Gadu mijas ieteicamās literatūras saraksts

Žanra grāmatu anotācijas. Vērts izlasīt. Gadu mijā tas sanācis pagarš.

Andris Zeibots. Plēve. Stāsti

Grāmata “Plēve” vienlaikus ir un nav šausmu stāstu krājums. Tajā ievietotos stāstus vieno elements, ko varētu dēvēt par “baiļu faktoru”: neizskaidrojamais, iracionālais, šausminošais, kas uzrodas varoņu dzīvē un piešķir sižetiem spriedzi. Atainotajos notikumos savijas ikdienišķais un sirreālais, poētiskais un biedējošais, radot tekstus, kurus iespējams vienlaikus uztvert vairākos līmeņos. Šausminošais šajos stāstos bieži nav ārējais faktors: tieši pretēji, rakstnieks meistarīgi uzbur atmosfēru, kurā lasītājs spēj saskatīt vēstījumā ietvertās zemapziņas bailes un realitātes nestabilitāti. Ar dramaturga profesionalitāti autors atveido varoņu dialogus un iekšējos monologus, kas ir tik raksturīgas katra cilvēka nemitīgajai iekšējai “sarunai ar sevi”, samudžina dažādo patiesību pavedienus un piespiež lasītāju pilnībā iedzīvoties stāsta vidē, kurā tas piedzīvos unikālu spriedzes, intereses un baiļu kokteili.

Krājuma “Plēve” stāsti latviešu literatūrā ir unikāli, jo apvieno populārās literatūras žanra ārējo atribūtiku ar spēcīgu filozofisko kontekstu, kuru īpaši spēs novērtēt erudīts lasītājs.

Rakstnieks, režisors, dramaturgs, radio raidījumu vadītājs Andris Zeibots pazīstams gan tiem, kas lasījuši viņa stāstus un lugas, gan tiem, kuru ikdienas neatņemama sastāvdaļa ilgus gadus bija Radio SWH rīta raidījums “BB Brokastis”. Lasītāju vērtējumam tagad nodots stāstu krājums “Plēve” – savdabīgākais un intriģējošākais no līdz šim tapušajiem autora darbiem.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/144034-pleve_stasti.html

Lilija Berzinska. Pasaules centrs

Vai uz pasaules ir tāda vieta, kur beidzot drīksti būt pats — tāds, kāds esi, neizlikties, neizdabāt, necensties mantas, statusa, panākumu un citu viedokļa dēļ? Tibo saprot, ka valdzinošā Florānsa ideālo Pasaules centru iztēlotos gluži citādu — kā mūžīga karnevāla līksmi un bezrūpību. Vai tas nozīmēs vientulību?

“Lilijas Berzinskas pasakā “Pasaules centrs” Tibo teic — “Es gan par Pasaules centru vairāk iztēlojos vietu, kurā valda klusums.” Tieši klusumā ir šī stāsta maģija. Piepildītā, pārlaicīgā, pasakainā. Klusuma atbilde mūsu skaļajam un ārišķīgajam laikmetam. Lilija Berzinska dāvājusi  mums cilvēkmīlestības un bijības pilnu brīnumainu pasaku. Mēs esam dzīvi — signalizē Pelēkais tornis.” (Nora Ikstena)

Lilija Berzinska (1978) ir rakstniece, tulkotāja, humanitāro zinātņu doktore, literatūrā debitēja ar pašas ilustrētu grāmatu bērniem “Nezināmais zvērs” (2009). Līdzās daudziem tulkojumiem no angļu un krievu valodas līdz šim izdots garstāsts “Ziloņu dārzs” (2012), kas tika nominēts Latvijas literatūras gada balvai, un krājums “Pļavas pasakas” (2014). 2015. gadā klajā nāca rakstnieces debijas darbs pieaugušajiem — romāns “Putnu osta”. 2016. gadā iznākusī grāmata “Lamzaks meklē Lamzaku” tika nominēta Latvijas literatūras gada balvai kategorijā “Labākais oriģināldarbs bērniem”.

Ar autores ilustrācijām.

http://www.dgramata.lv/dg-izdotas-gramatas/dailliteratura/originalliteratura-latviesu/romani/pasaules-centrs

Dens Brauns. Sākums

Lai kas tu būtu

Lai kam tu ticētu

Viss ir mainīgs

Bilbao, Spānija

Roberts Lengdons, Hārvarda Universitātes simboloģijas un reliģiskās ikonoloģijas profesors, ierodas ultramodernajā Gugenheima muzejā Bilbao, kur paredzēts nozīmīgs pasākums – tur tiks pavēstīts par kādu atklājumu.

Edmonds Kiršs – viens no Lengdona pirmajiem studentiem Hārvarda Universitātē, miljardieris un futūrists, grasās nākt klajā ar pārsteidzoši apjomīgu atklājumu, kas palīdzēs rast atbildi uz diviem būtiskākajiem jautājumiem par cilvēces pastāvēšanu.

Taču rūpīgi ieplānotais vakars pēkšņi pārvēršas haosā, un Kirša vērtīgajam atklājumam draud briesmas izgaist uz visiem laikiem...

Lengdons ir spiests izmisīgi bēgt no Bilbao kopā ar Ambru Vidalu, eleganto muzeja direktori, kura kopā ar Kiršu veidojusi šo provokatīvo pasākumu.

Labākajās stila tradīcijās Dens Brauns iesaista šajā romānā kodus, zinātni, reliģiju, vēsturi un arhitektūru. Hārvardas simbologs – profesors Roberts Lengdons – nonāk bīstamās krustugunīs, meklējot atbildi uz cilvēces mūžīgajiem jautājumiem. Atbilde tiek atrasta, un tā ir šokējoša.

Sākums ir Dena Brauna līdz šim visģeniālākais un izklaidējošākais romāns.

Pasaules populārākais kriptotrilleru rakstnieks Dens Brauns zināms kā romānu Da Vinči kods, Inferno, Zudušais simbols, Eņģeļi un dēmoni, Maldu zona, un Ciparu cietoksnis autors.

http://www.kontinents.lv/gramata/510/sakums

Ēriks Aksls Sunds. Kraukļu meitene

Starptautiska sensācija, hipnotizējošs un eksplozīvs trilleris, kas iesniedzas cilvēka psihes tumšākajos nostūros, lai uzjautātu: cik daudz pāridarījumu viens cilvēks var nodarīt otram, pirms tas otrs pārvēršas briesmonī?

Kādā Stokholmas parkā tiek atrasts zēna līķis. Visu viņa ķermeni klāj spīdzināšanas un sitienu rētas. Pēc tam tiek atrasti vēl divi upuri, un nevienam vairs nav šaubu, ka noziegumus izdarījis kāds īpaši nelīdzsvarots slepkava.

Sarežģītā izmeklēšana tiek uzticēta vecākajai detektīvei Šanetei Kīlbergai, kurai papildus jācīnās arī ar neieinteresētu prokuroru un policijas birokrātismu. Lai labāk izprastu noziedznieka psiholoģiju, Kīlberga vēršas pēc palīdzības pie psihoterapeites Sofijas Seterlundas, un nomācošās lietas radītās spriedzes iespaidā viņas satuvinās. Šķetinot slepkavības pavedienus, abas sievietes pamazām sāk nojaust, cik derdzīgs ļaunums izraisījis šos noziegumus... Ļaunums, kas patiesībā ir daudz tuvāk, nekā viņas domā...

“Paliec sveiks, Hanibal Lekter! Vecais kanibāls salīdzinājumā ar Viktoriju Bergmani no psiholoģijas viedokļa ir tikpat interesants kā kanārijputniņš būrī.”

Arbetarbladet, Zviedrija

Ēriks Aksls Sunds ir divu zviedru autoru un draugu izvēlēts literārais pseidonīms. Kriminālromāns “Kraukļu meitene” ir viņu pirmais kopdarbs, kas 2012. gadā ieguvis Zviedrijas Kriminālrakstnieku akadēmijas balvu un ticis tulkots un izdots 38 pasaules valstīs.

Jerkers Ēriksons darbojas kā mūzikas producents un savulaik strādājis par bibliotekāru cietuma bibliotēkā. Hokans Akslanders Sundkvists ir mūziķis, mākslinieks un skaņu operators.

Romānu tulkojis Armīns Voitkāns.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/96372-krauklu_meitene.html

Sebastians Ficeks. Astotā nakts

Ģeniālais vācu psihotrilleru rakstnieks Sebastians Ficeks uzspridzina ierasto mieru ar gadsimta aktuālāko tēmu. Kad tehnoloģijas ir noderīgas, un kad tās kļūst par bīstamu ieroci, kas saindē cilvēka prātu? Lasot šo romānu, jāatceras palaikam ieelpot.

Astotajā augustā pulksten astoņos un astoņās minūtēs tiks izlozēts viens vārds.

Šis cilvēks divpadsmit stundas atradīsies ārpus likuma. Jebkāda citos apstākļos sodāma rīcība no viņa puses un pret viņu netiks sodīta.

Virtuālajā vidē strauju popularitāti gūst anonīmi izveidota spēle, kas darbojas pēc linča tiesas principiem: ikviens ir tiesīgs izvirzīt kandidatūru: draugu, sāncensi, bijušo, ienaidnieku... Izraudzīto divpadsmit stundas jebkurš drīkst nesodīts nogalināt. Spēles organizatori apgalvo, ka darbojas ar valdības atļauju, un tam, kurš uzdrošinātos sadzīt pēdas kandidātam, sola desmit miljonus eiro...

Bens neko nenojauš par masu psihozi, ko sabiedrībā izraisījusi šī spēle. Līdz brīdim, kad televizora ekrānā ierauga savu attēlu... ar astotnieku uz pieres. Pats pret savu gribu viņš tiek ierauts cilvēku medībās.

Astotā nakts ir asinis stindzinošs psiholoģiskais trilleris, kas ikvienam liek uzdot jautājumu: vai es būtu gatavs nesodīts nogalināt par desmit miljoniem eiro? Sebastiana Ficeka romāni izdoti vairāk nekā 30 valstīs. Autors sarakstījis jau sešpadsmit romānus, kas saņēmuši lasītāju augstāko vērtējumu.

Astotā nakts ir vēl viens Ficeka romāns, kas pārliecinājis mani visos līmeņos. Tas aptver daudzas aizraujošas tēmas, ir ļoti aktuāls un aizraujošs. (The Book Secret)

Spraigs trilleris par eksperimentu, kas izlaužas ārpus kontroles. (Bild am Sonntag)

http://virja.lv/product_info.php/cPath/25/products_id/9520

Kresida Kauela. Kā pieradināt pūķi. Kareivīgais Hikaps Kradoks III

Vai zini, ar kādām grūtībām jāsastopas, ja gribi pieradināt pūķi?Kresidas Kauelas uzburtā vikingu un pūķu pasaule aizraus ikvienu, kam patīk piedzīvojumi, joki un brīnumaini notikumi.Mazajam vikingu zēnam Hikapam un viņa draugiem pienācis laiks izturēt grūtās Pūķu Iesvētību Programmas pirmo pārbaudījumu: viņiem jādodas alā, kurā atrodas 3000 aizmigušu pūķu mazuļu, un, cenšoties neradīt troksni, jānoķer katram savs pūķis. Tas nav nekāds vieglais uzdevums, jo ala ir tumša un pamodināti pūķi – bīstami kā izsalkušu plēsīgo piraiju bars.
Vai Hikaps spēs izturēt visus pārbaudījumus un sakaut Jūraspūķiusu Gigantikusu Maksimusu, pirms tas būs aprijis visus vikingus Berkas salā? Vai mazais zēns kļūs par drosmīgu cīnītāju?Pēc Kresidas Kauelas darbu motīviem uzņemta animācijas filma “Kā pieradināt pūķi”, tomēr grāmatā tu sastapsi daudzus citus pūķus un varoņus. Hikapa elpu aizraujošie piedzīvojumi vēl tikai sākas!

[Brīdinājums filmu “Kā pieradināt pūķi” un seriālu faniem! Oriģinālgrāmatas, pēc kuru motīviem veidots kino ir gandrīz par 99% savādākas par filmām. Tas var būt šoks. Ja neesat tam gatavi… grāmatas, pavisam 12, ir aizraujošas un jocīgas, taču filmā praktiski vienīgais tēls, kas nav totāli izmainīts, ir Hikapa tētis. Arī Hikapā ir šādas tādas iezīmes, bet citi tēli – oi, oi! Pat pūķi - jau pieder vikingiem no sākuma – t.p.]

“Lielisku joku, smieklīgu zīmējumu un dramatisku notikumu pārpilna. Tiešām brīnišķīga grāmata!”
Independent on Sunday. No angļu valodas tulkojusi Aija Čerņevska.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/139839-ka_pieradinat_puki_kareivigais_hikaps_kradoks_iii.html

Kresida Kauela.Kā pieradināt pūķi, 2. Kā kļūt par pirātu

Vai zini, ar kādām grūtībām jāsastopas, ja kopā ar pūķi dodas meklēt apslēptās pirātu bagātības?

Kresidas Kauelas uzburtā vikingu un pūķu pasaule aizraus ikvienu, kam patīk piedzīvojumi, joki un brīnumaini notikumi. 
Mazo vikingu zēnu Hikapu un viņa draugus gaida jauni pārbaudījumi: “Zobenu cīņa jūrā”, tikšanās ar baisajiem pūķiem Nāvgalvjiem un apslēptās mantas meklēšana.
Vai Hikaps spēs atrast Drūmbārža Drausmīgā bagātības, pirms tās nonāks Elvina Nodevīgā zaglīgajās rokās?
Un, ja vikingi atvērs lādi, uz kuras rakstīts NEDRĪKST ATVĒRT, vai paliks dzīvi, lai pastāstītu par to?

Pēc Kresidas Kauelas darbu motīviem uzņemta animācijas filma “Kā pieradināt pūķi”, tomēr grāmatā tu sastapsi daudzus citus pūķus un varoņus. Hikapa elpu aizraujošie piedzīvojumi iepriecinās gan mazos, gan lielos lasītājus!

“Neizsakāmi jautra, brīnišķīgi sarakstīta... Katrā lappusē var smieties no sirds.”
Lovereading4kids

No angļu valodas tulkojusi Aija Čerņevska.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/139840-ka_pieradinat_puki_2_ka_klut_par_piratu.html

Kristofers Prists. Tuvošanās

Christopher Priest. The Adjacent

Brīva līguma fotogrāfs Tibors Tarents atgriežas Britānijā no Anatolijas, kur viņa sievu Melāniju ir nogalinājuši sacēlušies dumpinieki. Lielbritānijas Islāma Republika ir valsts, kas pārvar dīvaina un šausminoša terora akta sekas: simtiem tūkstoši cilvēku ir noslaucīti no Zemes virsmas kopā ar vienā mirklī anihilējušu trīsstūr veida zemes gabalu Lomdonas rietumdaļā. Varas iestādes uzskata, ka tas ir terora akts un Tarenta sievas nāve kaut kā ir ar to saistīta...

Pirms simts gadiem mākslinieks-iluzionists tiek sūtīts uz Rietumu Fronti ar slepenu uzdevumu: padarīt Britānijas izlūkgaisa kuģus neredzamus ienaidniekiem. Ceļā triku meistars satiek mistiķi un pareģi, kurš tic, ka šis karš izbeigs visus pārējos...

1943. gadā sieviete-lidotāja no Polijas stāsta jaunam Karaliskās gaisa flotes mehāniķim, kā viņai ir izdevies aizbēgt no nacistiem un cik ārkārtīgi svarīgi viņai ir atgriezties mājās...

Mūsu dienās fiziķis-teorētiķis, esot paša angļu dārzā, rada pirmo Tuvošanos...

«The Adjacent» — ir romāns, kur viss nav tas, par izliekas. Kur izdoma un vēsture krustojas, katra realitātes versija var tikt apšaubīta, bet patiesība un meli mīt viens otram kaimiņos.

https://fantlab.ru/work314063

Bekija Čambersa. Ilgais ceļš līdz mazai, dusmīgai planētai

Becky Chambers. The Long Way to a Small, Angry Planet

Laipni lūdzam uz „Klaidoņa” borta!

Rozmarija Hārpere negaidīja kaut ko īpašu, pievienojoties vecā „Klaidoņa” apkalpei. Protams, šis ne reizi vien remontētais kuģis bija redzējis labākas dienas, toties, te tev ir gulta un iespējas pētīt tālas-tālas galaktikas un – pats galvenais – pareizs attālums no pagātnes. Vispār jau Rozmarija vēl nekad nebija satikusi tik daudzveidīgu kompāniju, kā „Klaidoņa” apkalpe, kas sastāvēja no pilota-reptiloīda Sissiksa un pļāpīgajiem inženieriem kizija un Dženksa, ko vadīja cēlais kapteinis Ešbijs... Dzīve uz borta izrādījās vienkārši traka! Īpaši, kad apkalpe uzņēmās šo ienesīgo (taču velnišķīgi bīstamo) darbu uz tālās, mazās planētas.

Tagad Rozmarijai, kura bija pieradusi paļauties tikai uz sevi, ir jāiemācās uzticēties apkārtējiem dīvaiņiem, jo no šī brīža viņi ir viena ģimene un – tas nemaz nav tik slikti.

https://fantlab.ru/work634689

Stīvens Kings. Monstri

Steven Kings. Monsters

Ļoti populārā amerikāņu rakstnieka Stīvena Kinga romāns ‘Monstri” ir asa sižeta trilleris, kas apvieno sevī mistiskās fantastikas un noslēpumu un šausmu romānus. Romāna sižeta pamatā ir galveno varoņu neizskaidrojamā tieksme nogalināt savus tuvākos.

https://www.ozon.ru/context/detail/id/7321659/

Silvains Nevels. Guļošie giganti

Sylvain Neuvel. Sleeping Giants (Themis Files #1)

Vizinoties uz jaunā velosipēda ap savu māju mazā pilsētiņā Dedvuda, meitenīte vārdā Roza iegāžas pazemē. Attapusies viņa atklāj dīvainu, kvadrātveida kameru, tās sienas klāj izdekorēti paneļi ar liesmojošiem simboliem. Taču viņas glābēji redz vēl dīvaināku ainu: meitene sēž uz gigantiskas metāla plaukstas. Daudzus gadus dīvainais artefakts ir glabājis savu noslēpumu – nav zināma ne tā izcelšanās, ne radītāji, ne radīšanas mērķis, bet vecums skaitāms tūkstošgadēs, tas liekas neiespējami.

Tagad Roza Franklina jau ir fizikas-matemātikas zinātņu doktore, kura arvien tuvāk nāk atminējumam, taču viņa pati vēl nezina, ko galu galā atradīs: atslēgu mūžīgam mieram vai masu iznīcināšanas ieroci... Aizraujoša debija labākajās Maikla Kraitona tradīcijās, jaunā, kanādiešu lingvista un rakstnieka Silvena Nevela romāns „Guļošie giganti” ir gudrs un nestandarta tehnotrilleris par negaidītu cilvēces tikšanos ar ārpuszemes civilizāciju...

https://fantlab.ru/work865664

Endijs Veiers. Artemīda

Andy Weir. Artemida

Endija Veiera „Artemīda” ir asa sižeta, fantastisks grāvējs. Autors ir arī romāna „Marsietis” autors, tas iedvesmoja kulta režisoru Ridliju Skotu radīt pašu sekmīgāko filmu viņa karjerā. Šoreiz romāns stāsta par Džazminu Bašaru, migranti un kontrabandisti, pirmās Zemes kolonijas uz Mēness pilsoni, kas dzīvo pilsētā zem pieciem kupoliem, Artemīdā. Džazmina, kuru pilsētā visi pazīst kā Džazu, sapņo par legālu darbu, gribiegūt gida licenzi un vadīt ekskursijas pa pavadoņa virsmu. Reiz viņa uzņemas patiešām lielu lietu – diversiju alumīnija rūpnīcā, kas cita starpā apgādā koloniju ar skābekli.

Aresta rezultātā Džazu deportēs uz dzimto Sauda Arābiju. Meitenei, kuras organisms jau ir veidojies Mēness gravitācijas iespaidā, tā ir – garantēta nāve. Vispār, kopš kāda laika uz Mēness arī paliek par karstu. Rūpnīcas apsardze dod diversantiem pienācīgu pretsparu un, te jau pa Džazas pēdām seko vietējais detektīvs, kā arī īstie, tas ir, slepenie, alumīnija biznesa īpašnieki. Klāt ir laiks saprast, kas īstenībā aiz visa tā stāv, kādi bija tā patiesie mērķi.

Ar viņam piemītošu meistarību un uzmanību pret sīkākām detaļām Endijs Veiers, lieliskā „Marsieša” autors atklāj jaunu nodaļu bezgalīgajā sāgā par Saules sistēmas apgūšanu!

https://www.ozon.ru/context/detail/id/142800207/

Brendons Sandersons. Karu slepkava

Brandon Sanderson. Warbreaker

Ielauzies uz fantāzijas skatuves ar sajūsminātās publikas labi uzņemto debijas romānu „Dievu pilsēta” un nostiprinājis panākumus ar sekmīgu triloģiju „Miglas dzemdētais”, Brendons Sandersons atkal pierāda, ka viņš ir viens no atzītiem meistariem tajā, ko Tolkins sauca par „otro radīšanu” – veselu pasauļu veidošanu, kur ir smalki izstrādāti mīti un maģija.

Warbreaker – ir stāsts par divām māsām, kurām bija tas gods piedzimt par princesēm, par Dievu-karali, kuram būs jāaprec viena no viņām, par mazu dievību, kuram nepatīk viņa darbs un par nemirstīgo, kurš cenšas izlabot kļūdas, ko viņš ir izdarījis pirms vairākiem simts gadiem.

Viņu pasaulē godājamā nāvē mirušie atgriežas, lai kļūtu par dieviem galvaspilsētas Hallandrenas panteonā; tajā darbojas spēki, kas pazīstami kā biohromatiskā maģija un rodas no būtības, ko sauc par „dzīvības spēku”, ko var iegūt tikai pa vienai vienībai no viena cilvēka.

Izmantojot „dzīvības spēku” un piesaistot to pie apkārtējo objektu krāsām, kļūst iespējami jebkādi brīnumi un ļaundarības. Gan vieni, gan otri lielā skaitā būs sastopami Vivennas un Siri, Idrisa, Suzborna Dieva-karaļa, Rītausmas himnas – nogurušā drosmes un noslēpumainā Vašera - princešu ceļā.

https://fantlab.ru/work46461

Brendons Sandersons. Spīdēšanas vārdi

Brandon Sanderson. Words of Radiance

Sešus gadus Aletkaras kroņprinči izpildīja atriebības paktu par sava karaļa slepkavību. Četrus ar pusi tūkstošus gadu paršendi nepieņēma spēka formu, bet spreni nesaistīja savus likteņus ar cilvēkiem. Taču visam pienāk gals. Un viss, ko varoņiem ir jādara tā sejas priekšā – tas ir jāizpilda vienu pirmsnāves vēlēšanos un jāatrod „pašus svarīgākos vārdus” – „Spīdēšanas vārdus”. Un, protams, jācenšas palikt dzīviem.

https://fantlab.ru/work451540

Ādams Robertss. Stikla Džeks

Adam Roberts. Jack Glass

Džeks Gless ir slepkava. Mēs to zinam no paša sākuma. Šis ekstraordinārais romāns stāsta par trīs slepkavību vēsturi, ko paveicis Gless, pārsteidzot lasītājus ar to, kā Gless slepkavības ir paveicis. Grāmatas beigās jūs noteikti sāksiet viņam simpatizēt. Izmantojot deteltīvromānu iemītās takas un ZF zelta laikmeta stilu, „Jack Glass” ir vēl viens lielisks Robertsa darbs. Kā viņš nespēlētos ar žanru, kādus jautājumus neuzdotu lasītājam, viņš nekad neaizmirst to izklaidēt. „Jack Glass” ir lieliski asiņaini momenti, tas balstīts uz trīs aizraujošiem noziegumiem un ir pilns ar smalku humoru. Robertss aicina mūs izklaidēties, ievilina pārdomās par detektīviem un ZF ar lieliski strukturēta romāna palīdzību, kas uzdod jautājumus par noziegumiem, sodu, spēku un brīvību.

https://fantlab.ru/work339334

Maikls Mūrkoks. Elriks no Melnibones

Michael Moorcock. Elric of Melnibone

Sāga vēsta par pēdējā Melnibones imperatora Elrika dzīvi. Piedzimis kā albīns, viņš ir spiests uzturēt dzīvību ar zālīšu un buramvārdu palīdzību. Viņa brālēns Jirkuns pats grib ieņemt troni. Viņam tas arī izdodas, kad Elriks dodas ceļot pa Jaunajām karalistēm. Rūnu zobens Vētrasnesējs, ko Elrikam uzdāvināja viņa dievs-aizbildnis Ariohs, palīdz viņam palikt dzīvam, izdzerot ienaidnieku dvēseles un dodot no tām izsūkto dzīvības spēku Elrikam. Pēc ceļojumu gada Elriks atgriežas Melnibonē, lai atriebtos Jirkunam, taču kaujas laikā no Vētrasnesēja iet bojā Elrika mīļotā un viņš pilnībā iznīcinot savu bijušo galvaspilsētu, atkal dodas klejot pa pasauli. Ieraduma dēļ – darboties vienam – viņu iesauc par BALTO Vilku, vairākus gadus par viņu dzird dažādās pasaules malās, kad viņš dzenas pakaļ burvim Telebam K’aarnam, kuram ir zvērējis atriebties. Pēc pakaļdzīšanās beigām, pēc kāda laika Elriks satiek savu jauno mīlestību – Zarozīniju. Dažus gadus viņi dzīvo mierā un saticībā, taču sākas cīņa par dimensiju starp Haosa un Likuma Valdniekiem, un Elriks ir spiests tajā iesaistīties...

https://fantlab.ru/work3378

Dens Simonss. Tukšais cilvēks

Dan Simmons. The Hollow Man

Džeremijam Bremenam ir slepenas spējas – visu mūžu viņš ir nolādēts ar to, ka spēj lasīt domas. Viņš zina citu slepenās vēlēšanās un bažas, it kā tās būtu viņa paša. Daudzu gadu laikā tikai viņa sieva Geila kalpo kā vairogs starp Džeremiju un viņa lāstu. Taču Geila mirst, viņas domas, lēni izgaistot tālumā, atstāj viņu neaizsargātu pret haotisko domu straumi, kas draud viņu padarīt traku. Džeremijs bēg, cerot atrast izolētu vietiņu, taču no paša smadzenēm neaizbēgsi, pagātni neizmainīsi. Kur, lai aizbēg no šīs pasaules ar tās zvērībām, kā tikt vaļā no tumšās un neizpētītās Amerikas briesmām. Sentlūisas fantāziju parkā viņš dzird balsi, kas viņu sauc, lai atklātu pārsteidzošu noslēpumu...

https://fantlab.ru/work601

Ļu Cisiņs. Trīs ķermeņu uzdevums

刘慈欣   (Liu Cixin). 三体

60-tajos gados cilvēce veica pirmo mēģinājumu sazināties ar citām civilizācijām. Taču neviens neatbildēja. Pusgadsimtu vēlāk Zemes zinātnes pasauli satricina noslēpumainu notikumu virkne. Daļiņu paātrinātājos, šķeļot daļiņas, pazūd jebkāda sistēma, reliktais starojums pulsē, haotiski mainot temperatūru, bet foto un video tehnika uz visas planētas sāk fiksēt dīvainu, atpakaļejošu atskaiti. Gluži kā Pastarās dienas priekšvakarā pati fizika pārstāj eksistēt! Taču, kas notiks, kad šī diena pienāks? Kas ieradīsies uz Zemes? Glābējs vai bende?

https://fantlab.ru/work602234

K. B. Vedžera. Zem kroņa smaguma

K. B. Wagers. After the Crown (The Indranan War)

Bijusī kontrabandiste Geila Bristole, kura ir kļuvusi par imperatori, ir pievilkta atpakaļ dzimtajai planētai, lai ieņemtu likumīgo vietu pilī. Pēc viņas vecāku māsu slepkavības, Indrananas Impērija atrodas uz kara sliekšņa. Ja Geila cer izdzīvot savas valdīšanas laikā, viņai pēc iespējas ātrāk ir jānoslēdz alianse ar tuvākajām pasaulēm.

Kad miera sarunas pārvēršas vardarbībā, Geila saprot, ka viņu ir nodevuši, tāpēc viņai nākas izmantot vecos kontrabandistes sakarus, lai tiktu vaļā no nepatikšanām. Ar vecā bosa un jaunu, negaidītu sabiedroto palīdzību, viņai nākas riskēt ar visu, lai glābtu savu pasauli.

https://fantlab.ru/work855926

Remsijs Kempbels. Tumsas smaids

Ramsey Campbell. The Grin of the Dark

Kinorecenziju autors Saimons Lesters ķeras pie neparasta un sarežģīta uzdevuma – viņam ir jāsaraksta grāmata par aizmirstu komiķi Tabiju Tekereju, kura mēmās filmas ir iznākušas uz ekrāniem divdesmitā gadsimta sākumā. Faktu vākšanas procesā Saimons saduras ar daudziem, neizskaidrojamiem šķēršļiem un arvien vairāk pārliecinās par to, ka vilkt gaismā noslēpumainā klauna mantojumu – ir ne tikai nepateicīgs, bet arī visai bīstams uzdevums. Pasaulē ir lietas, kurām labāk ir jāpaliek aizmirstām uz visiem laikiem – Tabijs Tekerejs šajā sarakstā ieņem ne jau to pēdējo vietu.

https://fantlab.ru/work65335

Pjērs Buls. Pērtiķu planēta

Pierre Fransois Marie Louis Boulle. La Planète des Singes

Pjērs Buls (1912-1994) ir inženieris, ceļotājs, spiegs, viens no lielākajiem Francijas prozaiķiem, radījis leģendāro “Tiltu pār Kvajas upi”, augstāko literāro prēmiju laureāts, rakstnieks, uz mūžu atzīts zinātniskās fantastikas klasiķis! Ārkārtīgi skaista, aizraujoša un šausmīga ir viņa pasaka! Trulie cilvēciņi un gudrie pērtiķi beidzot ir samainījušies lomām…

Kas no tā ir sanācis un kāda tur ir morale? Izlasiet framcūža Pjēra Bula kulta romānu!

https://www.ozon.ru/context/detail/id/4177252/

Drū Karpišins un Viljams Ditcs. Mass Effect

Drew Karpyshyn. Revelation. Ascension. Retribution.

William C. Dietz. Deception

Zinātniski fantastisku romānu sērija, kur darbība norisinās studijas BioWare videospēles Mass Effect pasaulē.

Līdz 2014. gadam bija izdoti četri romāni. Jāatzīmē, ka galvenā varoņa komandora Šeparda dzīve nevienā no romāniem nav atainota sīki, tāpēc ka pēc spēles radītāju ieceres viņa dzīves gaitas veido katrs spēlētājs pats. Trīs no romāniem ir sarakstījis Drū Karpišins, bet pēdējo ir sarakstījis Viljams Ditcs.

Mass Effect: Revelation — sērijas pirmais romāns ir publicēts 2007. gada maijā, sešus mēnešus pirms oriģinālās spēles Mass Effect izdošanas. Tas ir pirmās spēles prikvels, sižets risinās 2165. gadā.

Visas attīstītās Galaktikas sabiedrības tādā vai citādā mērā par savu attīstību ir palikušas parādā proteāņiem – senai rase, kas ir izzudusi pirms piecdesmit tūkstoš gadiem. Pēc tam, kad 2148. gadā uz Marsa tiek atrasts bunkurs, kur glabājas dažas proteāņu tehnoloģijas, cilvēce strauji iekaro savu vietu kosmosa sadraudzībā.

Taču uz pašas apgūtās kosmiskās telpas robežas kara varonis un Alianses kuģa komandieris Dēvids Andersons veic izmeklēšanu sakarā ar absolūti slepenas zinātniskās bāzes bojāeju, tai ir uzbrukuši teroristi. Viņam apkārt ir kūpošas drupas, bojā gājušo ķermeņi un bezgalīgi jautājumi. Kas bija šis objekts un ar kādu mērķi tas bija radīts? Kur atrodas jauna līdzstrādniece Kali Sandersa, kura noslēpumaini ir pazudusi no bāzes dažas stundas pirms uzbrukuma?

Viss norāda uz Sandersu kā galveno aizdomās turamo, taču tikšanās ar viņu Andersam uzdod vēl vairāk jautājumu un nedod nekādas atbildes. Leitnants izpilda savu pienākumu pret cilvēci pārī ar partneri, kurai viņš nebar uzticēties, viņu vajā algots slepkava, no kā nav iespējams paslēpties, nezināmās pasaules baisā noslēpuma ēnā, par ko viņš nevienam nevar stāstīt... Vismaz tā uzskata viņa pretinieks.

Mass Effect: Ascension, sērijas otrais romāns iznāk 2008. gadā. Sižets arī neskar pirmās spēles notikumus. Darbība norisinās pāris mēnešus pēc pirmā romāna beigām.

Mass Effect: Retribution — sērijas trešā grāmata tiek publicēta 2010. gada 27. jūlijā. Sižeta līnija sākas pēc videospēles otrās daļas Mass Effect 2 notikumiem un grozās ap organizāciju Cerberus un tās atnācēju tehnoloģijas pētījumiem (Reapers).

Mass Effect: Deception — ceturtais romāns sērijā tiek izdots 2012. gada 31. janvārī. Darbība risinās pēc iepriekšējās grāmatas beigām.

https://fantlab.ru/work65632

P.S. Vēl viena dažādu autoru sērija „Mass Effect: Andromeda” ir tapusi šogad un turpināsies nākamajā:

Mass Effect: Nexus Uprising (2017. gada 21. marts); Mass Effect: Initiation (2017. gada 28. novembris); Mass Effect: Annihilation (2018. gada 26. jūnijā).

http://masseffect.wikia.com/wiki/Books

Elisona Gudmana. Eona - pēdējā pūķu vārdotāja

Alison Goodman. Eona: The Last Dragoneye

The New York Times bestsellera turpinājums! Lieliska, aizraujoša fantāzija, kas tulkota 18 pasaules valodās.

Imperatora pils ir ieņemta. Tronī kāpis ļaunprātīgais lords Setons. Jaunais valdnieks vēlas atrast noslēpumainu, melnu foliantu un ar tā palīdzību iznīcināt pūķu valdniekus un viņu maģiju.

Sešpadsmit gadu vecā meitene, kura kluvusi par pirmo pēdējos piecsimt gados pūķu vārdotāju. Viņa ir vienīgā cerība, lai glābtu impēriju. Eona ar saviem drosmīgajiem biedriem ies cauri daudziem bīstamiem pārbaudījumiem, lai uzveiktu lordu Setonu un apturētu viņa armiju.

https://mybook.ru/author/elison-gudman/eona-poslednyaya-zaklinatelnica-drakonov/

Pīters Hamiltons. Lielais Ziemeļu ceļš [krievu tulkojumā „Zvaigžņu ceļš”, kam nav sakara ar zināmo franšīzi]

Peter F. Hamilton. Great North Road

Bestselleru pēc “New York Times” versijas autors stāda priekšā jaunu, aizraujošu trilleri, kas apvieno sevī sērijveida slepkavas meklēšanu un sociālo ekstrapolāciju, ar ko viņš rada ne vien iespējamu, bet – neizbēgamu nākotni.

Pēc simts gadiem, kad tehnoloģijas ļaus ceļot virsgaismas ātrumos, cilvēce atrisinās problēmas ar enerģiju, savedīs kārtībā apkārtējo vidi un kolonizēs attālākās pasaules. Šīs impērijas atslēgas pieder varenajai Nortu ģimenei, kas sastāv no klonu paaudzēm. Taču šie kloni nav identiski. Pirmkārt, ar katru paaudzi parādās arvien vairāk ģenētisku kļūdu. Otrkārt, pirmie trīs „brāļi” gājuši pa dažādiem ceļiem un viņu attiecības kļuvušas par biedrisku sāncensību.

Iespējams, ka arī ne tik biedriskām. Vismaz tieši to detektīvam Sidnejam Hērstam saka Norta klona slepkavība Ņukāslā. Sids ir parasts detektīvs, kuram nemaz negribas uzņemties šo lietu. Viņš saprot, ka neatkarīgi no izmeklēšanas rezultātiem, viņš būs iedzīvojies ienaidnieku barā un, tas iznīcinās viņa karjeru.

Tomēr lieta pagriežas uz negaidītu pusi: slepkavības apstākļi ir neticami līdzīgi slepkavībai uz planētas Seintlibras, tā notikusi pirms daudziem gadiem, kur aukstasinīgi ir tikuši nogalināts Norts un visa viņa ģimene. Sodītā Andžela Tramelo savu vainu neatzina. Tagad liekas, ka viņai ir bijusi taisnība. Tikai Saintlibras slepkava būtu varējis izdarīt noziegumu Ņukāslā.

Problēma gan ir apstāklī, ka Andžela ir pārliecināta, ka slepkava ir citplanētiešu monstrs.

Tagad Sidam nāksies pārvarēt policijas intrigu mīnu lauku, politiskās un ekonomiskās elites ļaunprātības un... nepārstāt medīt slepkavu, kurš var atkal izdarīt jaunu noziegumu. Seintlibrā no cietuma atbrīvotā Andžela, kura pievienojas monstra medībām, arī saprot, ka robežas starp mednieku un upuri ir neiedomājami plāna.

https://fantlab.ru/work365096

R. Skots Bekers. Pagājušo laiku tumsa

R. Scott Bakker. The Darkness That Comes Before

Ir pienācis laiks apvienot Trīs Jūru tautas. Ir pienācis laiks Svētajam karam pret fanimu pagāniem. Lielajā Momemnas pilsētā Tūkstoš Tempļu Šraija vāc kopā zem saviem karogiem visus, kas vēl vakar nav domājuši par apvienošanos. Svētā kara mērķis ir Šaime. Svētā pilsēta ir nonākusi pagānu rokās. Gan nabagie, gan bagātie pēc kaujas Dievam par labu kļūs slaveni. Taču tikai nedaudzi zina, ka šim karam ir daudz vairāk mērķu. Maģiskajām skolām, Imperatoram, Šraijam, šausmīgajam Ne-Dievam un viņa leģendārā pretinieka Anasurimbora pēcnācējam, viņiem visiem ir savi personīgie mērķi, taču saistīti ar svētā Kara saitēm otrā Armagedona priekšvakarā, viņi visi ir gan ienaidnieki, gan kompanjoni.

https://fantlab.ru/work28331

Antoloģija. Zudušās vēstules (sastādītājs Konrāds Viljamss)

Dead Letters

Visi mēs esam saskārušies ar pazaudētām vēstulēm un pasta Šķīstītavā pazudušajām paciņām, kas nekad neatradīs savus adresātus. Atzīšanās mīlestībā netiks izlasītas, bet vienkāršās dāvanas ies zudumā. Mēs tur neko nevaram darīt, vienīgi varam nokļūt Zudušo vēstuļu nodaļā un paklausīties stāstus, ko mums pačukstēs šausmu, trillera un fantāzijas literatūras meistari. Krājumā sastapsim ekskluzīvus stāstus, ko sarakstījuši: new weird līderis Čaina Mjevils, intelektuālās fantastikas karaliene Džoanna Harisa, šausmu klasiķis Remsijs Kempbels, Ādams Nevils, Maikls Māršals Smits un citi.

https://fantlab.ru/work933669

Kriss Kolambuss, Neds Vizini, Kriss Railanders. Pasauļu sadursme (no cikla “Noslēpumu māja”)

Chris Columbus, Ned Vizzini, Chrus Rylander. Clash of the Worlds

Trīs bērni kopā ar vecākiem pārceļas uz milzīgu Viktorijas laiku savrupmāju, kas kādreiz ir piederējusi rakstniekam Denveram Kristofam. Viņa iztēles spēks ir bijis tik liels, ka viņa radītie sižeti un personāži bez grūtībām spēj nonākt reālajā pasaulē. Pārdzīvojuši briesmoņu kauju, Brendans, Kordēlija un Eleonora ir cerējuši atgriezties normālā dzīvē, taču līdz tam pagaidām ir tālu. Zombiji, kovboji, dinozauri, citplanētieši un neticami radījumi, ko izdomājis Kristofs, pārpludina viņu ierasto pasauli. Jaunākajiem Vokeriem nākas piedzīvot vēl daudzus brīnumainus piedzīvojumus...

https://www.ozon.ru/context/detail/id/143395118/

Sāra Perija. Eseksas čūska

Sarah Perry. The Essex Serpent

XIX gadsimta beigas, zinātniski-tehniskais progress uzņem tempus, visur notiek debates par medicīnas jautājumiem. Emansipētā atraitne Kora Siborna pēc vīra nāves nolemj pamest Londonu un pārcelties uz mājīgu ciematiņu Eseksas grāfistē, kur par vietējo vikāru kalpo Vils Renss. Jau kuro dienu ciemats ir satraukts par baumām, ka vietējos purvos uzradusies mistiska čūska, kas pārtiek no cilvēku miesas. Kora ir aizrautīga naturāliste un zinātnes entuziaste, netic nekādiem pasauku pūķiem un nolemj atrast iemeslu šīm dīvainajām tenkām. Viņa uzskata, ka čūska – ir vienkārši zinātnei nezināms rāpulis, ko vajag izpētīt zinātniskiem mērķiem. Vikārs savukārt, redz panikā, kas pārņēmusi draudzi, draudus ticībai, tāpēc arī vēlas pēc iespējas ātrāk noskaidrot patiesību. Tuvojoties patiesībai no dažādām pusēm, pārliecinātie pretinieki izrādās iesaistīti dīvainā un noslēpumainā stāstā. Izsmalcinātais, gudrais, literāras spēles pilnais romāns pieņem dažādus izskatus – te tas ir detektīvs, te mīlas stāsts, te morāles romāns. Sāra Perija veikli balansē un robežas starp Viktorijas un modernu romānu: viņas romānā lasītāji atradīs gan asprātīgus Dikensa nabagus, gan mīlas ainas (jā, tieši kā Lourenss) un poētiskus dabas aprakstus, kas pēc stilistikas, liekas, ir tuvāki Hamsunam un Turgeņevam. Perija neseko kaut kādai vienai tradīcijai: viņa tās transformē. Tajā pašā laikā romāns neatstāj stilistiski vai sižetiski juceklīgu iespaidu – drīzāk tā ir fantāzija par vēsturiskām tēmām, taču fantāzija pilnasinīga un dzīva.

http://phantom-press.ru/catalog/out/411/

Roberts Bitijs. Serafīna un vilkačnūja

Robert Beatty. Serafina and The Twisted Staff

Drūma, mistiska, līdz drebuļiem stindzinoša grāmata, kas neatstās vienaldzīgus Nila Geimana „Koralīnas” lasītājus. Pārsteidzošās žurku ķērājas Serafīnas piedzīvojumi sākas dažas nedēļas pēc uzvaras pār Cilvēku melnajā apmetnī, kas laupīja bērnus Baltimoras savrupmājās. Meitene pavisam nesen bija atklājusi savas izcelšanās noslēpumus, viņa cenšas uzzināt vairāk. Šajā grūtajā ceļā viņu gaida, ne tikai neticami notikumi, bet arī jauni ļaundari. Grūti pārdzīvojumi skar arī draudzību, taču Serafīna nepadodas un iet pretī savam liktenim.

https://www.ozon.ru/context/detail/id/140448173/     

Džošs Malermans. Putnu kārba

Josh Malerman. Bird Box

Tas gaida tevi aiz sliekšņa. Tas... ir kaut kas šausmīgs, kaut kas tāds, uz ko nekādā ziņā nedrīkst skatīties. Tāpēc, ka tikai viens skats uz šo radījumu? ierīci? cilvēku? Draud ar neprātu un bojāeju.

Cilvēce ir pārstājusi eksistēt. Izdzīvojušo saujiņa slēpjas pamestās mājās ar aizsistiem logiem, neuzdrošinoties iznākt laukā. Melānija, vientuļa māte ar diviem bērniem, beidzot uzdrošinās bēgt no savas mājas-cietuma – bēgt uz turieni, kur pēc baumām, vēl ir cilvēki, turp, kur ir droši. Viņai būs jāiztur šausmīgi pārbaudījumi: divdesmit jūdzes lejā pa upi nedrošā laivā, ar aizsietām acīm, paļaujoties tikai uz viņas mazuļu aso dzirdi. Četrus gadus vecie bērni ir auguši mazu, smacīgu istabiņu tumsā, paļaujoties tikai uz spēju izšķirt trokšņus.

Viena nepareiza kustība un – viņi ir nolemti. Kāds staigā blakus, kāds nemitīgi viņus novēro – parasts dzīvnieks vai monstrs?

„Putnu kārba” – ir neprātīgas pasaules momentuzņēmums, tumša pasaka, kas vajās jūdz līdz pēdējai lapaspusei!

https://fantlab.ru/work611165

Beta Lūisa. Vilka taka

Beth Lewis.The Wolf Road

Pasaule pēc kodolkatastrofas. Cilvēce ir izdzīvojusi, taču augstās tehnoloģijas ir palikušas pagātnē – civilizācija atkal ir nonākusi gluži kā Mežonīgo Rietumu laikā. Patvaļīgā, spītīgā Elka bija pavisam maza, kad šausmīga vētra aiznesa viņu uz mežu. Bargs mednieks, kas paņēma pie sevis meiteni, iemācīja viņai visu, ko mācēja pats – likt cilpas, meistarot lamatas vāverēm, šaut ar bisi un sadalīt medījumu. Tad viņa izauga un uzzināja šausmīgu noslēpumu, kas sašķaida gabalos viņas dzīvi. Tagad viņai atliek tikai viens – bēgt tālu uz ziemeļiem, uz zelta raktuvēm, kur kādreiz, laimi meklējot, ir aizgājuši viņas vecāki. Tas būs ilgs, nāvīgi bīstams un grūts ceļš. Ceļš tumsā. Ceļš pa Vilka taku... Ceļš, kur vienīgais aizsargs un draugs būs noslēpumains vilks ar melnu zīmi...

https://fantlab.ru/work929312

Diāna Vinna Džonsa. Šausmīgais noslēpums

Diana Wynne Jones. Deep Secret

Būt par magidu nav viegli. Tev, protams, ir daudz visādu maģisku īpašību un tu daudz ko zini – tajā skaitā arī tā sauktos šausmīgos noslēpumus. Toties, tev uzticētā pasaulē var notiks vienalga kas, bet tad tu no rūpēm vaļā netiksi. Ruperts Veineiblzs – ir Zemes jaunākais magids – pēc tradīcijas viņš pārrauga Korifosa impērijas lietas. Komandējumi uz impēriju Rupertam īpaši nepatīk – nekad nezini, ko būs izstrādājusi turienes vara. Tā arī tagad: imperators sākumā soda ar nāvi vecāko dēlu, pēc tam pats iet bojā noslēpumainā sprādzienā pilī. Tagad magidam ir jāsameklē mantinieks – tāds vēl uzdevums: visi skaitā daudzie imperatora bērni ir paslēpti nezin kur un pat nenojauš par savu izcelšanos. Turklāt, ja ar to nepietiek, Rupertam ir uzkrauta vēl viena misija: atrast no kandidātu saraksta jaunu magidu. Nabaga Ruperts raujas uz pusēm starp Zemi un impēriju, tikai miglaini apjaušot, ka viss tas juceklis ir – daļa no Nolemtā. Iespējams, ka arī imperatora slepkavas un viņa pēcteči, un magida kandidāti kaut kādā veidā ir saistīti. Viņu ceļi ved uz pārsteidzošu vietu, ko sauc Bābele. Līdz noteiktam laikam – tas ir šausmīgs noslēpums...

https://fantlab.ru/work99148

Tamora Pīrsa. Alanna. Ceļa sākums

Tamora Pierce. Alanna: The First Adventure

Bija gan Alannai no Trebondas jāpiedzimst par meiteni! Smagi dzīvot, ja sapņo kļūt par bruņinieku, bwet tā vietā mācies maģiju, dziedāšanu un dejas. Alannas dvīņubrālis Toms tieši otrādi, vēlas apgūt maģiskās zinības un kļūt par varenu burvi. Kādā reizē pusaudži nolemj apmainīties vietām: Toms aizbrauc uz klosteri, kur viņam jāsāk mācīties burvestības, bet Alanna, izliekoties pa r zēnu, dodas uz karaļa pili, lai sāktu kalpot par pāžu. Taču kļūt par bruņinieku nav tik viegli. Pirms iegūt tiesības piedalīties cīņās, Alannai ir jāiemācās ne tikai labi cīnīties ar zobenu, bet arī atšķirt ienaidniekus no draugiem. Tikai izejot ērkšķaino uzvaru un zaudējumu, piedzīvojumu un intrigu ceļu, satiekot labo un ļauno, Alanna spēs realizēt savus sapņus un kļūs slavena.

https://www.ozon.ru/context/detail/id/140824406/

Eva Ibotsone. Mis Ragana

Eva Ibbotson. Which Witch?

Kad Arimanam Šausmīgajam apnika viņa burvja amats, viņš ilgi gaidīja savu aizvietotāju. Taču jaunais burvis, ko pareģoja čigāniete, tā arī neparādījās. Palika tikai viens – apprecēt raganu un laist pasaulē mantinieku. Taču kādu raganu izvēlēties? Tiek izsludināts konkurss „Mis Ragana”. Kuras maģija izrādīsies pati baismīgākā un nāvējošākā, tā dalībniece arī kļūs par Arimana sievu. Melnās raganas bez pūlēm tiek galā ar uzdevumu un demonstrē savas spējas – viena šausmīgākas par citu. Ar ko gan var pārsteigt burvi baltā ragana Beladonna?

https://www.ozon.ru/context/detail/id/140824545/

Gārts Nikss. Abhorsens

Garth Nix. Abhorsen

Nekromanta ļaunā griba ir atbrīvojusi senu ļaunumu. Oranniss Grāvējs ir brīvībā un tikai Liraela, kura tikko ir paspējusi pieņemt Abhorsena mantojumu, ir spējīga to apturēt. Ja Oranniss atkal atgūs savu spēku – Senajā karalistē pārtrūks pati Dzīve. Kleiras pareģojumu vadītai Liraelai ir jāiedziļinās pašos dziļākajos Dzīvības un Nāves noslēpumos, lai uzzinātu Grāvēja noslēpumu – paņēmienu, kas aizlaikos ir palīdzējis sadalīt un ieslēgt visvareno Ļaunumu dziļi zem zemes. Viņa neiztiks bez sava brālēna, prinča Semeta un viņu maģisko palīgu – Nepaklausīgā Suņa un kaķa Mogeta – palīdzības. Kavēties nedrīkst, citādi būs par vēlu... Straujais un veikli savērptais sižets, koši un dzīvi raksturi, pārdomāta un loģiska savā neierobežotajā fantāzijā pasaule – tas viss gaida lasītāju Gārta Niksa slavenās sāgas trešajā romānā par pasauli, ko sadala Siena, bet savieno Nāves upe.

https://www.ozon.ru/context/detail/id/141835831/

Inbali Iserles. The Taken (Foxcraft #1)

The first book in a thrilling fantasy trilogy starring one of the animal kingdom's most hunted heroes. Foxcraft is full of excitement and heart, and a touch of magic.

Isla and her brother are two young foxes living just outside the lands of the furless -- humans. The life of a fox is filled with dangers, but Isla has begun to learn mysterious skills meant to help her survive.

Then the unthinkable happens. Returning to her den, Isla finds it set ablaze and surrounded by strange foxes, and her family is nowhere in sight. Forced to flee, she escapes into the cold, gray world of the furless.

Now Isla must navigate this bewildering and deadly terrain, all while being hunted by a ruthless enemy. In order to survive, she will need to master the ancient arts of her kind -- magical gifts of cunning known only to foxes. She must unravel the secrets of foxcraft.

https://www.amazon.com/Taken-Foxcraft-1-Inbali-Iserles/dp/054569082X

FrancesHardinge. Fly by Night (Fly by Night #1)

Twelve-year-old Mosca Mye hasn't got much. Her cruel uncle keeps her locked up in his mill, and her only friend is her pet goose, Saracen, who'll bite anything that crosses his path. But she does have one small, rare thing: the ability to read. She doesn't know it yet, but in a world where books are dangerous things, this gift will change her life.

Enter Eponymous Clent, a smooth-talking con man who seems to love words nearly as much as Mosca herself. Soon Mosca and Clent are living a life of deceit and danger -- discovering secret societies, following shady characters onto floating coffeehouses, and entangling themselves with crazed dukes and double-crossing racketeers. It would be exactly the kind of tale Mosca has always longed to take part in, until she learns that her one true love -- words -- may be the death of her.

"Fly by Night" is astonishingly original, a grand feat of the imagination from a masterful new storyteller.

https://www.goodreads.com/book/show/710437.Fly_by_Night

Daniel H. Wilson. The Clockwork Dynasty

An ingenious new thriller that weaves a path through history, following a race of human-like machines that have been hiding among us for untold centuries, written by the New York Times bestselling author of Robopocalypse.

Present day: When a young anthropologist specializing in ancient technology uncovers a terrible secret concealed in the workings of a three-hundred-year-old mechanical doll, she is thrown into a hidden world that lurks just under the surface of our own. With her career and her life at stake, June Stefanov will ally with a remarkable traveler who exposes her to a reality she never imagined, as they embark on an around-the-world adventure and discover breathtaking secrets of the past…

Russia, 1725: In the depths of the Kremlin, the tsar’s loyal mechanician brings to life two astonishingly humanlike mechanical beings. Peter and Elena are a brother and sister fallen out of time, possessed with uncanny power, and destined to serve great empires. Struggling to blend into pre-Victorian society, they are pulled into a legendary war that has raged for centuries.

The Clockwork Dynasty seamlessly interweaves past and present, exploring a race of beings designed to live by ironclad principles, yet constantly searching for meaning. As June plunges deeper into their world, her choices will ultimately determine their survival or extermination. Richly-imagined and heart-pounding, Daniel H. Wilson’s novel expertly draws on his robotics and science background, combining exquisitely drawn characters with visionary technology—and riveting action.

https://www.penguinrandomhouse.com/books/546486/the-clockwork-dynasty-by-daniel-h-wilson/9780385541787/

Brian Oldiss. An Exile on Planet Earth. Articles and Reflections

Brian Aldiss is one of the great figures in science fiction. Classics in the genre, his books serve as portals to other worlds, captivating readers with strange and shocking narratives that have been a force for further experimentation within the genre. In addition to a highly successful career as a writer of both fiction and science fiction, Aldiss is also an accomplished artist and literary critic.

An Exile on Planet Earth presents a selection of Aldiss’s essays that look back at the landmark events in his life. Writing with eloquence and raw honesty, Aldiss reveals unexpected connections between his life and literary work. From boarding school and boyhood summers spent alone at the shore comes the lonely boy playing on the beach in Walcot. The bitter break-up of Aldiss’s first marriage is revealed to be the inspiration behind the post-apocalyptic Greybeard, in which a nuclear accident results in a world without children. Exile is a recurring theme throughout Aldiss’s work, and the essays shed light on the ways in which he identified with this theme and constructed elaborate metaphors informed by it. Also included is Aldiss’s introduction to H. G. Wells’s War of the Worlds and an imagined conversation with English novelist Thomas Hardy.

For the many fans of Aldiss’s weird and wonderful work, An Exile on Planet Earth offers a look at the man behind the books and short stories, including new insights into the events that fueled his creative talent, as well as reflections on his place in the genre and the cultural significance of science fiction as a whole.

http://press.uchicago.edu/ucp/books/book/distributed/E/bo14298013.html

Joseph Delaney. The Starblade Chronicles

The Starblade Chronicles are a planned trilogy following the continued adventures of Tom Ward, who has finished his apprenticeship and is now a Spook in his own right dedicated to fighting an unparalleled evil threatening the County, and the world. However, unlike past Spooks, Tom is only seventeen, and he is met with doubt and distrust by many in the County owing to his age. Complicating matters is his interactions with Jenny; the sixteen-year-old girl who seeks to be his apprentice, notwithstanding that women have never been Spooks before. The Wardstone and Starblade Chronicles are referred to as The Spook's Series.

Spook's: A New Darkness – 2015

Spook's: The Dark Army – 2016

Spook's: The Dark Assassin – 2017

https://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Delaney

Ursula Le Gvina. Rietumu piekrastes leģendas (cikls)

Ursula K. Le Guin. Annals of the Western Shore

Kalnienes cilvēkiem piemīt neparastas un dažreiz nāvīgi bīstamas spējas. Meitenīte Graja spēj komunicēt ar dzīvniekiem un viņas vecāki nespēj saprast, kāpēc viņa nevēlas izmantot savas spējas medībās...

Oreks ar skatienu, vārdu un žestu spēj sagraut visu, ko var iedomāties. Par šausmām viņš nespēj vadīt savas „mežonīgās spējas”. Un tad, lai kontrolētu situāciju, tēvs viņam atņem redzes spējas...

Oreks un Graja kopā iepazīst savu spēju īsteno dabu un beidzot nolemj, kā tās efektīgi izmantot...

https://fantlab.ru/work27291

Antoloģija. Visā ir vainīga grāmata (sastādītājs Oto Penclers)

Bibliomysteries: Stories of Crime in the World of Books and Bookstores

Grāmata un noslēpums, grāmata un noziegums – stāsti, kas iegājuši šajā krājumā, ir saistīti ar grāmatu tēmu. Jūs uzzināsiet par nesauktu viesi, kurš ierodas pie Zigmunda Freida, par to, kā slavenais Kolombo atmasko slepkavu no grāmatu veikala, kā mīlestība uz grāmatām pazudina meksikāņu narkokarteļa galvu un kā Londonas bibliotēka izrādās nāvīgi bīstamu noslēpumu glabātava...

Šajā antoloģijā, kas sastādīta pēc „Edgara”, „Elerija Kvīna” un „Kraukļa” [iespējams, ka runa ir par Nosy Crow balvu? – t.p.] prēmiju par ieguldījumu un propagandu detektīvu virzienam literatūrā ieguvēja Oto Penclera iniciatīvas, ir iekļuvuši oriģināli darbi, ko sarakstījuši pazīstami asa sižeta žanra meistari. Autoru vidū ir tādi „spicie” autori kā Kens Brūens, Rids Farens Koulmens, Lorens Estelmans, Mikijs Spilleins, Makss Allans Kollinzs un grāmatu-bestselleru radītāji Nelsons Demils, Enna Perija, Džefrijs Divers, un „Edgara” prēmijas laureāti S. Dž. Bokss, Tomass Kuks, Lora Lipmane.

https://fantlab.ru/work967973

Ježi Žulavskis. Mēness triloģija

Jerzy Żuławski. Trylogia księżycowa

Ježi Žulavska «Mēness triloģija» ir ne vien poļu, bet arī pasaules zinātniskās fantastikas klasika. Ļoti piepildītas dzīves cilvēks, tās autors ir spējis piepildīt arī šos trīs romānus — «Uz sudrabotās planētas», «Uzvarētājs» un «Senā Zeme». Te jūs atradīsiet visu — gan pasaules pirmatklāšanas romantiku, gan piedzīvojumus, gan dažādu civilizāciju sadursmi, gan reliģijas rašanās un veidošanās problēmas, gan tīri Svifta garā rakstītu pamfletu sabiedrībai, kas nav zaudējis aktualitāti arī šodien. Ne velti «Mēness triloģiju» ne tikai regulāri izdod atkārtoti Polijā, bet arī turpina tulkot visdažādākās valodās.

Vērienīgā filozofiski-socioloģiskā epopeja, ko caurvij bībeliski motīvi, tās varoņu traģiskais stāsts, kas norisinās uz Mēness ainavu bargā lieliskuma fona, pieder pie nedaudzajiem fantastikas žanra darbiem, kas ir izturējuši laika pārbaudi.

Triloģijas sastāvā ietilpst romāni: „Uz sudrabainās planētas” (Na srebrnym globie; 1902), „Uzvarētājs” ( Zwycięzca; 1909) un „Vecā Zeme” (Stara Ziemia; 1911).

Pirmais romāns stāsta par pirmo cilvēku lidojumu uz Mēnesi, kas beidzas ar katastrofu, kurā izdzīvojušiem ir tikai viena iespēja: kaut kā nokļūt Mēness neredzamajā pusē, jo autors izmanto kādu tā laika teoriju, ka tajā pusē var būt atmosfēra (Mēness griežas ap Zemi, pagriezis pret to vienu pusi, tāpēc centrbēdzes spēku iespaidā tā atmosfēra ir aizplūdusi uz neredzamo pusi). Darbība otrajā romānā notiek pēc daudziem gadiem, kad cilvēki ir izveidojuši Mēness civilizāciju, taču viņiem nāvējošus draudus sagādā Mēness aborigēni. Ir tikai viena cerība, leģenda, ka nāks glābējs no Mēness redzamās puses. Trešais romāns lasītājus atgriež uz Zemes, nākotnes pasaulē, kad civilizācija jau ir pazaudējusi vēlēšanos attīstīties un nenotiek pat glābšanas ekspedīcija pakaļ pirmajā ekspedīcijā izdzīvojušiem.

https://fantlab.ru/work53921

Džeimss Ganns. Pasaule-cietoksnis

James E. Gunn. This Fortress World

Viljams Dens kalpo klosterī uz planētas Brankuzi un kļūst par īpašnieku artefaktam no tālās, cilvēces aizmirstās pagātnes, kad cilvēki un planētas vēl bija vienotas. Kristālu un Viljamu medī burtiski visi: algotņi, dumpinieki, Baznīca, īpaši izceļas baismīgais laupītājs Sabatini. Mocības un pratināšana gaida nelaimīgo, kad tas nokļūs viņu rokās. Taču Vils neatdos kristālu nevienam, pat tā likumīgajam īpašniekam – kamēr nesapratīs, kam tas ir domāts. Varbūt, ka tā ir atslēga, lai sagrautu cietoksni, kur cilvēki ir ieslodzījuši savas dvēseles?

https://fantlab.ru/work69746

Jans Jakobs Marija de Grots. Senās Ķīnas dēmonoloģija

J.J.M.DE GROOT. THE RELIGIOUS SYSTEM OF CHINA

VOLUME V BOOK II PART II, DEMONOLOGY. - PART III, SORCERY

Mēs piedāvājam pašmāju lasītājiem vienu no izcilā sinologa Jana Jākoba Marijas de Grota fundamentālā darba „Ķīnas reliģiskā sistēma” sējumiem. Pēc savas tematikas dotais pētījums tieši saistīts ar ķīniešu uzskatiem par dvēseli un garu, par to pēcnāves eksistenci. De Grots uzskata, ka ķīniešu reliģiozitātes galvenā īpašība ir „universāls animisms”, kur par universālismu liecina par kopējā tautas ticējumu, rituālu un imperatora Ķīnas valsts kulta rituālā puse, bet animisms ir izveidojies līdz pat animatismam. De Grota darba izcilums ir arī plašā pirmavotu bāze, kas pēc sava apjoma ir vienkārši fantastiska, kā arī tas, ka izcilais holandiešu zinātnieks ir paspējis pieskarties dzīvai tautas ticējumu un uzskatu tradīcijai par dvēseli, kas vēl nav atšķaidīta ne ar ķīniešu marksismu, ne ar kultūras revolūciju. Grāmata ir sarakstīta saprotamā un tīrā valodā, bet Senās Ķīnas sižeti vienkārši apbur ar savu fantastiku un ekstravaganci, kas ļauj to rekomendēt ne tikai speciālistiem-sinologiem, bet arī plašam lasītāju lokam.

https://naturalworld.guru/kniga_demonologiya-drevnego-kitaya.htm

Roberts Sapoļskis. Primāta piezīmes. Zinātnieka neparastā dzīve paviānu vidū

Robert M. Sapolsky. A Primate's Memoir: A Neuroscientist's Unconventional Life Among the Baboons

In the tradition of Jane Goodall and Dian Fossey, Robert Sapolsky, a foremost science writer and recipient of a MacArthur Genius Grant, tells the mesmerizing story of his twenty-one years in remote Kenya with a troop of Savannah baboons.
“I had never planned to become a savanna baboon when I grew up; instead, I had always assumed I would become a mountain gorilla,” writes Robert Sapolsky in this witty and riveting chronicle of a scientist’s coming-of-age in remote Africa.
An exhilarating account of Sapolsky’s twenty-one-year study of a troop of rambunctious baboons in Kenya, A Primate’s Memoir interweaves serious scientific observations with wry commentary about the challenges and pleasures of living in the wilds of the Serengeti—for man and beast alike. Over two decades, Sapolsky survives culinary atrocities, gunpoint encounters, and a surreal kidnapping, while witnessing the encroachment of the tourist mentality on the farthest vestiges of unspoiled Africa. As he conducts unprecedented physiological research on wild primates, he becomes evermore enamored of his subjects—unique and compelling characters in their own right—and he returns to them summer after summer, until tragedy finally prevents him.

By turns hilarious and poignant, A Primate’s Memoir is a magnum opus from one of our foremost science writers.

https://www.amazon.com/Primates-Memoir-Neuroscientists-Unconventional-Baboons/dp/0743202414

Krievu tulkojums.

https://www.ozon.ru/context/detail/id/143027798/

Duglass Prestons. Pērtiķu dieva zudusī pilsēta

Douglas Preston. The lost city of monkey god

A five-hundred-year-old legend. An ancient curse. A stunning medical mystery. And a pioneering journey into the unknown heart of the world's densest jungle.

Since the days of conquistador Hernán Cortés, rumors have circulated about a lost city of immense wealth hidden somewhere in the Honduran interior, called the White City or the Lost City of the Monkey God. Indigenous tribes speak of ancestors who fled there to escape the Spanish invaders, and they warn that anyone who enters this sacred city will fall ill and die. In 1940, swashbuckling journalist Theodore Morde returned from the rainforest with hundreds of artifacts and an electrifying story of having found the Lost City of the Monkey God-but then committed suicide without revealing its location.

Three quarters of a century later, bestselling author Doug Preston joined a team of scientists on a groundbreaking new quest. In 2012 he climbed aboard a rickety, single-engine plane carrying the machine that would change everything: lidar, a highly advanced, classified technology that could map the terrain under the densest rainforest canopy. In an unexplored valley ringed by steep mountains, that flight revealed the unmistakable image of a sprawling metropolis, tantalizing evidence of not just an undiscovered city but an enigmatic, lost civilization.

Venturing into this raw, treacherous, but breathtakingly beautiful wilderness to confirm the discovery, Preston and the team battled torrential rains, quickmud, disease-carrying insects, jaguars, and deadly snakes. But it wasn't until they returned that tragedy struck: Preston and others found they had contracted in the ruins a horrifying, sometimes lethal-and incurable-disease.

Suspenseful and shocking, filled with colorful history, hair-raising adventure, and dramatic twists of fortune, THE LOST CITY OF THE MONKEY GOD is the absolutely true, eyewitness account of one of the great discoveries of the twenty-first century.

https://www.amazon.com/Lost-City-Monkey-God-Story/dp/1455540005

Dariuss Radkjavičus. Tomass Staņulis. Dievs, kvantu fizika, organizēta struktūra un vadības stils

Darius Radkevičius, Tomas Staniulis. „Dievas. Kvantinė fizika. Organizacijos struktūra. Vadovavimo stilius“

Kāpēc atsevišķas kompānijas desmitiem gadu paliek par tirgus līderiem, kādā veidā tās vienmēr ir soli priekšā saviem konkurentiem? Kas iespaido organizācijas iekšējo kultūru, kas citiem liekas kā nesasniedzams sapnis: līdzstrādnieki regulāri izdomā un ievieš uzlabojumus; bizness nemitīgi atjaunojas; vadītāji pārsvarā ir padomdevēji, nevis kontrolieri. Vai iespējams, ka Visums un bizness, Dieva radītā pasaule un organizācija, ko radījis iniciatīvs cilvēks, fizikas likumi un organizatoriskās pārvaldes likumi - ir ar daudzām kopīgām īpašībām? Kā noturēt līderpozīcijas kompānijai desmitiem gadu? Kā radīt kompānijā korporatīvo kultūru, kas pēc savas efektivitātes būtu līdzvērtīga reliģiskai kultūrai? Grāmatas „Dievs, kvantu fizika, organizēta struktūra un vadības stils” mērķis ir palīdzēt jums radīt organizāciju, kurai ir unikāla iekšēja un ārēja harmonija, izmantojot Ierobežojumu Teoriju. Sekojot pašorganizēšanās principam, tāda kompānija spēj pilnveidoties dienu pēc dienas, cenšoties sasniegt tālus mērķus un rūpēties, ne tikai par saviem darbiniekiem, bet arī par savu apkārtni, kur tā darbojas. Dariuss Radkjavičus dalās ar efektīga biznesa veidošanas noslēpumiem, kas viņam atklājušies, ilgstoši un rūpīgi pētot biznesa vadīšanas metodiku, dabas, simbolikas, rituālu un psiholoģijas likumus.

https://www.livelib.ru/author/314715/top-darius-radkyavichus

Lūiss Dārtnels. Civilizācija no nulles. Ko jāzina un jāmāk, lai izdzīvotu pēc vispasaules katastrofas

Lewis Dartnell. The Knowledge: How to Rebuild Civilization in the Aftermath of a Cataclysm

How would you go about rebuilding a technological society from scratch?
If our technological society collapsed tomorrow what would be the one book you would want to press into the hands of the postapocalyptic survivors? What crucial knowledge would they need to survive in the immediate aftermath and to rebuild civilization as quickly as possible?

Human knowledge is collective, distributed across the population. It has built on itself for centuries, becoming vast and increasingly specialized. Most of us are ignorant about the fundamental principles of the civilization that supports us, happily utilizing the latest—or even the most basic—technology without having the slightest idea of why it works or how it came to be. If you had to go back to absolute basics, like some sort of postcataclysmic Robinson Crusoe, would you know how to re-create an internal combustion engine, put together a microscope, get metals out of rock, or even how to produce food for yourself?
Lewis Dartnell proposes that the key to preserving civilization in an apocalyptic scenario is to provide a quickstart guide, adapted to cataclysmic circumstances. The Knowledge describes many of the modern technologies we employ, but first it explains the fundamentals upon which they are built. Every piece of technology rests on an enormous support network of other technologies, all interlinked and mutually dependent. You can’t hope to build a radio, for example, without understanding how to acquire the raw materials it requires, as well as generate the electricity needed to run it. But Dartnell doesn’t just provide specific information for starting over; he also reveals the greatest invention of them all—the phenomenal knowledge-generating machine that is the scientific method itself. 
The Knowledge is a brilliantly original guide to the fundamentals of science and how it built our modern world.

https://www.amazon.com/Knowledge-Rebuild-Civilization-Aftermath-Cataclysm/dp/0143127047

Krievu tulkojums.

https://www.ozon.ru/context/detail/id/142550853/

Bjørn Berge. Nowherelands: An Atlas of Vanished Countries 1840-1975

A refreshingly original history of the lost countries of the nineteenth and twentieth centuries, examined and illustrated with the countries’ postage stamps

These are the stories of fifty countries that once existed but have now have been erased from the map. Varying vastly in size and shape, location and longevity, they are united by one fact: all of them endured long enough to issue their own stamps.

Some of their names, such as Biafra or New Brunswick, will be relatively familiar. Others, such as Labuan, Tannu Tuva, and Inini, are far less recognizable. But all of these lost nations have stories to tell, whether they were as short- lived as Eastern Karelia, which lasted only a few weeks during the Soviet– Finnish War of 1922, or as long- lasting as the Orange Free State, a Boer Republic that celebrated fifty years as an independent state in the late 1800s. Their broad spectrum reflects the entire history of the nineteenth and twentieth centuries, with its ideologies, imperialism, waves of immigration, and conflicts both major and minor.

The motifs and symbols chosen for stamps have always served as a form of national self- presentation, an expression of the aims and ambitions of the ruling authorities. Drawing on fiction and eye- witness accounts as well as historical sources, Bjorn Berge’s witty text casts an unconventional eye on these lesser- known nations. Nowherelands is a different kind of history book that will intrigue anyone keen to understand what makes a nation a nation.

https://www.amazon.com/Nowherelands-Atlas-Vanished-Countries-1840-1975/dp/0500519900

Jodie Archer. Matthew L. Jockers. The Bestseller Code: Anatomy of the Blockbuster Novel

Jodie Archer and Matthew L. Jockers' The Bestseller Code: Anatomy of the Blockbuster Novel is a big idea book that explains their text-mining research through a groundbreaking look at the New York Times bestseller list. It explores the relationship between creativity and analytics, picking bestsellers via algorithm with a high degree of accuracy. We know that technology has transformed the worlds of finance, medicine, and sports; now it's making its mark on books.

Ask most people about massive success in the world of fiction, and you’ll typically hear that it’s a game of hazy crystal balls. The sales figures of E. L. James or Dan Brown seem to be freakish―random occurrences in an unknowable market. But what if there were an algorithm that could reveal a secret DNA of bestsellers, regardless of their genre? What if it knew, just from analyzing the words alone, not just why genre writers like John Grisham and Danielle Steel belong on the lists, but also that authors such as Junot Diaz, Jodi Picoult, and Donna Tartt had telltale signs of success all over their pages?

The algorithm exists; the code has been cracked; and the results bring fresh new insights into how fiction works and why we read. The Bestseller Code offers a new theory for why Fifty Shades of Grey sold so well. It sheds light on the current craze for dark heroines. It reveals which themes tend to sell best. And all with fascinating supporting data taken from a five-year study of twenty thousand novels. Then there is the hunt for "the one"―the paradigmatic example of bestselling writing according to a computer's analysis of thousands of points of data. The result is surprising, a bit ironic, and delightfully unorthodox.

At heart, The Bestseller Code is a celebration of books for readers and writers―a compelling investigation into how successful writing works, and a fresh take on our intellectual and emotional response to stories.

https://www.amazon.com/Bestseller-Code-Anatomy-Blockbuster-Novel/dp/1250088275

Viktors Savinihs. "Salūts-7": Piezīmes no mirušās stacijas

[krievu valodā.]

Эта книга — последнее свидетельство жизни космической станции "Салют-7", бывшей некогда вершиной научно-технического прогресса в космосе. Она состоит из отрывков дневников, которые вел на борту станции дважды Герой Советского Союза, летчик-космонавт СССР Виктор Петрович Савиных. Вместе со своим коллегой Владимиром Александровичем Джанибековым он был отправлен на "Салют-7" со сложнейшей миссией — "оживить" станцию, вернуть ее под контроль ЦУПа и предотвратить ее падение на Землю. Во время полета космонавтам пришлось выполнить множество беспрецедентных операций, в том числе — стыковку с неуправляемым объектом. Именно поэтому экспедиция Савиных и Джанибекова до сих пор считается одной из самых сложных за всю историю космонавтики. Детали этой экспедиции подробно описаны в книге "Салют-7". Записки с "мертвой" станции".

https://www.ozon.ru/context/detail/id/142133070/

Pasaules vēsture. Tiem, kuri grib visu paspēt (no sērijas „Ātro zināšanu enciklopēdija”)

[krievu valodā]

История — это непрерывный путь прогресса. Даже несмотря на природные и социальные катаклизмы, развитие человечества не останавливалось и не останавливается.
История – это и пестрая мозаика культур, которая складывалась веками.
И, конечно же, история — это судьбы людей, связующая нить между поколениями, путь из прошлого в будущее.
Вот почему люди всегда будут пристально всматриваться в события минувшего, ища ответы на вопросы сегодняшнего дня. Да и просто интересно узнать о том, как жили люди за много веков до нас или, по историческим меркам, недавно, лет сто тому назад…
Эта книга предлагает вам буквально за несколько часов окинуть взглядом все прошлое человечества. Увлекательного и полезного вам чтения!

https://eksmo.ru/book/mirovaya-istoriya-dlya-tekh-kto-khochet-vse-uspet-ITD850779/

P.S. No krievu avotiem ņemtajās anotācijās grāmatu nosaukumi ņemti tiešā tulkojumā no krievu valodas, kas ne vienmēr atbilst oriģinālam.