Lērds Barons. Iniciācija

Ģeologs Donalds Millers nodzīvoja brīnišķīgu dzīvi. Viņš tiek ievērots zinātnieku aprindās, viņa sieva ir izcila antropoloģe, un bērniem ir gaiša nākotne.

Bet atmiņas par daļēji aizmirsto atgadījumu Meksikā arvien vairāk satrauc Donaldu, jo viņam šķiet, ka tad ar viņu notika kaut kas briesmīgs, saistīts ar leģendāro cilti, kuras meklēšana sievai gandrīz maksāja viņas karjeru. Kopš tā laika Donalds nāvīgi baidījās no tumsas. Mēģinot uzzināt patiesību, viņš pamazām saprot, ka gan dzīvesbiedre, gan bērni slēpj kādu noslēpumu, un viņa tik rūpīgi konstruētā dzīve tiek iznīcināta tieši viņa acu priekšā. Donalds vēl nezina, ka viņa meklējumos viņš sastaps patiesas kosmiska mēroga patiesas šausmas, un ka senais negadījums Meksikā ir tikai pirmais no virknes notikumu sērijas, kas liek apšaubīt pašas apkārtējās realitātes neaizskaramību.

https://www.litres.ru/lerd-barron/iniciaciya/

Autors

Lērds Samuels Barons (Laird Samuel Barron, dzimis 1970. gadā) ir amerikāņu autors un dzejnieks, kura daiļrade pieder šausmu, nuāra un tumšās fantāzijas žanriem. Viņš ir bijis arī tiešsaistes literārā žurnāla Melic Review galvenais redaktors. Viņš dzīvo Ņujorkas štatā.

Barons savus bērnības un jaunības gadus pavadīja Aļaskā. Viņš ir raksturojis savas jaunības apstākļus kā ārkārtīgi bargus, pateicoties viņa ģimenes mājoklim izolētos reģionos un vispārējās nabadzības dēļ.

Karjēra

Deviņdesmito gadu sākumā Barons Aļaskā trīs reizes piedalījās Iditarod suņu pajūgu sacīkstēs un strādāja par zvejnieku Beringa jūrā.

Viņš atteicās no sacīkstēm un 1994. gadā pārcēlās uz Vašingtonu. Aktīvi iesaistījās dzejas telpā, publicējoties vairākos tiešsaistes žurnālos un beidzot darbojoties kā Melic Review vadošais redaktors. Viņa profesionālā rakstīšanas debija notika 2001. gadā, kad Gordon Van Gelder publicēja "Shiva, Open Your Eye"  The Magazine of Fantasy & Science Fiction septembra numurā. Barrona debijas kolekcija “The Imago Sequence & Other Stories” 2007. gadā tika izdota žurnālā Night Shade Books.

Viņš ir piekēries pulp fantastikai, vesterniem un noir, un viņa darbs parasti apvieno vienu vai vairākus no šiem elementiem ar šausminošu vai dīvainu pārdabisku sastāvdaļu. Barons ir atsaucies par Bībeli un Nekronomikonu kā "lielākajiem šausmu stāstiem, kādi jebkad ir stāstīti."

Papildus žurnālam Fantasy & Science Fiction, Barrona darbs tika demonstrēts SCI FICTION, Inferno: New Tales of Terror and the Supernatural, Lovecraft Unbound, Black Wings: New Tales of Lovecraftian Horror, un Del Rey Science of Fiction and Fantasy. Tas ir arī atkārtoti iespiests daudzu gadu labākajās antoloģijās un nominēts vairākām balvām.

Viņš bija 2007. un 2010. gada Širlija Džeksona balvas ieguvējs par savām kolekcijām “The Imago Sequence and Other Stories ", kā arī "Occultation and Other Stories”. "Mysterium Tremendum" ieguva Širlija Džeksona balvu 2010. gadā par labāko romānu. Viņš ir arī 2009. gada nominācija savai noveletei "Catch Hell". [8] Citas balvu nominācijas ir Hjūforda balva, Sturgeona balva, Starptautiskā šausmu ģildes balva, Pasaules fantāzijas balva, Brama Stokera balva un Locusa balva.

Viņa otro romānu “Kronēšana” 2012. gadā publicēja Night Shade Books. "Kronēšana" visdrīzāk ir romāns, kas krievu tulkojumā dēvēts par "Iniciāciju".

https://en.wikipedia.org/wiki/Laird_Barron

Mājaslapa.

https://lairdbarron.wordpress.com/

Krievu valodā. Biogrāfija.

Lērds Barons (pilns vārds – Laird Samuel Barron) - amerikāņu rakstnieks, kurš strādā šausmu, nuāra un tumšās fantāzijas žanros. Dzimis 1970. gadā, bērnību un jaunību pavadījis Aļaskā, kur vadīja suņu pajūgus un strādāja par zvejnieku. 1994. gadā viņš pārcēlās uz Vašingtonu, kur nodarbojās ar spēka vingrinājumiem un cīņas mākslu. Viņš parādījās dzejas aprindās, publicēja dažādos tiešsaistes žurnālos un projektos, kā arī bija Melic Review redaktora palīgs. Barons debitēja kā profesionāls rakstnieks 2001. gadā, kad Gordons Van Gelders septembra numurā publicēja Fantasy & Science Fiction žurnālā Shiva, Open Your Eye. Nākamajos gados Barona noveles un pasakas parādījās gan dažādos mazos izdevumos, gan žurnālā Fantasy & Science Fiction. Daudzas no tām izrādījās atkārtoti iespiestas antoloģijās (starp tām līdz šim dominēja “labāko” gadagrāmatas, Helēnas Datlovas tematiskās antoloģijas un projekti ar Cthulhiana / Lovecrafta turpinājumiem), un kritiķi un lasītāji to ātri pamanīja. Starp galvenajām literārajām ietekmēm uz viņa darbu Barons nosauc Maiklu Šī, Pīteru Straubu, TEDu Kleinu, Rodžeru Zeljazniju, Džeku Vensu, G.F. Lovecraft, Robertu Hovardu, Širliju Džeksonu, Kormaku Makartiju, kā arī tādus dzejniekus kā Marks Strands, Wallace Stevens, Anne Sexton, Sylvia Platt un Charles Simic. Pulp fiction, westerns, noir - arī bieži veido viņa darbu "barību", sajaucoties ar dīvainas pārdabiskas prozas pamatiem. Savādi, Barons Bībeli dēvē par "vienu no lielākajiem šausmu stāstiem, kāds jebkad stāstīts." Stjuarts O'Nans, vislabāk pārdotais autors, saka par savu darbu: "Ja jūs domājat, ka šobrīd nav jauna Ričarda Matesona vai Harlana Elisona, jums jāizlasa Laird Barron." Niks Geverss recenzijā “Locus” autoru nosauca par “brīnišķīgu Lovecraft un Lūcija Šeparda sintēzi”. Barona debijas noveļu krājums “Imago secība un citi stāsti” tika publicēts Night Shade Books 2007. gadā, drīz saņemot Širlija Džeksona balvu, un tas tika pagodināts ar salīdzinājumiem un atsaucēm līdzās Clive Barker (Books of Blood) un Michael Šī ("Polyphemus"). Jaunā autora radošumu atzīmēja dažādi cilvēki - un žanra meistari, kā arī redaktori un kritiķi - Helēna Datlova, D.G. Hartvels, Kellija Linka, Džefs Vandermērs, S.T. Joshi un daudzi citi. Kolekcija saņēma ļoti labu presi, tāpat kā otrā, iespējams, vēl nobriedušāka stāstu un noveļu izlase, kas parādījās trīs gadus vēlāk. Pēc viņu rezultātiem, Laird Barron tiek dēvēts par vienu no interesantākajiem, talantīgākajiem un daudzsološākajiem mūsdienu prozas autoriem par pārdabisko. Autors 2011. gadā izlaida ilgi gaidīto debijas romānu “Kronēšana” (nakts ēnu grāmatās), kā arī romānu “Gaisma ir tumsa” (izdevis Infernal House) un virkni jaunu stāstu antoloģijās. Kopā ar sievu autore dzīvo Olimpijā, Vašingtonā. c) fantlab