Braians Kins. Tumšā ieplaka

Braians Kins (Brian Keene) ir amerikāņu rakstnieks: šausmu, tumšās fantāzijas, kriminālromānu un komiksu grāmatu autors.

Braians Kins dzimis 1967. gada 22. septembrī. Bērnību viņš pavadīja Pensilvānijas un Rietumvirdžīnijas štatos, kas bieži notiek viņa grāmatu darbība. Pēc skolas beigšanas viņš strādāja par radistu aviācijas bāzes kuģī. Pēc dienesta Jūras spēkos, pirms pilnībā veltījis laiku rakstīšanai, viņš mainīja daudzas profesijas: strādāja par lietuvju strādnieku, kravas automašīnu šoferi, datu ievades operatoru, ostas strādnieku, telefona operatoru, kolektoru, diskžokeju, pārdevēju, veikala vadītāju, sociālo darbinieku, apsardzes darbinieku utt.

Braians Kins savus pirmos stāstus publicēja deviņdesmito gadu otrajā pusē, un 2001. gadā viņš izdeva savu debijas krājumu "No Rest For the Wicked". Tomēr viņš saņēma savu pirmo Brema Stokera balvu par žurnālistiku - rakstus "Jobs in Hell", adresātus rakstīšanas meistarības jautājumos un par žanru literatūru. Divus gadus vēlāk Kins ieguva otro Stokeru, šoreiz par labāko debiju - romānu "The Rising", kas bieži tiks vēlāk saukts (kopā ar Roberta Kirkmana komiksu sēriju "The Walking Dead" un Danny Boyle filmu "28 dienas vēlāk") par iemeslu, kas izraisīja vēl vienu interešu vilni par zombiju šausmām.

2007. gadā tika izlaisti komiksi, pamatojoties uz Braiana Kina trīs stāstiem, un 2008. gadā viņš kļuva par “pilntiesīgu” komiksu rakstnieku, uzrakstot komiksu sēriju “Dead of Night: Devil-Slayer” MAX izdevniecībai (Marprint Comics iespiedums). Kopš tā laika Kins sadarbojas ar dažādiem komiksu grāmatu izdevējiem, ieskaitot DC Comics un Antarctic Press.

Filmu kompānijas sāka iegūt tiesības uz Braiana Kina darbu pielāgošanu ekrānam 2004. gadā. Dažādas studijas iegādājās tiesības uz filmām "The Rising", "Dead City", "Dark Hollow", "Ghoul", "Darkness at the Edge of Town" un "Castaways". Tomēr līdz 2014. gadam tika izlaista tikai televīzijas filma “Ghoul” un īsfilma, kuras pamatā ir stāsts “The Ties That Bind”.

Papildus rakstīšanai Braiens Keāns ir iesaistīts filmu veidošanā, darbojoties kā neatkarīgais filmu studijas Drunken Tentacle Productions izpilddirektors. Turklāt viņš organizēja izdevniecību Maelstrom (tagad ir «Thunderstorm Books»), kurā viņš izdod savas grāmatas un draugu grāmatas ierobežotā skaitā.

2014. gadā Braianam Kinam piešķīra lielmeistara titulu Vispasaules šausmu cienītāju konventā.

https://fantlab.ru/autor5118

Vēl par autoru.

https://librusec.pro/a/22094

Tumšā ieplaka

Pirmā grāmata no cikla par Levi Stoltsfusa. Pavasaris ir priecīgs atmodas un atjaunošanās laiks ... bet dažreiz tas pārvēršas murgā. Klusajā Pensilvānijas centrālajā pilsētā sievietes pazūd bez pēdām, un iedzīvotāji atkal un atkal dzird dīvainu mūziku. Kaut kas slēpjas zem sena meža klāja. Kaut kas jau tika piesaukts ļoti sen. Tagad tas ir pamodies ... un ilgojas apmierināt savu izsalkumu.

https://www.livelib.ru/book/1002967133-tjomnaya-loschina-brajan-kin

Mājaslapa.

https://www.briankeene.com/

Grāmatas un audiogrāmatas.

https://www.briankeene.com/booksandaudiobook