Daniela Trusoni. Angelopole (latviski varētu būt "Eņģeļpils"?)

No cikla "Angeloloģija".

Desmit gadi ir pagājuši kopš tā mirkļa, kad Verlēns ieraudzīja Evanželīnu uzlidojam no Bruklinas tilta, un viņas jauno spārnu tēls vajā viņu joprojām. Tagad viņš, viens no labākajiem Eņģeļoloģijas biedrības eņģeļu medniekiem, ar pilnu atdevi pilda savu misiju: notvert, aizturēt un iznīcināt visus viņas sugas brāļus.

Taču, kad Evanželīna pēkšņi parādās krēslainajās Parīzes ielās, Verlēns saprot, ka viņas daba atšķiras no pārējām būtnēm, ko viņš tik nežēlīgi vajā. Tas iedveš viņā šaubas un domu jūkli, kas tikai pastiprinās, kad viņu Verlēna acu priekšā nolaupa radījums, kurš gadsimta meklētāko saraksta galvgalī. Mērķtiecīga pakaļdzīšanās aizved Verlēnu un viņa kolēģus – eņģelologus no Eifeļa torņa ēnas uz Sanktpēterburgas pilīm, pēc tam uz Sibīrijas mežiem un Melnās jūras krastiem. Tur tos gaida Evanželīnas rašanās noslēpums, kā arī spēki, kuri var iznīcināt viņus visus.

Iecerēts, kā neparasti svaigs un krāšņs vēstures un zinātnes sajaukums, romāns «Angelopolis» pēta Krievijas impērijas vēsturi, mūsdienu ģenētiku un seno, pašu galveno eņģeļu parādību – Gavriila Labo vēsti, pārvēršot to par pamatīgi uzrakstītu stāstu par nolaupīšanu, dārgumu meklēšanu un dievišķu karu, kur cilvēces liktenis atkal kārtējo reizi karājas mata galā.

https://fantlab.ru/work382347

Amerikāņu rakstniece, fantāzijas cikla «Angeloloģija» autore Daniela Trusoni (Danielle Anne Trussoni) — dzimusi 1973. gada 9. novembrī Lakrosā, Viskonsīnas pavalstī.

Ģimenē viņa bija otrais bērns (viņai ir mazākais brālis un māsa, kā arī vecākā māsa). Pēc vecāku šķiršanās viņa kādu laiku dzīvo kopā ar tēvu. 1996. gadā viņa ar izcilību pabeidz Viskonsīnas-Medisonas Universitāti. Iegūst bakalaura grādu vēsturē un angļu literatūrā.

Publicējusies dažādos izdevumos, ieskaitot «The New York Times Magazine», žurnālus «Telegraph» un «The New York Times Book Review». Avīze «New York Times» atzina Trusoni memuāru grāmatu «Falling Through the Earth: A Memoir» par vienu no desmit labākajās 2006. gada grāmatām.

https://fantlab.ru/autor14744

Mājaslapa.

https://danielletrussoni.com/

Te var lasīt krieviski.

http://loveread.ec/read_book.php?id=52083&p=1

Pirmā grāmata.

Evanželina, jauna franciskāņu mūķene strādā Sentrouzas klostera bibliotēkā, kas pazīstam ar savu eņģeļu attēlu kolekciju. Kādā reizē meitene atrod slavena filantropa Ebigeila Rokfellera vēstuli, kas atdresēta bijušai klostera priekšniecei. Vēstulē ir runa par kaut kādu ekspedīciju 1943. gadā, kas sūtīta uz Bulgāriju. Izskatās, ka tur, Rodopas kalnos, ir atrasts kaut kas ļoti svarīgs. Tā sākas liela noslēpuma atminēšana, kam ir tūkstošu gadu vēsture, kad sākas bezgalīgs cilvēku karš ar brīnumskaistiem briesmoņiem – nefilimiem, pēcnācējiem no tiem, ko «cilvēku meitas» dzemdēja no «Dieva dēliem».

http://loveread.ec/read_book.php?id=16029&p=1