Džons Bellerss. Māja ar sienas pulksteni

Apraksts par autoru un viņa daiļradi

John Bellairs

Rakstnieks dzimis 1838. gada 17. janvārī, Māršalā, Mičiganā, ASV, miris 1991. gada 6. martā, Haverhilā, Masačusetā, ASV.

Džons Entonijs Bellerss ir amerikāņu rakstnieks, kurš visvairāk ir pazīstams ar saviem jauniešu auditorijai domātiem gotiskajiem romāniem. Pēc studijām Notrdamas universitātē un Čikāgas universitātē Bellerss pasniedz angļu valodu dažādās Jaunanglijas koledžās, bet pēc tam, 1971. gadā kļūst par pilnas slodzes rakstnieku. Viņa pirmais publicētais darbs «St. Fidgeta un citas parodijas» ir satīrisku stāstu krājums, ko pirmo reizi publicē 1965. gadā. «The Pedant and the Shuffly», viņa otra grāmata ir īsa fabula. Sākumā tā tiek publicēta 1968. gadā, atkārtoti izdota 2001. un 2009. gados. Bez šiem darbiem Džons Bellerss ir sarakstījis milzums gotisko romānu, divus no tiem: «Māja ar sienas pulksteni» un «Alfeja Vinterbona dārgumi» tika adaptēti televīzijai 1979. un 1980. gadā attiecīgi. Virkne grāmatu tika izdotas arī citās valodās, tādās kā: vācu, franču, japāņu un poļu, arī citās, tagad arī krievu. Džons Bellerss mirst no sirds-asinsvadu slimības 1991. gadā, rakstniekam tad bija 53 gadi.

https://www.livelib.ru/author/429609-dzhon-bellers

Pēc rakstnieka nāves 1991. gadā pēc Bellersa nepublicētu melnrakstu motīviem rakstnieks Breds Striklends sarakstīja vēl četrus romānus, starp kuriem «Spoks spogulī» un «Spoku operas liktenis». Bet 1996. Gadā Striklends turpina Lūisa Barnavelta piedzīvojumu ciklu, sarakstot vēl trīs grāmatas «Nekromanta roka», «Tornis pasaules galā» un «Māja, kur neviens nedzīvoja».
1882. gadā, jau pēc rakstnieka Džona Bellersa nāves, rakstnieka dzimtajā pilsētā Māršalā tiek izveidots memoriāls, tieši pie slavenās Kronina ēkas, kas pēc paša Bellersa vārdiem, kļuva par brīnumainās savrupmājas prototipu no „Mājas ar sienas pulksteņiem”.

2000. gadā rakstnieka vārds pēc nāves tiek ierakstīts Masačusetas pavalsts slavas zālē.

Biogrāfijas fragments no šejienes.

https://ast.ru/authors/bellers-dzhon-1190303/

No sērijas “Lewis Barnavelt”.

Māja ar sienas pulksteni.

Desmit gadu vecais Lūiss pat nesapņoja, kas viņu gaida pēc pārbraukšanas uz noslēpumainu savrupmāju Haistrītā 100. Tēvocis Džonatans un viņa labā draudzene, misis Cimmermane ļoti sirsnīgi uz ņem zēnu, taču Lūisu nepamet sajūta, ka māja ar torni glabā kā du baisu noslēpumu. Kāpēc mājā ir tik daudz pulksteņu? Kāpēc tēvocis katru nakti staigā pa māju, atslēdzot tos?

Siluets ēnā.

Vecā savrupmāja glabā vēl daudzus noslēpumus... Kas tas par baisu siluetu, ko Lūiss redz ielas laternu gaismā? Kā ar šīm vīzijām ir saistīts noslēpumains medaljons, kas pilnīgi nejauši nonāk zēna rokās? Vai tiešām, atverot senu lādi, kas piederējis vectēvam Barnaveltam, viņš ir ielaidis pasaulē senu ļaunumu?

Vēstule, ragana un gredzens.

Dažas vēstules labāk nelasīt... Garlaicīga vasara apsola būt daudz interesantāka, kad misis Cimmermane mantojumā saņem pamestu māju. Un, kā piedevu – brīnumainu gredzenu. Baisa māja, noslēpumainas pazušanas, spocīgas ēnas, kas pavīd mēness gaismā, biedējoši, maģiski simboli – tas ir tikai sākums asins stindzinošiem notikumiem, no kuriem izkļūt veselam liekas neiespējami. Vēl vairāk tāpēc, ka šoreiz paļauties uz misis Cimmermanes maģiju nevar...

2018. gadā iznāk filma „Māja ar sienas pulksteni”. https://kinokrad.co/327194-tayna-doma-s-chasami-2018.html

Vēl par filmu.

https://kinokofe.org/850-tayna-doma-s-chasami.html

  

 

7.00 (10)

-

 
  

 

7.00 (1)

-

 
  

 

 

-

 
  

 

 

-

 
  

 

 

-

 
    

-

 
    

-

 
    

-

 
    

-

 
    

-

 
    

-

 
 

https://fantlab.ru/work1051954

Par Bredu Striklendu var izlasīt šeit.

https://en.wikipedia.org/wiki/Brad_Strickland un te: https://www.fantasticfiction.com/s/brad-strickland/

  

-