Andrejs Ļahs. Čeltenhema

Andrejs Ļahs ir krievu rakstnieks-fantasts. Viena no pašmāju fendoma pašām noslēpumainākajām personībām. Līdz nesenam laikam vispār nerādījās publiski. Situācija izmainījās 2018. gada beigās. Andrejs Ļahs kļuva par prēmijas 'Novije gorizonti" sestās sezonas uzvarētāju. fantlab.ru/autor3720

Rakstnieks ir cikla "Siņeļņikovs" autors, viņa kontā ir romāni: "Rekviems pilotam" (2000),"Loga virzienā" (2006), "Īstais stāsts par Kāpu" (2006), "Čeltenhema" (2019). Par pēdējo arī sīkāk:

Romāna galvenā darbība norisinās uz tālas planētas Trateras "modernizētu viduslaiku" laikā, kur Kontaktu institūta īpašais aģents Dinoels Terra-Ettins atklāj Citplanētiešu bāzes noslēpumu.  "Čeltenhema" ir bagāta ar fantastisku izdomu un sarežģīti būvētiem sižetiem. Te arī Traversa ir pazīstamā un apgūtā kosmosa "mežonīgs lauks" un "informāciju audzējošie" Zaļie Mākoņi, un daudzas slepenas operācijas un slepenie aģenti, un Zemes un Stimfalas impērijas pretī stāvēšana, un, protams, citplanētiešu iebrukuma draudi. Psiholoģiska un dzīves sīkumiem bagāta "Čeltenhema" izmanto fantastiskas dekorācijas, lai līdzinātos saviem nefantastiskajiem priekšgājējiem, stāstot par cilvēciska likteņa trajektoriju. Tādi romāni fantastikā parādās reti. Jo vērtīgāki tie ir.

Romāns ir ieguvis prēmiju "Novije gorizonti" 2018. gadā.

https://fantlab.ru/work813896