senās tradīcijas un daudzie pienākumi, kas nosaka de Klermonu ģimenes dzīvesveidu, nonāk ciešā pretrunā ar brīvības, vienlīdzības un brālības ideāliem, kuriem dziļi tic Markuss.

XXI gadsimts. Parīze, Fibija Teilore, jauna izsoles nama „Sotheby's” darbiniece, kurā ir iemīlējies Markuss, nolemj kļūt par vampīri un sākt savu ceļojumu nemirstībā. Kaut arī mūsdienu versija cilvēka pārvēršanai par vampīru sākumā liekas, pavisam vienkārša, drīz Fibija un Markuss atklāj: grūtības un briesmas, kas draud cilvēkam šajā ceļā, nav izmainījušās no XVIII gadsimta.

«Asins un laika leģendas» – ir stāsts par kaislīgu mīlu, kas met tiltus caur gadsimtiem, un ir aizraujošs pētījums par tradīciju varu un pārmaiņu iespējām līdz pat revolūcijai. Tas ir stāsts par pasaules pārdabisko iekārtojumu un nesteidzīgo romantismu, kas aust aprakstītajos notikumos.

https://www.litres.ru/debora-harkness/legendy-krovi-i-vremeni/