Leģenda par Galaktikas varoņiem: Jauna tēze. Tikšanās. Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These - Kaikou

Idejas autors - japāņu rakstnieks-fantasts Josiki Tanaka. Pēc viņa darba ir veidota gan manga, gan anime filma, gan vairāki seriāli. Pēdējais no tiem, kas norādīts virsrakstā, tiek rādīts šogad, no 2018. gada 3. aprīļa, režisors Tada Sjunsuke. Sinonīms: The Legend of the Galactic Heroes: The New Thesis – Encounter. Beidz rādīt 26. jūnijā.

Anime darbība risinās tālā nākotnē (apmēram, 35 gadsimts). Cilvēce sen ir pametusi Saules sistēmu un apguvusi attālās planētas, turklāt ir noticis globāls konflikts starp Zemes valdību un kolonistiem, kas pārvērties pina mēroga kodolkarā (pēc tā, līdz pat anime darbības laikam, ir saglabājies neapstiprināts tabu uz masu iznīcināšanas ieroču lietošanu). Atšķirībā no citiem fantastikas darbiem, Legend of the Galactic Heroes visumā cilvēce tā arī nav atradusi citplanētu civilizāciju eksistēšanas pēdas, tāpēc visas planētas ar dzīvei piemērotu atmosfēru ir kolonizējuši cilvēki. Zināmās Galaktikas pašas pazīstamākās valstis ir Galaktiskais Reihs un Brīvo Planētu Savienība, kuras jau 150 gadus atrodas kara stāvoklī. Galaktikas Reiha iekšienē jauns, apdāvināts un ārkārtīgi ambiciozs admirālis Reinhards fon Mīzels kāpj augšā pa karjeras kāpnēm. Viņš vēlas atbrīvot savu vecāko māsu Annerozi, kura bija spiesta kļūt par ķeizara favorīti no 16 gadu vecuma. Tālākā gaitā izrādās, ka Reinhards vēlas ne tikai iznīcināt viņam nīsto Goldenbaumu dinastiju, bet arī apvienot Galaktiku, lai pats varētu pār to valdīt.

Brīvo Planētu Savienībā savukārt, eksistē pilnīgs pretstats fon Mīzelam, admirālis Jans Venlijs. Venlijs pēc dvēseles stāvokļa galīgi nav militārpersona, viņš iestājās Akadēmijā tikai sava mirušā tēva parādu dēļ. Neskatoties uz to, viņš jau no agras bērnības uzrāda neparastas spējas stratēģijā un taktikā. Abi varoņi savu iespēju robežās mēģina realizēt to, ko uzskata par vienīgi pareizo: Reinhards – iekarot Visumu, Venlijs – stāvēt demokrātijas ideālu sardzē.

 (No Vikipēdijas.)

Par seriālu citos avotos:

https://myanimelist.net/anime/31433/Ginga_Eiyuu_Densetsu__Die_Neue_These_-_Kaikou

un:

https://honeysanime.com/new-ginga-eiyuu-densetsu/

Japāņu valodā.

https://twitter.com/gineidenanime

Ar angļu subtitriem seriālu var skatīties te.

https://kissanime.ac/Anime/Ginga-Eiyuu-Densetsu-Die-Neue-These-Kaikou-Sub/Episode-001?id=143947

Seriāls krieviski. http://seasonvar.ru/serial-18995-Legenda_o_geroyah_Galaktiki_Novyj_tezis_Vstrecha.html

Anotācija no turienes:

Projekts stāsta par iespējamu nākotni, kas valstīm nesola mieru un uzplaukumu. Galaktiska mēroga karš norisinās visumā. Galvenie spēki, kas cīnās, ir divas valstis, kas pārstāv cilvēku rasi. Brīvo Planētu Alianse jau ne pirmo gadu nevienlīdzīgi cīnās ar galaktikas impēriju, kas ir monarhija. Atsevišķu armiju vadībā ir divi pilnīgi viens otram nelīdzīgi cilvēki, tajā pašā laikā ģeniāli virspavēlnieki. Viens no viņiem ir Reinhards fon Loengrams, bet otrs Veņlī Jans. Pirmajam ir atklāts un visai ekspresīvs raksturs. Pats jaunais cilvēks ir atnācis līdz armijas vadīšanai no vienkāršu muižnieku dzimtas, taču vienmēr ir uzskatījis, ka karošana viņa dzīvē ir galvenais. Drīz viņam nākas saskarties ar varas netaisnību, tāpēc galvenais varonis uzstāda sev mērķi – apvienot cilvēci zem viena karoga. Viņam pretī stāv tirgonis no Alianses, kurš, kaut arī nav tik pieredzējis kara lietās, taču noteikti zina sava pretinieka vājās vietas. Liekas, ka mūs gaida neticama kara batālija, kas apgriezīs otrādi vēstures gaitu, taču personāži pagaidām nesteidzas uz kādu nopietnāku darbību.