Augšup. Air

Mistiski-romantisks japāņu anime seriāls, 2005. gads. Režisori: Tacuja Isihara, Norijuki Kitanohara, Jutaka Jamamoto

Tikai pirms simts gadiem Japānā vēl varēja sastikt maģiskus un burvestības pilnus radījumus. Tādas bija arī spārnotas jaunavas, apveltītas ar milzu spēku un saistītas ar citām pasaulēm. Viņas tika iesauktas, kā palīdzes un aizstāves cilvēkiem. Taču varaskāri valdnieki izmainīja brīnumaino būtņu sūtību, sāka izmantrot tās kā ieročus pret personīgiem ienaidniekiem, nedomājot par iespējamām sekām, uz kurām ilgi nebija jāgaida.

Drīz lidojošās jaunavas sāka mirt viena pēc otras, viņu dvēseles bija tik tīras, ka nespēja dzīvot pasaulē, kur bija tik daudz netīrības un ļaunuma. Kad uz zemes bija palikusi tikai viena brīnumainās sugas pārstāve, viņu nolēma turēt ieslodzītu un pilnīgā izolācijā.

Taču liktenīgi ar viņu iepazīstas jauns samurajs un viņa sieva, starp visiem rodas, ne vien draudzīgas attiecības, bet arī stipra saite, ko nespēj likvidēt pat attālums un šķiršanās. Vēlāk, leģenda par spārnoto jaunavu tika nodota no paaudzes uz paaudzi, un katrs no pēcnācējiem sapņoja satikt šo vareno būtni.

Jau mūsu dienās piedzimst puisis Jukita Kunisaki, viena no tā paša samuraja reinkarnācijām, Jaunais cilvēks pēc mātes nāves dodas klejot pa pasauli ar leļļu izrādi, līdz beidzot satiek meiteni Misudzu, kura stāsta viņam par dīvainiem sapņiem, kuros viņa planē augstu debesīs...

http://seasonvar.ru/serial-5409-Vys_.html

Vikipēdija vizuālajam romānam. 2005. gadā iznāk arī Osamu Dezaki anime filma.

https://en.wikipedia.org/wiki/Air_(visual_novel)

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/101/Air

Kino lapa.

https://www.imdb.com/title/tt0940874/

Viki lapa.

http://air.wikia.com/wiki/Air_(anime)

Cita lapa.

http://air.wikia.com/wiki/Air_Wiki

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=2480

Anime planēta.

https://www.anime-planet.com/anime/air

Mangu lapa.

https://knowyourmeme.com/photos/753295-anime-manga

Anime, ko vērts skatītes vēlreiz.

http://vexoid.com/anime-we-should-have-seen-by-now-air-keys-forgotten-work/