Zvaigžņu ceļš: "Discovery". Star Trek: Discovery

Viens no jaunākajiem "Zvaigžņu ceļa" franšīzes seriāliem, 2017. gads. Režisori: Vinčenco Natali, Lī Rouza, Dēvids Semels un daudzi citi.

Ceļot ilgstoši ar kosmisko kuģi "Discovery" apkalpes locekļiem izrādas visai grūti. Vaina nav tikai draudos, kas slēpjas kosmosa plašumos, taču arī strīdīgajos momentos uz paša kuģa, apkalpes konfliktos un nesapratnē kolektīva iekšienē. Lai izpildītu savu misiju, astronautiem ir jābūt saliedētiem vienā komandā, kas darbojas viena mērķa labā. Taču ne vienmēr izdodas izvairīties no strīdiem, paciest vienam otru, tam iemesli ir starprasu nesaskaņas, dzimumu atšķirības, jo augstākā vadība ir sieviešu pārstāvju rokās. Taču tiklīdz briesmas kļūst nopietnas (cilvēce ved karu ar klingonu rasi, kosmiskā kuģa apkalpes locekļi sastop noslēpumainus atgadījumus, citas, agesīvas civilizācijas) personīgas drāmas un problēmas kolektīva iekšienē atkāpjas otrā plānā.

Seriāls krievu tulkojumā: http://seasonvar.ru/serial-16094-Zvezdnyj_put__Diskaveri--0--season.html

Seriāla pirmizrāde notika 2017. gada 24. septembrī. Pirmā sižeta centrā ir karš starp Planētu Federāciju un Klingonu Impēriju. Uz kara fona tiek rādīts Maiklas Bērnemas dzīves un savstarpējo attiecību dzīvesstāsts. Viņa savas, it kā pareizās rīcibas dēļ izraisa kuģa bojā eju un tiek sodīta, taču dažādu, spiedīgu apstākļu dēļ viņu pārceļ uz kuģi "Discovery", taču bez oficiālas zīmotnes. Pārējie galvenie personāži ir kelpiānis Saru, zinātnieks Pols Stemets, kadets Silvija Tillija, klingonu karotājs Voks ar fotes uficiera Eša Tailera saprātu, Filipa Džordžiu un, protams, kuģa kapteinis Gabriels Lorka. Sižeta līnijas riņķo ap jauna tipa (bioloģisku) dzinēju, ko izdodas konstuēt uz kuģa, kas padara to par visneuzvaramāko flotē, lai gan blakus efekti var izsaukt pat viena apkalpes locekļa nāvi. Vēl seriālā liela uzmanība ir veltīta klingonu rasei, kas te ir rādīta savādāka, nekā klasiskajā "Zvaigžņu ceļa" franšīzē. Kā zināms, tur beigās klingoni kļūst par cilvēku sabiedrotajiem (atsauce uz aukstā kara beigām). Sezonas pēdējā, 15. epizode ināca 2018. gada 17. februārī.

Jaunā sezona būšot vairāk veltīta konfliktam starp zinātni un ticību, arī te būšot 15 epizodes.

https://en.wikipedia.org/wiki/Star_Trek:_Discovery

Seriāla oficiālā mājaslapa: https://www.cbs.com/shows/star-trek-discovery/

Tepat, parakstoties uz CBS All, var noskatīties arī seriālu oriģinālvalodā.

Bet seriāla treileri var redzēt te: http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Star_Trek:_Discovery?title=Star_Trek%3A_Discovery