Linkolns Čailds. No dzīlēm

Seriāls par Džeremiju Loganu.

No dzīlēm, 1.

12 000 pēdu dziļumā Atlantijas okeānā pētnieki atklāj kaut ko pilnīgi pārsteidzošu. Lielākais arheoloģiskais atradums vēsturē? Vai kaut kas tāds, ar ko cilvēce vēl nav saskārusies? Slepenības apstākļos zinātnieki sāk pētīt dīvainus artefaktus, taču pēkšņi visus, kas strādā okeāna dibena pētījumu bāzē, skar dīvainas slimības. Uz bāzi steidzami tiek izsaukts bijušais militārais ārsts Pīters Kreins, kurš pamazām sāk saprast, ka medicīniskās problēmas ir tikai maza daļa no milzīgās problēmas, kas apdraud pašu cilvēku civilizācijas eksistenci.

https://www.litres.ru/linkoln-chayld/iz-glubiny/

Ledus-15, 2.

Paslēpusies Arktikas platuma grādos, bāze "Fir", kas savulaik piederēja ASV armijai, ir nodrošinājusi pagaidu patvērumu vairākiem zinātniekiem, kurus interesē globālā sasilšana, ieskaitot paleoekologu Evanu Maršalu, evolūcijas biologu Raitu Faradeju un klimatologu Džerardu Salliju. Pārbaudījuši ledāju, viņi veica atklājumu, kas varēja kļūt par pasaules sensāciju, bet tā vietā izraisīja veselu virkni traģisku atgadījumu.

Tunisijas šamaņa Usuguka acīs baltie cilvēki pamodināja seno ļaunumu, apmeklējot aizliegtas vietas un atbrīvojot nemirstīgu un bīstamu garu, kuru līdz šim apglabājis ledājs. No zinātnieku viedokļa viņi nodarbojas ar iepriekš nezināmiem dzīvniekiem, kuriem ir īpašības, kuras nekad iepriekš nav redzētas. Nepazīstamais profesors Logans uzskata, ka cilvēki tikušies ar ārpuszemes izcelsmes radību. Kuram no viņiem taisnība? Vai arī visiem ir taisnība, katrs savā veidā?

https://www.litres.ru/linkoln-chayld/led-15/

Trešie vārti, 3.

Arheoloģiskā ekspedīcija, kuru vada slavenais pētnieks Porters Stouns, meklē Ēģiptes faraona Narmera, lielā valdnieka, kurš valsti apvienoja pirms vairāk nekā 5 tūkstošiem gadu, apbedīšanas vietu. Stouns ir pārliecināts: kopā ar faraonu ir apglabāts unikāls artefakts - Apvienotās Ēģiptes dvīņu kronis. Patiešām, neviena senā faraonu kroņa daļa netika atklāta nevienā iepriekš atvērtā karaliskajā apbedījuma vietā, nevienā pasaules muzejā vai privātā kolekcijā. Arheologs uzskata, ka šim artefaktam ir unikāls spēks. Un arī Stouns ir pārliecināts: kapa vietu sargā sens lāsts. Bet pat viņš nezina, kāds postošais spēks ir gatavs krist uz tā, kurš  uzdrošinājās noņemt zīmogu no kapa trešajiem vārtiem ...

https://www.litres.ru/linkoln-chayld/treti-vrata/

Aizmirstā istaba, 4.

Džeremijs Logans ir izcils enigmatologs, vēstures pārdabisko mītu un noslēpumu pētnieks. Pirms desmit gadiem viņš strādāja Lux centrā, un tagad viņš uzstājas ar lekcijām pētniecības institūtos.

Bet apstākļi bija tādi, ka bijušajam darba devējam atkal bija jāvēršas pie kolēģa, jo pastāvīgie darbinieki un studenti ir nopietni apdraudēti. Darbinieki pa vienam sāk trakot: viņus moca nogurums, neizskaidrojama agresija un nervu sabrukumi. Kad doktors Streičijs izdara pašnāvību, tiek apdraudēta centra reputācija. Varbūt visa iemesls ir noslēpumainais mehānisms, ko glabā draudīgās istabas sienas.

https://www.litres.ru/linkoln-chayld/zabytaya-komnata/

Vilku mēness, 5.

Leģendārā piedzīvojumu cikla turpinājums no vislabāk pārdotā The New York Times autora.

Ne tik labos laikos vēsturnieks Džeremijs Logans ieradās pansionātā slavena dabas parka teritorijā, lai pabeigtu monogrāfiju par viduslaiku ķecerību. Parka biezoknī tiek veiktas dīvainas slepkavības, un nav pilnīgi skaidrs, kurš varētu uzbrukt upuriem un saplēst tos gabalos: vai nu lācim, vai vilkiem, vai cilvēkam, kuru vadīja perversā cietsirdība. Neviena versija nešķiet piemērota. Un tikai izmeklēšanā iesaistītais mežzinis Randals Džessaps zina, ka viņa vecais universitātes draugs Džeremijs ir ne tikai vēsturnieks, bet arī enigmatologs, speciālists neizskaidrojamu mīklu risināšanā jebkuros, pat vissarežģītākajos apstākļos. Viņa palīdzība šajā jautājumā ir vienīgais veids, kā uzzināt patiesību ...

https://www.litres.ru/linkoln-chayld/volchya-luna/

Autors.

Amerikāņu, daudzu tehno trilleru un šausmu romānu autors Linkolns Čailds dzimis Konektikutā 1957. gada 13. oktobrī. Savu pirmo, tagad pazaudēto stāstu viņš uzrakstīja otrajā klasē. Turpmākajos gados viņš praktizēja stāstu rakstīšanu. Vidusskolā viņš izveidoja divus romānus: vienu - sci-fi, otro - fantāzijas žanrā:  Tolkina atdarinājumu. Čailds turpina glabāt šo darbu, bet to nerāda lasītājiem.

Linkolns Čailds mācījās Minesotā. Viņš ir beidzis Karletonas koledžu Norfildā, specializējoties angļu literatūrā. Pēc izglītības iegūšanas 1979. gadā interese par vārdu veidošanu atnesa Čaildu uz Ņujorku. Tur viņš ieguva darbu kā redaktora palīgs izdevniecībā. Turpmākajos gados Linkolns Čailds veidoja karjeru, uzauga par redaktora vietnieku un piecus gadus vēlāk ieņēma redakcijas krēslu. Viņam paveicās strādāt ar visdažādākajām grāmatām, ieskaitot izcilu autoru darbus. Tajā pašā laikā galvenā uzmanība tika pievērsta daiļliteratūrai.

Strādājot Linkolna izdevniecībā, viņš sacerēja vairākus populārus šausmu stāstus par spokiem un citām pasaulēm. Tad viņš izveidoja nodaļu, kurā viņi strādāja vienīgi ar šausmām, kas bija vērstas uz plašu lasītāju loku. 1987. gadā autore pameta izdevniecību un sāka strādāt augsto tehnoloģiju programmēšanas jomā. Šo darbību turpināja apvienot ar vārdu veidošanas mīlestību, kā rezultātā 1994. gadā autore publicēja savu debijas romānu “Relict”. Līdz šim rakstnieka bibliogrāfijā ir iekļauti apmēram divi desmiti darbu, no kuriem lasītājiem visvairāk patīk šādas grāmatas:

«Utopija»;

«Trešie vārti»;

«Vilku mēness».

Radošā unikalitāte

Pēc pirmā romāna panākumiem Linkolns pameta darbu programmēšanā. Viņam viegli izdevās kļūt par profesionālu rakstnieku. Šis ceļš ļauj autoram apvienot dažādas intereses, ieskaitot dažādus literatūras, vēstures, klavieru, džeza, blūza, motociklu un arhitektūras periodus. Tagad Linkolns Čailds dzīvo Ņūdžersijā, viņam ir sieva un meita.

https://www.litres.ru/linkoln-chayld/ob-avtore/

Vikipēdija.

Jeremy Logan series

Deep Storm (2007)

Terminal Freeze (2009)

The Third Gate (2012)

The Forgotten Room (2015)[2]

Full Wolf Moon (2017)

Lielāko daļu citu darbu sarakstījis kopā ar Duglasu Prestonu (Douglas Preston), par viņu citu reizi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Lincoln_Child