Tūtiki Tolonena. Bubule

1975. gada 2. martā dzimusi somu autore, kura ir sarakstījusi šo aizraujošo grāmatu.

Sagaidiet! Pati neparastākā, pārsteidzošā un jocīgākā aukle (turklāt vēl monstrs), kā arī trīs viņas aizbilstāmie: Hilla, Kāpo un Maiki. Grāmatas par viņu aizraujošajiem piedzīvojumiem jau paspējuši iemīļot lasītāji visā pasaulē, tās tulkotas vairāk nekā 20 valodās.

Mazuļus bieži baida ar bubuļiem. Taču bubuļi neeksistē! Hilla, Kāpo un sešus gadus vecā Maiki to lieliski zina. bet pekšņi... Mamma vinnē braucienu uz Lapzemi, tētis vēl nav atgriezies no komandējuma, bet bērni paliek ar jauno aukli, bet izrādās, ka aukle patiešām ir īsts dzīvs bubulis! Milzīga, spalvaina, birdina putekļus un guļ'skapī koridorā. vai arī neguļ, kā liecina Maiki runājošais halāts? Kas vispār ir bubule un no kurienes tā ir radusies? Galvenais: kā palīdzēt viņai atgriezties mājās?

http://rosman.ru/catalog/item/tolonen-t-buka/

Par grāmatām angliski.

https://www.goodreads.com/author/show/7813297.Tuutikki_Tolonen

Tuutikki Tolonena ir rakstniece, bērnu un jauniešu mākslas skolotāja un bērnu literatūras žurnāliste. Viņa ir uzrakstījusi pasakas: "Ziemassvētku pasaku" (Tammi, 2013) un Arvīda Lidekena godalgoto bērnu romānu "Mörkövahti"- to pašu "Bubuli" (Tammi, 2015). Turklāt viņa ir uzrakstījusi bērnu romānus un attēlu grāmatas kopā ar rakstnieci un aktrisi Eppu Nuotio un 2001.gadā saņēma valsts balvu par ieguldījumu bērnu kultūrā, viņa dzimusi Suomussalmi un dzīvojusi Oulu, Argentīnā un Helsinkos.

https://runebergsveckan.fi/events/tuutikki-tolonen