Natālija Ščerba. Čarodola

Natālija Ščerba (ukraiņu: Наталія Щерба, dzimusi 1981. gada 18. novembrī Maladzječnā, Baltkrievijas PSR) ir Ukrainas rakstniece, kas raksta krievu valodā. Darbojas galvenokārt fantāzijas žanrā. Pazīstama ar pusaudžu romānu ciklu Часодії, Чароділ un Лунастри. Vairāku starptautisku prēmiju ieguvēja. [Droši vien ar dzimšanu drukas kļūda.]

lv.wikipedia.org/wiki/Nat%C4%81lija_%C5%A0%C4%8Derba

Natālija Vasiļjevna Ščerba (dzimusi 1981. gada 16. novembrī, Molodečno, Baltkrievijas PSR) ir ukraiņu rakstniece pusaudžu fantastikas un fantāzijas žanrā.

2010. gadā viņa ieguva Grand Prix konkursā "Jauna bērnu grāmata", ko organizēja izdevniecība "Rosman" Maskavā. Autora grāmatām ir piešķirtas daudzas starptautiskas un vietējās balvas, tās ir tulkotas un izdotas Krievijā, Ukrainā, Polijā, Čehijas Republikā un Slovākijā.

Bērnība

Natālija Ščerba dzimusi Molodečno pilsētā (BSSR) 16. novembrī. Bērnību viņa pavadīja Krievijā. Kopš bērnības viņai patīk lasīt un zīmēt, viņa profesionāli nodarbojās ar u-šu (viņas mīļākais ierocis ir dao zobens, kārts un kaujas vēdeklis).

Skolā viņa sacerēja pirmos darbus kā joku klasesbiedriem. Viens no tiem bija īss romāns par citplanētieti, ģeogrāfijas skolotāju un klasesbiedriem.

Studiju gadi

Pēc skolas viņa iestājās Kijevas Nacionālajā tehnoloģiju un dizaina universitātē. Pēc ceturtā kursa pabeigšanas Natālija nolemj neturpināt studijas, jo viņa jau strādāja savā modes ateljē, šujot vakara kleitas, skatuves tērpus un pētot senos izšuvumus.

Daiļrades sākums

Первое публичное литературное произведение Натальи Щербы вышло в 2005 году — опубликован фантастический рассказ «На дне».

В 2008 году вышел в свет первый роман Натальи Щербы — «Быть ведьмой», удостоенный затем ряда премий. В настоящее время выходит в серии «Чародол». В 2010 году вышел фантастический роман «Двуликий мир».

В 2010 году удостоилась поощрительной премии «Еврокон-2010» в номинации «Лучший молодой фантаст Европы».

В том же году завоевала гран-при конкурса «Новая детская книга» в номинации «Приключения и фэнтези» с книгой «Часовой ключ для Василисы».

Pirmais Natālijas Ščerbas publiskais literārais darbs tika publicēts 2005. gadā - tika publicēts fantastisks stāsts “Dibenā”.

2008. gadā Natālijas Ščerbas pirmais romāns “Būt raganai” vēlāk tika apbalvots ar vairākām balvām. Šobrīd viņš ietilpst Čarodola seriālā. 2010. gadā tika izlaists zinātniskās fantastikas romāns «Двуликий мир».

2010. gadā viņai tika piešķirta stimula balva Eurocon-2010 nominācijā "Labākā jaunā Eiropas zinātniskā fantastika".

Tajā pašā gadā viņa uzvarēja konkursa “Jaunā bērnu grāmata” Grand Prix nominācijā “Piedzīvojumi un fantāzija” ar grāmatu “Pulksteņa atslēga Vasilisa”.

"Pulksteņu izgatavotāji" [iespējams, ka tā varētu tulkot "Časodejus" - šajā laikā 2011. gada martā tika izlaists populārākais rakstnieka grāmatu cikls pusaudžu vidū - sērijas pirmā grāmata - “Pulksteņu izgatavotāji. Pulksteņatslēga." 2011. gada oktobrī tika pārdota otrā grāmata no sērijas “Pulksteņu izgatavošana. Pulksteņa sirds." 2012. gada 29. februārī trešā grāmata sērijā “Pulksteņu izgatavotāji. Pulksteņa tornis." 2012. gada 1. decembrī notika sērijas ceturtās grāmatas “Pulksteņu izgatavotāji. Pulksteņa vārds." 2013. gadā tika izlaista cikla piektā grāmata "Pulksteņgramma". 2014. gadā tiek izlaista sērijas pēdējā daļa “Pulksteņkauja” pēdējā daļa. [Nezinot, grūti saprast, kā tulkot "časovaja" - "pulksteņa" vai "stundas" - vārds, kas ir praktiski visos nosaukumos.] 2018. gadā tika publicēta Jaunā gada pasaka “Laika karaliene” ar Olgas Zakisas ilustrācijām. 2014.-15. Gadā tika izlaists "Čarodola" cikls - fantāzijas stāsts par Karpatu maģiju, kas uzreiz ieguva popularitāti. 2016. gadā tika izlaista "Lunastra" cikla pirmā daļa, "Lēciens virs zvaigznēm", kosmosa fantāzija par brīvību, sapni un izvēli.

Līdz šim Natālijas Ščerbas grāmatu fandoms ir lielākais fandoms bijušās NVS teritorijā, saskaņā ar grāmatu sēriju “Časodeji” ir sākušies sagatavošanās darbi filmas adaptācijai, un pašlaik tiek strādāts pie filmas tīzera. [Droši vien veca ziņa.]

Bibliogrāfija.

Romāni

Cikls «Лунастры»:

«Lēciens virs zvaigznēm» (Росмэн, 2016)

«Lidojums caur akmeņiem» (Росмэн, 2017)

«Soļi tukšumā» (Росмэн, 2018)

«Balto punduru deja» (Росмэн, 2019)

Cikls «Часодеи»:

«Pulksteņa atslēga» (Росмэн, 2011)

«Puksteņa sirds» (Росмэн, 2011)

«Pulksteņa tornis» (Росмэн, 2012)

«Pulksteņa vārds» (Росмэн, 2013)

«Pulksteņgramma» (Росмэн, 2014)

«Pulksteņa kauja» (Росмэн, 2015)

Paildus izdevumi ciklam «Часодеи»:

«Часодейная книга» (Росмэн, 2015)

«Часолист» (Росмэн, 2015)

«Часольбом. Фэш Драгоций»(Росмэн,2016)

«Часольбом. Василиса Огнева»(Росмэн,2016)

«Laika karaliene»(Росмэн, 2018)

Cikls «Чародол»:

«Чародольский браслет» (2015)

«Чародольский князь» (Росмэн, 2015)

«Чародольский град» (2015)

"Viss cikls vienā sējumā" (2020)

Cikls «Būt raganai»:

«Būt raganai» (Альфа-книга, 2008)

«Raganas krusts» (Альфа-книга, 2010)

«Brīvā ragana» (Альфа-книга, 2011)

Cikls «Trīs vienā sējumā» «Būt raganai» (Альфа-книга, 2011)

Grāmatas bērniem:

«Vecās lādes noslēpums» Grāmata-pasaka (Изд. дом ФОМА, 2009)

«Īsta Jaungada burvestība» Grāmata-pasaka (Росмэн, 2014)

«Laika karaliene» Pasaku garstāsts (Росмэн,2018)

Un daudz stāstu.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A9%D0%B5%D1%80%D0%B1%D0%B0,_%D0%9D%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D1%8F_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0

Par rakstnieci.

https://www.fantlab.ru/autor3738

https://www.instagram.com/sherbanat/

Intervija.

https://www.fantlab.ru/article903

Čarodola. Cits nosaukums "Būt raganai".

"Čarodola" varone Tatjana no savas vecmāmiņas mantoja ne tikai burvju rokassprādzi, bet arī raganas spēku. Negaidītais mantojums viņu iesaista neticamu piedzīvojumu sērijā, kas sākas Karpatos un turpinās noslēpumainajā Čarodolā. Jaunizceptajai raganai ir daudz ko uzzināt, daudz ko iemācīties, jāmeklē mīlestība un jācīnās par to.

https://www.fantlab.ru/work129717

Slēpjoties no pagātnes, Tatjana mācās angļu raganu skolā ar vārdu Kave Lizarde.  Pēc mentora norādījumiem jauna Karpatu ragana atgriežas dzimtenē, lai piedalītos riskantā ekspedīcijā. Jauns vārds, jauna seja un veci ienaidnieki, kas alkst atriebīties. Ir pienācis laiks pierādīt sevi un parādīt, uz ko spēj īsta ragana.

Reizi tūkstoš gados pagājušā laikmeta pēdējā dienā tiek atvērtas durvis uz maģisko Čarodolas zemi. Lai to atvērtu, jums jāatrod lielais senais burvis, jāsavāc Spēka aplis no trim varas simboliem, jāatšķetina apburtās atslēgas noslēpums un vienlaikus jāpaliek dzīvai!

https://www.fantlab.ru/work191600

Čarodlas triloģijas pēdējā daļā Kave atkal nonāk apbrīnojamo notikumu vidū. Liktenis nodod viņu Čarodolskas kņaza valdījumā un viņas rokās dod brīnišķīgu Zelta atslēgu, kuras noslēpums vēl jāatrisina. Vai man vajadzētu uzņemties vēl vienu mīklu? Vērts! Galu galā jūs varat ne tikai atrast trūkstošo Čarodolas galvaspilsētu - skaisto Zlatogradu, par kuru sapņo Čarodolas princis, bet arī palīdzēt Ļeškam glābt savu dzimto pasauli no bojāejas. Kavai jāpieņem svarīgs lēmums: vai viņa tiks galā, vai viņa izdarīs pareizo izvēli?

https://www.fantlab.ru/work264864