Grems Māstertons. Upurēšana

Graham Masterton. No sērijas "Ktulhu mīti".

Deivids Viljamss ierodas Vaita salā, lai restaurētu veco Viktorijas laika Fortifuthausu - savrupmāju, cerot atgūties no nepatīkamās šķiršanās no savas sievas.

Bet jau pašā pirmajā naktī viņš bēniņos dzird skaļu kņadu, dienas laikā viņš netālu esošā pamestā kapličā redz sen mirušu cilvēku spokus, un tad viņš uzzina, ka Fortifuthausa nams vietējiem iedzīvotājiem ir plaši pazīstams ar sliktu slavu: jau gadsimtu tas ir saistīts ar bērnu pazušanu. visā rajonā un ar leģendu par briesmīgo briesmoni vārdā Brūnais Dženkins. Tikai tas nav parasts spoku stāsts. Ļaunums, kas apmetās Fortifutas namā, ir daudz ļaunāks un spēcīgāks nekā jebkurš spoks, un Dāvida dzīve drīz vien pārvēršas par neizteicamu murgu, kurā cilvēki mirst, un pagātne, tagadne un nākotne tiek savīti vienā nesaraujamā pavedienā.

https://www.litres.ru/grehem-masterton/zhertvoprinoshenie/

Par autoru Vikipēdijā.

Dzimis 1946. gada 16. janvārī Edinburgā (Skotija) zinātnieka ģimenē.

Viņš strādāja par redaktoru vīriešu žurnālos Mayfair un Penthouse (britu versija).

Viņa literārā debija, romāns "Manitu" (The Manitou, 1975), kļuva par bestselleru. Trīs gadus vēlāk tika filmēts filmas adaptācija ar Toniju Kērtisu titullomā.

Pēc tam Māstertons strādā par profesionālu rakstnieku, gadā izdodot trīs līdz četras grāmatas. Neskatoties uz to, viņa romānus pavada panākumi gan ar lasītājiem, gan kritiķiem. Romāns "Kapliča" ("Charnel House", 1978) saņem detektīvu balvas "Edgars" rīkotāju īpašu balvu. Māstertons ir vienīgais Prix Julia Verlanger laureāts, kas nav rakstījis franču valodā. Viņš saņēma šo balvu par savu romānu "Family Portrait", kas ir Oskara Vailda romāna “Doriana Greja portreta" oriģināla pārastrāde.  

Māstertons ir arī pazīstams kā vairāk nekā divdesmit praktisku rokasgrāmatu par seksu, ieskaitot Krievijā publicētās, autors.

Pašlaik Māstertons dzīvo kopā ar savu sievu (poļu izcelsmes) Korkas pilsētā (Īrija). Viņiem ir trīs dēli. Līdz šim ir publicēti 80 Mastertona romāni šausmu, tumšās pilsētas fantāzijas, vēsturiskās sāgas, trillera un katastrofas žanrā. Turklāt 1994. – 2000. gadā tika publicētas četras viņa autora stāstu kolekcijas - krājumi.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%BD,_%D0%93%D1%80%D1%8D%D0%BC

Oficiālā mājaslapa.

http://www.grahammasterton.co.uk/

Bibliogrāfija pa sērijām.

http://www.eclipse.co.uk/sweetdespise/masterton/biblio.html

Fantastikas lapa, kas jau aizvērusies. Droši vien kaut ko var atrast http://archive.org/web/

Te vēl ir autoru un viņu darbu saraksts.

https://web.archive.org/web/20170120055115/http://www.sff.net/reading.asp

http://www.sff.net/