Vērts atcerēties. Sīberijs Kvinns (Seabury Grandin Quinn)

Sīberijs Grandins Kvinns ir amerikāņu rakstnieks un jurists, savā laikā pazīstams ar šausmu žanra stāstiem, tajā skaitā ar okultajiem detektīviem par izmeklētāju Žilu Grandenu.

Sīberijs Kvinns piedzima 1889. gada 1. janvārī. Viņš dzīvoja Vašingtonā, Kolumbijas apgabalā. 1910. gadā pabeidza Nacionālās Universitātes Juridisko skolu un iestājās apgabala Advokātu kolēģijā. Piedalījās Pirmajā pasaules karā; pēc dienesta armijā kļuva par komercavīžu grupas redaktoru Ņujorkā, kur viņš pasniedza tiesu medicīnu un rakstīja tehniskus rakstus un beletristiku palp-žurnāliem. Pirmais Kvinna izdotais darbs — «The Law of the Movies» («The Motion Picture Magazine» - 1917. gada decembrī). Vēlāk iznāca vairāki stāsti, bet pats pazīstamākais viņa personāžs ir Žils de Grandēns, kurš pirmo reizi parādās 1925. gadā, par viņu Kvinns turpina rakstīt stāstus līdz pat 1951. gadam. Vairums Sīberija Kvinna stāsti ir publicēti žurnālā «Weird Tales» (viņš joprojām ir līderis publikāciju skaita ziņā šajā izdevumā).

https://www.livelib.ru/author/1081455-siberi-kuinn

Krievu valodā nesen ir iznācis viņa darbu krājums «Šausmas golfa laukumā». Te būs anotācija.

Šodien autoru vārdi, kuri regulāri sadarbojās ar palp-žurnālu „Weird Tales” divdesmitā gadsimta pirmajā pusē: Roberts Irvins Hovards, Hovards Filips Lavkrafts un Klārks Eštons Smits – ir pazīstami pat dīvainā un fantastiskā nejaušam lasītājam. Tomēr daudz populārāks „žurnālu lasāmvielas” zelta laikmetā bija rakstnieks, kura vārds tagad ir aizmirsts – Sīberijs Kvinns. Kvinna stāstus varēja lasīt vairāk kā pusē no „Weird Tales” izdevumos, periodā no 1925 – 1951. gadam. Viņa slavenais personāžs, franču okultais detektīvs, doktors Žils de Grandēns ir vienkārši neaizvietojams, kad runa ir par viņsaules briesmoļiem, sātana pielūdzējiem, sēriju slepkavām un nemierīgām dvēselēm. Grand Dieu! No šīs grāmatas nebūs iespējams atrauties!

https://www.livelib.ru/book/1002736317-uzhas-na-pole-dlya-golfa-siberi-kuinn

Par autoru.

https://www.fantasticfiction.com/q/seabury-quinn/