Žans-Filips Žavorskis. Nemirušais

Pirmais romāns no cikla "Pasaules karaļi". Rois du monde. Même pas mort (2013) Imaginales balvas ieguvējs par labāko fantastisko romānu franču valodā. Planete SF balvas ieguvējs.

Šī ir agrīno Viduslaiku pasaule, pasaule, kurā dominē ķeltu mīti, leģendas un maģija, pasaule, kurā klīst senie monstri. Šis ir stāsts par Bellovezu - vadoņa, kuru nogalināja paša brālis, dēls. Bellovezs, nosūtīts uz karu, uz drošu nāvi. Belloveza, kurš gāja bojā kaujā, bet atgriezās no viņpasaules. Viņš dodas ceļojumā, vēloties atklāt savas augšāmcelšanās noslēpumu, taču joprojām nezina, ka atradīs daudz nodevību, brīnumu un monstru, un pat laiks pēc nāves ir jūtams atšķirīgi, un robeža starp dzīvo un mirušo pasauli praktiski izzūd. Tumsa un episkā fantāzija, izstrādāts vēsturiskais fons, izsmalcināts stils, kompozīcijas sarežģītība un negaidīts sižets - tas viss ir “Undead”, viens no oriģinālākajiem pēdējās desmitgades Eiropas fantastikas darbiem.

https://fantlab.ru/work514478

Autors.

Žans-Filips Žavorskis ieguva filoloģisko izglītību Moderno valodu un literatūras fakultātē Francijas Humanitārajā universitātē "Nancy II" Lotaringijā (Lorraine). Pašlaik viņš strādā par franču valodas skolotāju Notre Dame San Sigisber licejā Nansi.

Interese par fantāziju autorei radās kā bērnam caur Džona Ronalda Ruela Tolkina mītiem un darbiem, kurus viņš ļoti apbrīnoja. Mūsdienu fantāzijas literatūras “tēvs”, kā viņš tiek dēvēts, atstāja spēcīgu iespaidu uz Žavorski, un viņš savos darbos vēlāk vairākkārt pievērsīsies Tolkinam. Intervijā literārajam interneta portālam Psychovision, kas veltīts literatūrai fantāzijas, fantastikas un zinātniskās fantastikas žanrā, Žans Filips Javorskis šādi raksturo savu interesi par fantāziju:

“Lasot "Gredzenu pavēlnieku", es sev atklāju, ko Tolkins sauca par maģiju, tas ir, par“ otrreizējās pasaules ”radīšanu, kurā var iekļūt gan autors, gan lasītājs. [...] Starp citu, es fantāziju redzu kā pārejas telpu starp vēsturi, mītu un kolektīvo bezapziņu. Pat ja fantāzija nav attēls, kurā precīzi attēlota sabiedrība un vēsture, tā tomēr var izteikt antropoloģisko realitāti. Un šī ir viena no mana darba jomām, kurai cenšos sekot šajā žanrā. Tomēr fantāzija man, pirmkārt, ir aizraujošs spēles lauks.”

2007. gadā viņš publicēja savu pirmo stāstu krājumu “Janua Vera”, kas parādījās Muton Electric un piesaistīja kritiķu uzmanību. Grāmata tika izdota ierobežotā skaitā un pārdota trīs gadu laikā. Pēc tam to vairākas reizes pārpublicēja dažādi zinātniskās fantastikas literatūras izdevēji. Šis krājums 2008. gadā saņēma Kafar Cosmic vietnes balvu. Autors 2009. gadā izdod savu pirmo romānu “Win ​​the War” (“Gagner la guerre”), kas tajā pašā gadā saņēma “Imaginal” balvu kategorijā “Labākais franču romāns” un pēc tam atnesa viņam slavu un kļuva par bestselleru. Darbība notiek pasaulē “Vecā karaļvalsts”, fantāziju pasaulē, kuru iedvesmojuši romāni “Apmetņa un špagas” žanrā un itāļu renesanses vēsturiskie romāni.

Lūk, ko Žans Filips Javorskis saka par savu darbu pirms romāna “Vēl neesmu miris” rakstīšanas:

“Runājot par manu literāro darbu, es teiktu, ka esmu divpolārs. Es saņēmu klasisko literāro izglītību un, būdams pusaudzis, es sāku interesēties par lomu spēlēm. Es vienmēr rakstīju lomu spēļu spēļu skriptus, un, protams, es sāku ar viņiem. Tikai pēc tam es sāku publicēt daiļliteratūru, tomēr patiesībā mani vienmēr vadīja šie divi darbības veidi. [...] "Zhanua Vera" un vēlāk "Win the war" aprakstītajos notikumos es galvenokārt aprakstīju spēli. Es izveidoju šo pasauli saviem spēlētājiem, un, lai viņi varētu tajā orientēties, es nācu klajā ar vairākiem viņiem atpazīstamiem jēdzieniem - pilsēta, feodāla province, itāļu tipa republika, barbariski plašumi Skotijas augstienes tēlā vai Viduslaiku Svētās vācu impērijas teritorijas."

Pašlaik Javorski ir sarakstījis apmēram duci romānu, kas veltītas Vecajai valstībai, tostarp, piemēram, Trešā hipostaze (La Troisième Hypostase, red. Mnemos, 2010), Desolation (Désolation). , izdevis Mnemos, 2011), Tērauda sajūta (Le sentiment de fer, publicējis Elios, 2015) utt. Tomēr līdztekus Vecajai Karalistei autora uzmanību piesaistīja arī piemēram, Senā Grieķija vai viduslaiku Eiropa tādos stāstos kā “Tie, kas turas ēnā” (“Celles qui marchent dans l'ombre”, publicējis “L'Oximor”, 2004), “Prequel” (“Préquelle”) ", Publicējis AktuSF, 2009) vai" Ke Nningar ”(Kenningar, red. Folio SF, 2010).

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8,_%D0%96%D0%B0%D0%BD-%D0%A4%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D0%BF

Par romānu oriģinālā. Même pas mort (Rois du Monde #1) Jean-Philippe Jaworski, Sébastien Hayez (Illustrator)

https://www.goodreads.com/book/show/18220614-m-me-pas-mort

Par autoru.

https://www.babelio.com/auteur/Jean-Philippe-Jaworski/27498

Ilustratora mājaslapa.

https://sebastienhayez.fr/