Kad norims jūra. Nagi no Asukara

Nav jau tā, ka anime ir tikai izklaide. Ir seriāli, kas skar ļoti nopietnas tēmas. Tāds ir arī neparasts fantastikas seriāls "Kad norims jūra" (režisors Tosija Sinohara, 2013.) alternatīvās vēstures stilā ar fantāzijas piedevu.

Sākumā cilvēce dzīvoja okeāna dzīlēs. Cilvēki mita okeāna dibenā, mācījās, strādāja, cēla mājas zem ūdens un vienkārši dzīvoja parastu dzīvi. Taču ar laiku viņiem nācās pārcelties uz sauszemi, tāpēc ka kāds nolēma, ka uz zemes eksistēšanas apstākļi ir labāki.

Galvenie varoņi ir parasti pusaudži, katram ir savs raksturs, tas gan netraucē viņiem draudzēties. Kādā reizē viņu skolu, kas atrodas zem ūdens, slēdz, nepaskaidrojot iemeslu. Tagad bērniem nākas iet skolā uz sauszemes, tāpēc ka apmācība ir svarīga lieta viņu dzīvē. Tomēr laiki ir mainījušies. Ja senos laikos sauszemnieki ar cieņu izturējās pret jūras iemītniekiem un pat upurēja viņiem veltes, pateicībā par zivīm, ko zvejoja, tagad pat nevar atrast cilvēkus, kuri gatavotu veltes ikgadējam rituālam. Attieksme pret jūras iemītniekiem lielākoties ir kā pret zemākām būtnēm, arī veco jūras iedzīvotāju attieksme pret sauszemes iemītniekiem nav labāka. Kontakti ar viņiem tiek uzskatīti par noziegumu, bet pieķertie jūrzemnieki pat tiek izraidīti. Tā kā jauniešiem priekšā ir daudz pārbaudījumu, četriem skolēniem no zemūdens pasaules nākas turēties kopā, pārvarot visus šķēršlus, lai barētu brīvi dzīvot abās stihijās.

[Jā. Kā tas vispār iespējams? Izrādās cilvēkus zem ūdens sargā īpašs, piegulošs, praktiski neredzams apvalks, kas ļauj viņiem tur elpot. Pārējais jau ir fantāzija, kas japāņiem netrūkst.]

Seriāls tulkots krievu valodā: http://seasonvar.ru/serial-8205-Kogda_uspokoitsya_more.html

Vikipēdijas lapa: https://en.wikipedia.org/wiki/Nagi-Asu:_A_Lull_in_the_Sea

Oficiālā mājas lapa japāņu valodā: http://www.nagiasu.jp/