Vitālijs Jegorovs. Cilvēki uz Mēness. Galvenās atbildes

Uz šodienu neviens Virszemes teleskops un pat kosmiskais teleskops "Hubble" nevar saskatīt uz Mēness atstātās iekārtas un astronautu pēdas, tāpēc ka šie objekti ir pārāk mazi, lai tos saskatītu no gandrīz 400 000 km liela attāluma.

Lēciens uz augšu Mēness gravitācijas apstākļos nepārsniedz divus metrus.

Paaugstināta Saules aktivitāte ļauj samazināt kosmiskās radiācijas ietekmi uz kosmisko kuģu apkalpēm.

***

Uz 21. gadsimta tehnoloģiju fona cilvēka lidojums uz Mēnesi pagājušā gadsimta vidū mūsu laikabiedriem bieži šķiet neticams un rada daudz jautājumu. Galvenie no tiem - par Mēness lidojumu viltošanu, par lidojumu tehnisko aprīkojumu, par astronautu stāvokli - ir atbildes šajā grāmatā.

Autoru virza nevis vēlme mūs pārliecināt, ka Apollo programma ir patiešām izpildīta, bet gan lielā vēlme dalīties ar rūpīgi pārbaudītiem jauniem faktiem, nezināmiem attēliem un interesantām detaļām par pilotējamiem lidojumiem uz Mēnesi.

Grāmatā esošās informācijas dažādība un valdzinājums nevienu lasītāju neatstās vienaldzīgu. Vai kosmosa kuģī bija tualete? Kā ir saistītas mitrās salvetes un kosmiskais starojums? Cik metrus jūs varat lēkt uz Mēness? Kāpēc šajās dienās cilvēki nelido uz Mēnesi? Kas ir iekļauts jaunajā Artemis programmā un kāpēc tas ir svarīgi ASV prezidenta vēlēšanām? Kādas tehnoloģijas un zināšanas pirms pusgadsimta palīdzēs cilvēkam atgriezties uz Mēness?

Ja esat gatavs šai neticamajai Mēness ekspedīcijai, tad: "Pieci, četri, trīs, divi, viens ... Starts!"

[P. S. Neviens fakts par "Apollo" neliecina par to, ka tā ir bijusi viltota. Visas neskaidrības var zinātniski izskaidrot! - t. p. ]

https://www.alpinabook.ru/catalog/book-634507/

Par autoru.

Kosmonautikas popularizētājs, emuāru autors Zelenyikot, sabiedrisko attiecību speciālists, žurnālists, populārzinātniskās literatūras rakstnieks.

Sabiedrības "Open Space" («Открытый космос») un "Curiosity - Marsa visurgājējs, kurš atrada Mars-3.”

Viņš runā pieejamā valodā par kosmosa pētījumiem un pētniekiem, astronautiem, zinātniekiem, inženieriem. Viņš zina daudz interesantu faktu par raķešu, Zemes pavadoņu satelītu un starpplanētu kosmosa kuģu palaišanu. Dod skaidras un pamatotas atbildes uz sarežģītiem jautājumiem, kas saistīti ar kosmosa izpēti, piemēram: "Vai uz Mēness ir bijuši cilvēki?"

https://www.alpinabook.ru/authors/634505/