Arābu fantastika?

Jā, patiešām, un tās nav tikai "Tūkstots un vienas nakts pasakas", kuru iespaids uz pasaules fantastisko literatūru nav mazs. Kaut vai atceramies Frenka Herberta romānu ciklu "Kāpa", kas veidots arābiskās noskaņās. Arī "Zvaigžņu karu" epopejā tādas ir visai manāmas.

Arābu rakstnieki, kuri raksta fantastiku ir sastopami arī mūsu dienās. Tādu nav ļoti daudz, bet ir. Galvenie centri, kur izdevniecības iespiež fantastiku labi saprotamu iemeslu dēļ ir Ēģipte un Libāna. Tās ir valstis, kas ir rietumnieciskākas mūsu izpratnē. Taču arī Sauda Arābijā raksta fantastiku.

Man bija iespēja klausīties diskusiju, kur piedalījās daži no arābu autoriem. Kā pirmo varētu minēt Ibrahimu Abasu (Ibraheem Abbas) - https://www.amazon.com/Ibraheem-Abbas/e/B00BE4PC2M  un viņa līdzautoru Jaseru Bahjatu (Yasser Bahjatt) - https://www.amazon.com/Yasser-Bahjatt/e/B00CLE8QRW pirmajiem diviem pieminētajiem romāniem un trešā autoram.

HWJN

HWJN ir # 1 pārdošanas ziņā romāns Saūda Arābijā, tas ir jaukts starp fantāziju, SciFi un romantiku. Lai gan lielākā daļa cilvēku satraucas par garu un džinu leģendām un klausās tās ar šausmā, nāk Havjana. Jaunais džins, kurš agrīno deviņdesmito gadu sākumā izmaina mūsu izpratni par džinu pasauli, kas atgādina mūsējo tik daudzos veidos, tomēr tā paliek mūsu paralēla dimensija. Viņš dalās savā stāstā, lai mēs varētu šo pasauli saprast, izmantojot "cilvēcisko" perspektīvu neatkarīgi no atšķirībām starp mūsu divām pasaulēm.

Somewhere! (Hunaak!)

Es dzīvoju normālu dzīvi, tāpat kā tava. Mani sapņi paliek tālu no sasniegtā, tie nekad nav materiāli. Un tad pēkšņi es atrodu sevi kaut kur.

Tas ir kas saistošs un pilnīgi iegremdēts mana sapņu dziļumā. Es dzīvoju tajos un visās viņu detaļās ... vienā pēc otras. Tas viss nevar būt tikai sapnis vai halucinācijas ... Es nekad neesmu nomodā, jo kaut kur ko daru.

Palik tikai viens pēdējais sapnis, kas bija atgriezies pie manas pazemīgās dzīves un atgriezies ... kaut kur.

Yaqteenya: The Old World

Kā pasaule izskatīsies, ja lielie vēstures notikumi islāma pasaulē notiktu citādi? Kā tehnoloģijas attīstīsies?

"Jaqteenya" ir alternatīvs vēstures romāns, kas izskata šos jautājumus no Vidējo Austrumu viedokļa, kas ir daļa no turienes SciFi un fantasy.

Tā ir pasaule, kur Spānija ir palikusi zem musulmaņu varas un arābu pasaule saglabā savu varu pasaulē.

No citiem arābu autoriem piemināmi:

Monther Alkabbani

 https://www.goodreads.com/author/show/1297551._Monther_Alkabbani ,

Osamah Al Muslim

https://www.goodreads.com/author/show/13277862.Osamah_M_Al_Muslim ,

Abdulwahab Al-Rifaee no Kuveitas ir viens no slavenākajiem arābu pasaules fantastiem. Viens no viņa jaunākajiem darbiem ir "The Museum of Spirits".

http://www.prleap.com/pr/254805/kuwait-author-publishes-novel

Viens no minētajiem varētu būt trijotnes vidū? Taču diemžēl nepiefiksēju precīzi.