Meitenīte-lapsiņa. Yobi, the Five Tailed Fox

Korejiešu pilnmetrāžas anime, režisors Li Son Gans. 2007. gads. Filma vecākiem bērniem un jaunākā vecuma pusaudžiem. 11+ (jaunāki var nobīties vai pārāk pārdzīvot). Oriģinālā - "Cheonnyeon-yeowoo Yeowoobi".

Sen senos laikos pašās nomaļākajās kalnu vietās dzīvoja lapsas ar deviņām astēm. Korejā tās sauca par "kumiho", bet Japānā par "kicune". Viņas spēja pārvērsties citos dzīvniekos vai pat cilvēkos. Lai kļūtu par cilvēku, viņām vajadzēja ietvert sevī cilvēka dvēseli. Tāpēc cilvēki baidījās no  šiem dzīvniekiem (pareizāk būtu teikt - pārdabiskām būtnēm), tāpēc viņi sāka tās medīt. Tad lapsas atgriezās kalnos un neviens vairs tās neredzēja. Taču kādā reizē kalnos avarē citplanētiešu lidojošais šķīvītis un viņi atrod mazu kumiho, kas bija palikusi kalnos. Pa šo laiku lapsiņai jau ir izaugušas piecas astes. Tā sākas šis stāsts. Tālāk ir spoileris, tāpēc, ja gribat skatīties filmu, nezinot, kas tur notiks, nelasiet pārējo!

Pavadījuši uz Zemes veselu gadsimtu, citplanētieši mēģina salabotajā kuģī atgriezties mājās. Taču viens no viņiem, kurš vienmēr visu sajauc, kļūdās, un lidojums atkal gandrīz beidzas ar katastrofu. Citi sastrīdas ar viņu un padzen to. Viņš nonāk meža malā, netālu no kalna, kur atrodas bērnu audzināšanas nometnē bērniem ar sliktām sekmēm skolā. To vada fizkultūras skolotājs Kank Han Mu. Lai atgrieztu citplanētieti Jubi, kā sauc lapsiņu, pārvēršas skaistā meitenē un sarunā ar Kanku, lai viņš pieskata arī viņas meitu, to pašu Yubi, tikai parastā izskatā - 10 gadus vecā meitenē. Kanks piekrīt, jo viņam ļoti iepatīkas jaunā sieviete. Tā nu Jubi sāk mācīties šajā nometnē.

Nonākusi nometnē, Jubi sadraudzējas un vēlāk iemīlas puisēnā Hvan Gemi. Jubi patīk uzturēties starp cilvēkiem. Taču drīz parādās lapsu mednieks. Tomēr Jubi iepazīstas ar detektīvu Ēnu, kurš iedod viņai ierīci, kas ļauj iegūt pilnvērtīgu dvēseli. Taču izrādās, ka Ēna vienkārši izmanto Jubi, lai pats iegūtu sev dvēseli. Viņš mēģina sagūstīt zēna dvēseli, Jubi mēģina visu glābt, taču nelaikā uzrodas mednieks, bet pakaļdzīšanās rezultātā zēna dvēsele nokļūst ezeriņā - kanavā, kur atrodas eja un viņsauli (tā ir vieta, kur pēc korejiešu eposa nokļūst mirušo dvēseles, lai pēc tam, pēc kāda laika atkal kā putns izlidotu atpakaļ un iemiesotos jaunā ķermenī). Jubi mēģina glābt viņu un arī nokļūst kanavā. Viņa mēģina sargus atlaist viņus, taču pēc veltīgiem mēģinājumiem panāk tikai to, ka samaina savu dvēseli pret puiša dvēseli. Puisis ir glābts, bet lapsiņas dvēsele vēlāk iemiesojas jaundzimušā meitenītē.

(No Vikipēdijas.)

Filmiņa krievu valodā.

https://www.youtube.com/watch?v=syJebhfI68Q

Filmiņa angļu valodā.

https://www.youtube.com/watch?v=v6k0k5uvVYI

Fanu lapa.