"Seilormūna". Sailor Moon jeb Tsukino Usagi

Lai saprastu, kādus soļus uz priekšu japāņu animācija 25 gadu laikā, lieku priekšā iepazīties ar 1992. gadā tapušo seriālu, kas tajā laikā kaut kur bija pat populārs.

Tātad sensenos laikos uz Mēness eksistēja Sudrabotās Tūkstošgades karaliste. Valsts vadītāji uzturēja labas attiecības ar Zemi, precības starp Zemes un Mēness iemītniekiem bija visai parasta lieta.

Taču Sudrabotās Tūkstošgades liktenis bija traģisks: ienaidnieki domāja sagrābt varu karalistē un gāzt likumīgos valdniekus. Tikai Iluzorais Sudraba Kristāls spēj apturēt iebrucējus. Valdošā karaliene Sereniti, paredzot sekas, palīdz meitai un viņas uzticamajiem karavīriem nokļūt uz Zemes tālā nākotnē, kur tiem nedraudēs briesmas. Pēc tam Sereniti, izmanto maģiskā kristāla spēku un Sudrabotā Tūkstošgade beidz eksistēt.

Parasta meitene Usagi, neveikla, kautrīga, aizmāršīga un viegli saraudināma negaidot iepazīstas ar runājošu kaķeni Lunu. Gudrais dzīvnieks pavēsta viņai par to, kas viņa ir bijusi iepriekšējā dzīvē un par karalistes vēsturi. Tagad Usagi ir jāstājas pretī tumšajiem spēkiem, kas vēlas pakļaut Zemi. Tā parādās Seilormūna - meitene, kura apveltīta ar superspējām, kura met izaicinājumu veselai ļaunuma armijai. Laika gaitā viņai pievienojas arī citas karotājas - senās karalistes piemiņas glabātājas.

Seriāls krievu valodā tulkots un apskatāms ir te: http://seasonvar.ru/serial-2978-Sejlor_Mun-1-season.html

Protams, ka ir arī YouTube un citi ārzemju resursi.

Seriālu manga ir radījusi Naoko Takeuči. Anime franšīze starptautiskajā apritē tika rādīta no 1992. līdz 1997. gadam. Amerikāņu versijā galveno varoni sauca par Serēnu.

Par seriālu Vikipēdijā var lasīt te: https://en.wikipedia.org/wiki/Sailor_Moon

Zināms brīnums, bet par to ir raksts arī latviski, kaut arī sastāv no diviem teikumiem. https://lv.wikipedia.org/wiki/Sailor_Moon

Seriāla mājas lapa ir te: https://www.viz.com/sailor-moon

2014. gadā iznāk seriāla turpinājums "Seilormūnas kristāls", tam jau iet trešā sezona.